vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке інтравагінальне УЗД?

Інтравагінальне УЗД проводиться для дослідження органів малого тазу. При цьому використовують спеціальний піхвовий датчик. Обстеження дозволяє виявити:

  • урологічні та гінекологічні недуги;
  • вагітність на ранніх термінах.

Что такое интравагинальное УЗИ?

Медичні показання

Медики виділяють наступні показання для проведення внутрішнього УЗД жіночих органів:

  • позаматкова вагітність;
  • контроль поточного лікування;
  • безпліддя;
  • болі внизу живота;
  • ожиріння.

Інтравагінальне обстеження не має протипоказань. Дів оглядають через пряму кишку. Щоб пройти огляд, пацієнтці потрібно пелюшка або рушник. Якщо призначено УЗД вагітної, тоді вона попередньо повинна випити близько 500 мл рідини.

Головною умовою для діагностики органів малого тазу є відсутність газів в кишечнику. Тому за 2-3 дні до обстеження пацієнтка повинна виключити зі свого раціону продукти, що викликають підвищене утворення газів. Фахівці рекомендують приймати в цей період ліки, що зменшують газоутворення у кишечнику (наприклад, активоване вугілля).

Не можна ставити клізму. Якщо трансвагінальне УЗД провести без підготовки, тоді його результат буде зниженим. Внутривлагалищное УЗД призначають в 1-й половині менструального циклу. При розвитку ендометріозу діагностика проводиться у 2-й фазі циклу.

Пацієнтка повинна лягти на кушетку. Лікар одягає на датчик презерватив. Пристрій змащується гелем і вводиться в піхву. При необхідності спеціаліст натискає на область живота. Процедура проведення інтравагінального УЗД становить 15-20 хвилин.

Розшифровка результатів

З допомогою інтравагінального дослідження оцінюють такі параметри, як розмір шийки матки і її розташування, структуру, параметри яєчників. Нормою вважається, якщо матка займається позицію anteflexio. Ретрофлексия не є патологією, але негативно позначається на перебігу вагітності. Подібне розташування матки може бути причиною безпліддя і позаматкової вагітності.

У нормі матка повинна мати чіткі та рівні контури. В іншому випадку спостерігається запалення її м’язів і навколишніх тканин. Довжина матки дорівнює 70 мм, ширина – 60 мм, а діаметр – 42 мм, Якщо показники нижче, тоді діагностується інфантильна матка.

Якщо значення більше зазначеного, тоді присутній вагітність, злоякісна пухлина, міома.

У нормі для матки характерна однорідна, ехогенність стінок. В іншому випадку розвинена пухлина. Товщина ендометрію залежить від фази менструального циклу. У нормі діаметр шийкового каналу коливається в межах 2-3 мм. Всередині нього знаходиться однорідна слиз. Якщо результати дослідження показали інші розміри або структуру, тоді це означає, що пацієнтка страждає від раку чи ендометріозу.

Вільна рідина повинна заповнювати простір позаду матки, якщо процедура проводиться через кілька діб після овуляції. В іншому випадку В організмі пацієнтки присутня інфекція. Якщо з допомогою УЗД обстежують яєчники, тоді їх ширина в нормі повинна дорівнювати 25 мм, довжина – 30 мм, а товщина – 15 мм. Якщо їх розміри збільшені, тоді спостерігається запалення або ураження яєчників.

Ехоструктура повинна бути однорідною з маленькими ділянками фіброзу. Великі вогнища характерні для запалення. Розмір 1-го фолікула в середині циклу не перевищує 20 мм. Якщо значення перевищує 25 мм, тоді діагностується фолікулярна кіста.

Можливі ускладнення

При діагностиці патології матки розміри шийки та інших органів збільшені. Контури змінені. В м’язі спостерігається вузол. При ендометріозі у трубках, шийці або матці присутні бульбашки. Під поліпами фахівці розуміють об’ємні утворення порожнини. Для раку характерні подібні описи. При цьому присутній набряк. Для підтвердження цього діагнозу пацієнтці призначається біопсія.

При пухлини шийки матки збільшується її розмір, спостерігається деформація. Для аднекситу характерне потовщення маткових труб, збільшення яєчників (розпливчасті межі і обмежена рухливість). При раку яєчників орган збільшений і має деформовані контури.

За допомогою даного дослідження можна виявити:

  • онкологічні і запальні захворювання жіночої статевої системи;
  • патологію вагітності.

Результат інтравагінального УЗД пацієнтка отримує відразу по завершенні процедури.

Подібне обстеження призначається здоровим жінкам для профілактики. Якщо вік таких пацієнток не перевищує 40 років, тоді інтравагінальне УЗД проводиться 1 раз в 2 роки.

В іншому випадку жінка повинна проходити діагностику 1 раз в рік. Лікування виявленого недуги призначає кваліфікований фахівець. При необхідності проводиться додаткове або повторне внутрішнє обстеження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code