vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке надшлуночкові екстрасистолія?

Надшлуночкові екстрасистолія – серцеве захворювання, яке можна розглядати як один з видів аритмії. Захворювання характеризується порушенням биття серця, тому що в передсерді формується імпульс, який передує основному скорочення серцевого м’яза. В результаті відбувається додаткове короткий скорочення м’яза, яке не заважає роботі серця, але створює певний дискомфорт.

Что такое наджелудочковая экстрасистолия?

Особливості і характеристики хвороби

Це захворювання може виникати як у здорових людей, так і у сердечників. Деякі кардіологи не вважають це серйозним захворюванням і називають його «косметичної аритмією». Тим не менше при перших її ознаках необхідно пройти обстеження, тому що в деяких випадках скорочення передсердя можуть викликати часті наджелудочковые аритмії, а згодом тахікардію.

Вважається, що якщо між двома скороченнями серцевого м’яза тричі встигає скоротитися передсердя, то це може призвести до фибрилляциям. Цією недугою страждає два відсотки населення планети. Саме по собі воно не становить загрози для людини, але за рахунок зниження викиду крові, може розвинутися серцева недостатність.

Майже кожній людині можна поставити діагноз суправентрикулярная екстрасистолія, що є другим назвою надшлуночкової, але ніхто цього не робить до тієї пори, поки кількість «позапланових» скорочень – екстрасистол – не перевищує 200-250 разів на добу.

Причини захворювання

Якщо розглянути процес більш детально, то дослідження показують, що надшлуночкові екстрасистолія виникає при надмірному скупченні в організмі катехоламінів, до яких відносяться адреналін, норадреналін, дофамін, або, як їх називають, відповідно, гормон страху, гормон люті, і третій їхній помічник, що сприяє посиленому викиду крові.

Ось і основна причина, чому екстрасистолія часто спостерігається у дітей. Вони постійно переживають радість і страхи. У них завжди високий рівень катехоламінів. Те ж саме явище спостерігається у надмірно вразливих підлітків.

У дорослих людей причини можуть бути дещо інші, наприклад, вживання алкоголю і куріння – це всі провокатори катехоламінів.

Коли людині здається, що він підбадьорився, будь-який лікар скаже, що це просто підвищився приплив крові, насиченої киснем, серце почало працювати посилено.

Якщо ви відчули сильні биття серця, а воно звичайно добре відрізняються від звичних скорочень серцевого м’яза, на які звичайна людина навіть не звертає уваги, то пора сходити до кардіолога.

Також звернутися до кардіолога слід, якщо у вас спостерігаються такі симптоми, як:

  • слабкість;
  • запаморочення;
  • нестача повітря, вище третього поверху піднятися вже проблема;
  • тривожні і панічні настрої, страх смерті;
  • відчуття, що серце ніби перевертається;
  • завмирання серця з подальшим поштовхом у груди;
  • безсоння.

Діагностика захворювання

Діагностика хвороби не представляє особливої складності. Будь-кардіолог, якщо надшлуночкові екстрасистолія серйозної стадії, може обчислити додаткові скорочення серця навіть по пульсу. Але краще обстежитися. При частих екстрасистолах він буде добре помітний у вигляді передчасного P зубця, іноді кілька викривленого. Після нього зазвичай спостерігається неповна компенсаторна пауза. Саме під час цієї паузи хворий відчуває, що серце як би провалюється.

Поодинокі, рідкісні екстрасистоли не є захворюванням і притаманні багатьом здоровим людям, але якщо вони бувають частими, але не постійними, то краще обстежитися на добовому кардіограф, так званому холтеровском моніторингу, але доведеться день-два поносити його на собі. Після цього можна буде розшифрувати запис і визначити ступінь захворювання.

Щоб визначити залежність, частоту екстрасистол від навантаження, часто застосовують тримедил-тести або велоергометрію.

Але часта надшлуночкові екстрасистолія може призвести до ускладнень, коли серцевий викид знижується і хворі скаржаться на запаморочення, кружляння голови і афазию, яка вважається початковою стадією невиліковної хвороби Альцгеймера.

Це відбувається від серцевої недостатності, в результаті якої мозок недостатньо насичується киснем і відбуваються відмирання клітин. У цьому випадку хворий часто може говорити, але погано розуміти мова. Перестає працювати швидка пам’ять, але спогади дитинства залишаються.

У деяких випадках може розвиватися парез, часткова або повна втрата м’язової діяльності кінцівок.

Дещо по-іншому, важко переносять екстрасистолію хворі з вегетосудинною дистонією. Вони можуть страждати цією недугою як у спокійному стані, так і під впливом навантажень. Зазвичай це супроводжується підвищеною нервозністю, відчуттям страху.

Іноді надшлуночкові екстрасистолія виникає у вагітних жінок. Якщо напади рідкісні і жінка не скаржиться на інші негативні симптоми і емоції, то зазвичай лікування не призначається.

Лікування захворювання

Чіткої методики лікування ще не вироблено. Перше, що порадить лікар при функціональній екстрасистолії, самій легкій формі захворювання, це обмежити або повністю відмовитися від куріння, алкоголю, шоколаду, кави, сиру. Лікар, можливо, випише рецепт якихось заспокійливих, наприклад, настоянки глоду або пустирника.

Для тих хворих, у кого стадія захворювання перебувають на клас вище, від II до V, курс лікування буде дещо складніше. Це не рідкісна хвороба, але методи лікування її досі є предметом дослідження медичних інститутів.

У цих випадках всі продукти, перераховані вище та їм подібні, виключаються, як і виключаються підвищені навантаження, стреси та інші провокатори катехоламінів.

Часто один і той же препарат може допомогти одному хворому, а сусіду по палаті доводиться призначати зовсім інші ліки. Тому для кожного методу відпускається три-чотири дні. Далі проводиться оцінка лікування. Відповідно до висновку приймається рішення продовжувати дану комбінацію препаратів або готувати заміну.

В першу чергу, якщо у хворого з органічним ураженням виявлена екстрасистолія суправентрикулярная, то призначають антиаритмічні препарати (ААП). Ці ліки зазвичай на основі β-адреноблокаторів. У цьому випадку аритмія не виліковується. Блокатори лише усувають її, поки діє препарат. Часто в цих цілях використовують соталол або аміодарон.

Для хворих, які не мають органічної форми захворювання препарату краще додатково приймати препарати, що блокують натрієві і кальцієві канали: Аллапинин, Пропафенон. Дія цих препаратів знижує провідність в області наджелудочка, що, відповідно, блокує його електричну збудливість.

Вважається, що соталол дієвий в 75 % випадків лікування захворювання суправентрикулярної екстрасистолії, а аміодарон у 95 відсотках.

Слід зазначити, що аміодарон, незважаючи на свою високу ефективність, має багато побічних ефектів і досить тривалий період завантаження, але багато кардіологи пропонують починати саме з нього. З іншого боку, лікарі, не згодні з цим, пропонують починати лікувати екстрасистолію β-адреноблокаторами і тільки при відсутності ефекту переходити до більш дієвим жорстким ліків.

Ще необхідно звернути увагу, що аритмія, викликана экстрасистолами, помітно знижується у хворих з серцевою недостатністю, які приймають інгібітори ангиотензинпревращающиеся ферменти (АПФ) або Верошпірону.

Раніше вважалося, що діти хворіють тільки безпечною, першою формою екстрасистолія – шлуночкової. Але під час серйозних досліджень виявилося, що це не так. Всі види екстрасистол спостерігаються у дітей практично з однією частотою. Це викликане посиленим ростом дитини. За рахунок додаткових скорочень серце як би компенсує подачу крові.

Як правило, після припинення росту дитини проблеми зникають.

Але ігнорувати ці ознаки не можна, тому що вони можуть бути викликані не тільки віковими змінами в підростаючому організмі, але і серйозними захворюваннями серця або щитовидної залози. Тому необхідно обов’язково пройти обстеження і, може бути, стати на диспансерний облік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code