vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке імпотенція у чоловіків — ознаки і лікування хвороби

Что такое импотенция у мужчин — признаки и лечение болезни

Що таке імпотенція у чоловіків — ознаки хвороби і лікування

З настанням старшого віку репродуктивна система чоловіка починає повільно, але впевнено приходити в занепад. З роками вироблення андрогенів і тестостерону (чоловічих статевих гормонів) зменшується. Работка статевої системи слабшає. Чоловік починає відчувати слабкість, з кожним разом тривалість статевого акту зменшується. В результаті це призводить до повної нездатності вступати в сексуальний контакт з жінкою. Але є і найгірший розвиток подій. Імпотенція, яка може настати і у чоловіків молодого віку. Навіть якщо вони раніше ніколи не мали проблем з сексуальним життям. Що ж таке імпотенція?

Зміст статті

 • 1 Ознаки імпотенції у чоловіків
 • 2 Порушення в роботі організму
 • 3 Симптоми
 • 4 Причини потенції
 • 5 Вплив інших захворювань на потенцію
 • 6 Ознаки і лікування імпотенції в молодому віці
 • 7 Консультація психотерапевта
 • 8 Лікування
 • 9 Лікування шляхом здорового способу життя
 • 10 Хірургічне втручання
 • 11 Особливості лікування захворювання у чоловіків літнього віку
 • 12 Народні засоби
 • 13 Природні помічники
 • 14 До якого лікаря звертатися?
 • 15 Профілактика захворювання

Ознаки імпотенції у чоловіків

Імпотенція – це захворювання, яке спричиняється порушенням еректильної дисфункції або повністю її відсутністю. Чоловік не може завершити процес статевого акту. У народі імпотенцію називають статевим безсиллям. За даними ВООЗ (всесвітньої організації охорони здоров’я) більше 25% чоловіків молодого віку схильні до цього захворювання, і 60% вже після 45 років мають великі проблеми в сексуальному житті. Чоловік, хворий на імпотенцію, намагається не афішувати свою недугу, тому що це приносить великий дискомфорт не тільки в особистому житті, але і в соціумі. Хворий стає нервовим, бо розуміє всю проблему свого безсилля. Також захворювання може викликати тривалі і важкі депресії. За проведеною статистикою лікарів, лише 35 з 100 % звернуться до лікаря зі своєю проблемою.

На прояв імпотенції впливає безліч факторів, таких як:

 1. Вікові зміни в організмі
 2. Порушення роботи ендокринної системи
 3. Порушення, або зменшення роботи чоловічих статевих гормонів
 4. Постійні стресові ситуації
 5. Неправильний раціон харчування
 6. Екологічні фактори
 7. Шкідливі хімічні викиди, пов’язані з трудовою діяльністю
 8. Спосіб життя
 9. Наявність в організмі кавернозних тіл

У виникненні цього захворювання існує безліч внутрішніх проблем, все це можна пов’язати з унікальними особливостями статевої системи, її можна представити у вигляді складного біологічного ланцюжка. Якщо одна ланка ланцюга ламається, то слідом буде псуватись весь ланцюг, отже, і статева система чоловіка.

Порушення в роботі організму

Американськими вченими в 80 роках було доведено, що порушення сексуального характеру з’являються не тільки через збої в роботі статевих органів, а й порушення роботи мозкової діяльності. Все це призводить до послаблення імпульсів, що приходять до статевих м’язів. Також психологічні чинники мають вплив на еректильну дисфункцію. Чоловік, який систематично піддається стресовим ситуаціям, на 50% збільшує свої шанси стати імпотентом. У фізіологічній нормі поява порушення у статевого члена відбувається дуже швидко, а у чоловіків, що страждають на імпотенцію, цей позив не спостерігається, а якщо і є, то дуже млявий, не здатний до статевого контакту.

Виникненню ерекції сприяє виділення у кров гормону тестостерону, який миттєво призводить до порушення статеву систему. Порушення буває 3 видів:

 1. Органічний рівень – через порушення сексуального збудження. Коли чоловік хоче інтимної близькості, але його статева система функціонально не може це забезпечити
 2. Психологічний або (психогенний) рівень – виникає при порушенні імпульсу, який приводить в стан ерекції статевий орган.
 3. Змішаний – виникає при порушенні 2х попередніх факторів одночасно.

Симптоми

Також протягом захворювання лікарями спостерігається 2 цікавих моменти. Коли ерекція взагалі відсутня, або ж, вона була, але через невеликий проміжок часу почала зменшуватися, а потім зовсім зникла.

Перед тим, як ставити діагноз, важливо враховувати вік хворого. Якщо в 60 років чоловік скаржиться на імпотенцію, то це нормальний стан для його віку, і ніяких патологічних ознак тут не буде. Головними симптомами, які викликають підозру, або повністю доводять імпотенцію, є:

 1. Зниження еректильної функції у молодому віці від 18 до 45 років, чоловіки не можуть привести статевий член у збуджений стан.
 2. Слабка (неповноцінна ерекція) – пеніс збільшується у своєму розмірі, але цього недостатньо для проведення статевого акту.
 3. Нездатність утримувати пеніс в ерегованому стані більше 1 хвилини. Цей стан також призводить до нездатності здійснення інтимної близькості.
 4. Мимовільне і швидке сім’явиверження у дорослих чоловіків, які мають багатий сексуальний досвід, і раніше не пред’являли скарги на даний стан.
 5. Відсутність полюцій.
 6. Зниження лібідо в організмі чоловіка.

Для того, щоб лікар зміг правильно поставити діагноз, буде вистачати 1 з перерахованих вище факторів. Чим їх більше є, тим впевненіше можна поставити діагноз — імпотенція. Дані симптоми вимагають швидкого терапевтичного лікування в процесі постановки діагнозу хворому. Лікар заздалегідь продумує стратегію лікування пацієнта залежно від його особливостей.

Еректильна дисфункція в частих випадках є сигналом для більш серйозних захворювань. А саме:

 1. Цукровий діабет.
 2. Патології, пов’язані з роботою ендокринної системи.
 3. Проблеми з ССС (серцево-судинною системою).
 4. Розгульне статеве життя. Часті зміни сексуального партнера.
 5. Травми статевого органу, спинного мозку.
 6. Порушення, пов’язані з ЦНС (центральною нервовою системою).
 7. Зловживання шкідливими звичками (наркотичні речовини, алкоголь, паління).
 8. Фізична втома, часте виснаження організму.
 9. Не досить калорійне харчування, що призводить до зниження енергії в організмі.
 10. Спадковість.
 11. Органічна імпотенція у чоловіків, що виникає на тлі психологічних відхилень.

Причини потенції

Кожен з хлопців, чоловіків страждав від нерозділеного кохання, коли ти готовий заради неї гори звернути, і її на тебе все одно. Через подібні фактори у чоловіків виникає невпевненість у собі, депресивний стан, замкнутість, пропадає будь-яке бажання проявляти інтерес до протилежної статі. Найчастіше психологічна імпотенція виникає у молодих хлопців віком від 18 до 25 років на тлі важкого психоемоційного розладу. Спочатку він себе ніяк не проявляє, але в один момент змушує звернути на себе увагу. Припиняється вироблення адреналіну, ендорфіну, окситоцину, андрогенів і тестостерону. Всі ці гормони грають важливу роль в порушенні статевого члена і еректильних процесів (сім’явиверження). Дана проблема піддається лікуванню шляхом проведення бесід з психотерапевтом,  розкриття істинної причини появи проблеми у здорового, молодого організму.

Великі фізичні навантаження – також є однією з причин виникнення імпотенції. Проблема може з’явитися досить раптово на тлі повного благополуччя. При розтраті великої кількості енергії чоловік втрачає не лише фізичну силу, але і не здатність до сексуального збудження. Такий фактор добре піддається лікуванню, досить тільки налагодити своє харчування і спосіб життя.

Порушення з боку ендокринної системи. Все секреторні функції в організмі взаємопов’язані. Найчастіше проблема виникає в яєчках, які продукують статевий гормон (андроген). Порушення метаболічних процесів у цьому органі тягне за собою цілий ланцюжок порушень, які в кінцевому підсумку призводять до повної імпотенції у чоловіків.

Неврологічні розлади – порушення в роботі центральної нервової системи обумовлені поразкою мозкового кровообігу. Через це нейрони не можуть стимулювати статевий член до еректильних функцій. Хвороба Паркінсона, яка впливає на роботу головного мозку, також викликає ряд порушень статевої системи. Але дане захворювання частіше виникає у людей літнього віку. Неврологічна дисфункція має стійкий прояв, важко піддається лікуванню.

Вплив інших захворювань на потенцію

Цукровий діабет – у процесі діагностики у хворого можна виявити цукровий діабет, при якому підвищується рівень глюкози в крові. Тому хворий може різко втратити масу тіла – до 20-25 кілограм. Постійно відчуває почуття спраги, сухості в роті. Все це знижує чутливу функцію. При цукровому діабеті виникає закупорка судин, які живлять статевий член. В результаті достатня кількість крові з киснем не може потрапити до статевого органу та викликати його ерекцію. Порушення у процесі жирового обміну також впливає на потенцію.

Захворювання судин – ця патологія є однією з найбільш популярних причин імпотенції в медицині. В органи не надходить достатньої кількості крові, в наслідок чого орган не працює.

Проблеми з роботою печінки – з’являються у вигляді простого токсичного захворювання (перші ознаки), але тягнуть за собою ряд серйозних проблем. Це призводить до значного зниження вироблення тестостерону, що не надає благотворного впливу на статевий орган.

Шкідливі звички – вживання алкогольних напоїв, тютюнових виробів різко знижують продукування лібідо, сексуального збудження, погіршують якість сперми. Вживання наркотичних препаратів і зовсім унеможливлює здійснювати ерективні функції.

Проблеми зі статевою сферою – найбільш актуальна причина виникнення імпотенції, її можна вилікувати, а в початкових стадіях коригувати. До них може додати проникнення інфекції в сечовивідні шляхи, розвиток інфекційно-запальних процесів, утворення доброякісних пухлин, враховуючи їх близькість до статевих органів.

Ознаки і лікування імпотенції в молодому віці

Її прояв у молодому віці не є нормою, а швидше за відхиленням, яке потрібно лікувати! У хлопців, які страждають психоемоційними, фізичними або інфекційними проблемами, лікарі вважають, що захворювання носить умовний характер. Цей стан не настільки небезпечний, як можна було собі уявити. У цьому стані головне не соромитися, а звернутися до лікаря, який зможе позбавити хворого від проблеми.

Чоловіки, які стикаються з імпотенцією у старшому віці, важче переносять лікування, і тут не можна давати гарантію на 100% одужання. Чоловіки, яким за 50 років, частіше за всіх страждають даною проблемою. Це обумовлено віковими чинниками, які в більшості випадків є нормою для чоловіків літнього віку.

Консультація психотерапевта

Лікарі рекомендують спробувати знайти причину всередині себе, згадати всі події, які передували виникненню захворювання. Таким чоловікам рекомендується змінити обстановку, почати займатися спортом, спробувати не зациклюватися на своїй проблеми, а намагатися її подолати.

Лікування

Сучасна медицина дійшла до високого рівня у багатьох питаннях захворювання. Так і лікування імпотенції не залишила осторонь.

Зараз існує безліч препаратів, які успішно справляються з порушенням чоловічої потенції. Широко використовуються таблетки, біологічно активні добавки, також лікарі рекомендують уколи, які здійснюють в головку статевого члена і уретру. Процедура дуже хвороблива, так як в статевих органах багато чутливих закінчень, шкіра і слизова оболонка занадто тонкі. Але даний метод лікування показує хороші показники. Але найпоширеніші препарати – це інгібітори, такі як:

 1. Віагра (сильнодіюча речовина)
 2. Аванафіл (працює за принципом Віагри)
 3. Диомакс (повноцінна Віагра)

Лікування шляхом здорового способу життя

Наш світ сповнений негативу, стресів, що несприятливо відбивається на нашому здоров’ї. Неправильне харчування згубно впливає на наш організм. Зловживання шкідливими звичками, алкоголем, табако–курінням, прийомом сильнодіючих наркотичних речовин чинить негативний вплив на групи органів. Причин розвитку захворювання та їх методів лікування дуже багато. Але ж хворобу не тільки можна вилікувати, але і вчасно вдаватися до профілактики. Лікарі рекомендують займатися активними видами діяльності, часто бувати в екологічно чистих місцях. Вранці робити зарядку, правильно складати собі раціон харчування.

Якщо кожен день робити невелику 15 хвилинну зарядку, то надалі вона сприятливо подіє на організм, в тому числі і статеву систему. Адже під час статевого акту задіяна велика кількість груп м’язів.

Для вироблення сперми в процесі сексу, чому сприяють гормони, необхідно правильно харчуватись. Їжа повинна містити велику кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів. Також в день потрібно випивати 1,5 – 2 літра чистої води для підтримки водно-сольового балансу в організмі, щоб клітини насичували себе. Вживання великої кількості спиртних напоїв робить згубний вплив не тільки на статеву систему людини, але і на центральну нервову систему, викликає порушення роботи серця, знижує енергетичну активність та послаблює захисні функції імунітету.

Також при ранковому сечовипусканні після галасливого застілля з сечею виходить велика кількість клітин. Алкоголь знижує дітородну функцію. Погіршується якісний склад сперми, зменшується активність сперматозоїдів, все це тягне за собою зниження статевої діяльності. В кінцевому підсумку це призводить до імпотенції як у молодому, так і в літньому віці.

Вченими Гарвардського університету було доведено, що чоловіки, які з ранніх років займалися спортом і не мали шкідливих звичок, на 50% зменшували виникнення у себе імпотенції і продовжували на 5 -7 років прояв еректильних функцій.

Хірургічне втручання

Цей метод рідко застосовується в медицині, доктора обходяться тільки допомогою медикаментозної терапії. Але при запущених статевих захворюваннях можливість операції зростає, і лікарі вдаються до хірургічних методів лікування фахівців. На таких операціях проводять оперативне втручання до судин, що живлять статеві органи. Нерідко без хірургічної операції подолати імпотенцію не представляється можливим.

Особливості лікування захворювання у чоловіків літнього віку

Кожен другий чоловік після 50 років відчуває на собі симптоми імпотенції, втрачатиється сексуальний потяг до жінок. У цей період знижується сексуальна активність. В основі лікування лікар з’ясовує причини захворювання шляхом анамнезу хворого, призначає ряд заходів.

Найчастіше лікарі призначають масаж передміхурової залози. Однак при відсутності поліпшень потрібно розуміти, що в літньому віці ця проблема вже не є відхиленням.

Народні засоби

Народна медицина знає безліч способів ефективного поліпшення стану чоловіка. Основні рецепти:

Імбирний чай – потрібно взяти 1 чайну ложку імбиру, залити все окропом і додати за смаком мед. Ця суміш є не тільки відмінним засобом, стимулюючим роботу статевих органів, але й зміцнює імунітет. Напій рекомендується пити 2 рази на день протягом 1 місяця. У кінцевому підсумку у чоловіка має підвищитися бажання до статевого потягу, усувається порушення ерекції.

Женшенева настоянка є чудовим народним засобом (але не гормональним препаратом), стимулює статеву активність чоловіків. До її складу входить велика кількість вітамінів і мінералів, які допомагають відновити еректильну функцію, збільшити кровообіг малого тазу, поліпшити еякуляцію.

Слід знати, що, споживати такі ліки можна 2-3 рази на добу. В першу чергу при регулярному вживанні такої настоянки значно покращиться ерекція. Також можна поліпшити захисні функції імунітету. Одужання настає протягом місяця.

Сік Селери – отриманий з кореня сік, проціджують і п’ють 2 – 3 рази на день, також його можна змішувати з водою.

Настоянка з кореня Селери – 1 ложку кореня потрібно розвести в очищеній воді, всю суміш залити окропом, наятоювати потрібно приблизно 4 години. Пити цю настоянку потрібно 4 рази на день, по 1 столовій ложці протягом 2 тижнів. Після можна відчути на собі помітне поліпшення стану статевої системи, також з’являться ерекційні позиви.

Мед з волоськими горіхами – це дуже смачні і корисні ласощі, які мають ряд корисних дій. Потрібно взяти мед, очищені волоські горіхи, все змішати в рівних пропорціях. Беруть суміш 4 рази в день по 1 столовій ложці. Курс лікування повинен тривати 1-1,5 місяця. Після можна відчути на собі весь ефект. Також значно зміцниться імунна система.

Природні помічники

Волоські горіхи з козячим молоком – рецепт даного препарату, дуже простий у приготуванні. Для цього потрібно взяти волоські горіхи і залити їх козячим молоком. Цей напій не тільки дуже смачний, але і корисний. У своєму складі має ряд мікроелементів, вітамінів, які позитивно вплинуть на організм. Приймати потрібно кожен день протягом 1 місяця. Результат не змусить себе чекати, ви будете приємно здивовані.

Гарбузове насіння – ще один популярний рецепт в народній медицині. Насіння їдять по 40 грамів 3-4 рази в день. Курс лікування будуть тривати 2-3 місяці, чоловіки помічають позитивний ефект.

Збір лікувальних, цілющих трав – для приготування відвару знадобиться: 5 ложок подрібненої м’яти, звіробію, кропиви. Всі ці трави засипати в 1 казанок, варити на повільному вогні 1-2 години. Потім остудити до кімнатної температури. Цю настоянку з трав рекомендують приймати по 3 склянки на день протягом 2 тижнів, після чого ви відчуєте на собі ефект від лікування травами та народними засобами.

Настоянка подорожника – рослина, яка зустрічається майже скрізь. Зібрати її в лікувальних цілях неважко. Відмінно відновлює роботу чоловічих статевих органів, надає благотворний вплив на кровообіг яєчок і пеніса. Також допомагає людям при тривалих проносах. Для приготування потрібно взяти невелику кількість подорожника, залити окропом і дати настоятися 1-2 години. Після чого можна пити по 2 столові ложки 4 рази на день.

Часникова настоянка – застосовується не тільки при лікуванні захворювань статевої системи, але і для зміцнення імунітету. Часник здатний вбивати інфекційні захворювання, розріджувати кров, поліпшити кровообіг в статевих органх чоловіка. Помічено, що настоянка покращує якість і тривалість ерекції. Для приготування потрібна буде 1 літрова банка і 500 грам часнику. Часник потрібно нарізати максимально дрібно, далі кинути його в банку і залити окропом, після чого настоювати. Протягом 1-1,5 місяців можна потроху пити дану суміш при лікуванні потенції, а також в профілактичних цілях.

До якого лікаря звертатися?

При проблемах і перших ознаках імпотенції для лікування потрібно звернутися до лікаря. Дуже часто чоловіки відчувають страх і сором, коли стикаються з даною проблемою. Потрібно обов’язково звернутися до лікаря, щоб з’ясувати причини свого захворювання. У лікарнях потрібно звертатися до андролога (лікар, який спеціалізується на гормонах) і сексопатолога, які уважно вас вислухають, проведуть повну діагностику статевої системи. Вони поставлять правильний діагноз, знайдуть справжню причину делікатної проблеми. Якщо в процесі дослідження у хворого виявляються серйозні проблеми, в такому разі його відправляють до ендокринолога. Той вже може поставити свій діагноз захворювання. Також слід звернутися до психотерапевта.

Профілактика захворювання

Для запобігання виникнення проблем з чоловічим здоров’ям треба вести здоровий спосіб життя. А профілактика складається з таких дій, як:

 1. Повна відмова від тютюнових виробів, алкогольних напоїв, наркотичних препаратів. За статистикою, чоловіки, які викурюють за 1 день більше 7 сигарет, на 50 % збільшують шанс стати імпотентом в будь-якому віці.
 2. Обмеження в стресових ситуаціях. Сприятлива психоемоційна обстановка.
 3. Обмеження надмірних навантажень на організм.
 4. Складання правильного харчування, вживання 1,5 літра очищеної води в день.
 5. Заняття спортом, зміна екологічної обстановки.

Знайте, що майже будь-яке захворювання піддається лікуванню. Чим швидше ви звернетеся до лікаря, тим більше шанси на сприятливий розвиток ситуації. Завжди стежте за своїм здоров’ям, намагайтеся вести здоровий спосіб життя. регулярно приходьте в лікарню на профілактичні обстеження. Тепер ви знаєте, що таке імпотенція у чоловіків і як її можна вилікувати.

Сподіваємося, що наша стаття для вас була корисна, бережіть себе і своє здоров’я!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code