vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що таке ДГПЗ передміхурової залози. Покрокове лікування і симптоми

Что такое ДГПЖ предстательной железы. Пошаговое лечение и симптомы

Що таке ДГПЗ передміхурової залози. Покрокове лікування і симптоми

У сучасній медицині, науковій літературі, медичних статтях часто використовують складні терміни, які не зрозумілі звичайній людині. Наприклад, багато хто не знають, що таке ДГПЗ (доброякісна гіперплазія передміхурової залози) і задають питання, що це таке. Тут потрібно звернутися до медичного довідника. У народі це захворювання називають (аденомою передміхурової залози), що дуже часто пацієнти його плутають з простатитом. Однак це не так. Ця хвороба протікає набагато важче, ніжили простатит, вражає безліч тканин і супроводжується рядом симптомів.

Патологія передміхурової залози зустрічається у 35 хворих з 100. Це доброякісна пухлина росте повільно, вражаючи тканини навколо себе. Вона тисне на вузлики передміхурової залози, нерідко викликає здавлюючий біль в районі простати. Також ці вузлики завдають шкоди сечівнику. В результаті чого чоловік відчуває біль при сечовипусканні, нерідко проявляється гематурія (кров у сечі).

Найчастіше це захворювання зустрічається у чоловіків старшого віку, і набагато рідше у молодих людей. У молодих воно може зустрічатися у віці від 25 до 40 років і навіть старше. В цьому випадку буде спостерігатися атрофія передміхурової залози, різка втрата бажання близькості з жінкою. За статистикою лікарів, тільки 40 з 100% хворих звертаються до лікаря. Лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози вимагає ретельного і тривалого лікування.

Зміст статті

 • 1 Чому виникає ця патологія?
 • 2 Симптоми
 • 3 Стадії захворювання
 • 4 Діагностичні заходи
 • 5 Надання допомоги
  • 5.1 Хірургічний метод лікування
  • 5.2 Терапевтичний метод
 • 6 Прогноз при своєчасному наданні допомоги і одужанні
 • 7 Лікування народними засобами
  • 7.1 Відвар зі спаржі, спосіб приготування:
  • 7.2 Гірудотерапія
  • 7.3 Лікувальне харчування

Чому виникає ця патологія?

Доброякісна гіперплазія передміхурової залози виникає тільки в організмі чоловіка. Причиною захворювання може бути зменшення або повна відсутність еякуляції. Визначити виникнення цієї хвороби з 100% упевненістю можна. Урологи свідчать про те, що ознакою появи ДГПЗ є наближення «чоловічого клімаксу» ближче до 45 років. Також до причин появи відносять:

 1. Відсутність у молодому віці сексуальної близькості, або не часті інтимні контакти.
 2. Захворювання, пов’язані з сечостатевою, і видільної систем.
 3. Різні венеричні захворювання (сифіліс, трихомоніаз, уреаплазмоз)
 4. Екологічна обстановка в місці проживання.
 5. Шкідливі фактори, пов’язані з роботою.
 6. Спадкові фактори, що впливають на чоловічу простату.
 7. Спосіб життя.

З настанням старшого віку, чоловіки починають відчувати різке ослаблення ерекції, мляве сім’явиверження, часткову або повну втрату до бажання зайнятися сексом. Все це починає повільно порушувати баланс між андрогенами (чоловічими статевими клітинами) та естрогенами. Все це стає головною причиною розвитку у чоловіка даного новоутворення, порушенням поділу, росту захисних функцій клітин.

Симптоми

У чоловіка в районі простати з’являється різкий, пекучий біль. Він може супроводжуватися підвищенням температури тіла до 39 градусів. Наявні блювота, диспепсія, сильний головний біль і запаморочення. Також близько лобка можна побачити характерне почервоніння, яка має забарвлення від вишневого до синюшного кольору. Простата, з’являється в її центральній частині, зачіпаючи передміхурову залозу, але знаходиться ближче до правого боку. В результаті чого капсула з вмістом потихеньку зміщується назовні. Навколо пухлини починає утворюватися капсула, яка виходить з неї. Її можна побачити і відчути шляхом пальпації.

Гіперплазія передміхурової залози має тенденцію зростати в бік прямої кішки, внаслідок здавити її і рости до сечового міхура, викликаючи появу крові в сечі. У цьому випадку спостерігається зміщення вгору сечового міхура, що спричиняє появу нових захворювань.

Існує кілька форм ДГПЗ:

 1. Внутршньопухірцева: пухлина починає своє неконтрольоване розростання в бік сечового міхура.
 2. Ретротригональна: в кінці розростання пухлина зупиняється в районі трикутника, під сечовим міхуром, викликаючи тим самим сильний біль, нетримання сечі, наявність патогенних клітин.
 3. Підпухірцева: пухлина починає повільно зростати в напрямку прямої кишки, але остаточно не доходить до неї, призводить до захворювання сечовивідних шляхів.

Дуже часто лікарі в своїй практиці спостерігають протікання відразу декількох форм доброякісної гіпоплазії.

Стадії захворювання

В передміхуровій залозі можна виділити відразу 3 стійкі і яскраво виражені стадії.

 1. Компенсована стадія – проявляється різкими болями, частковими затримками сечовипускання. Чоловік часто скаржиться на позиви піти в туалет, але зрештою йому це не вдається зробити. При 1й ступеню дуже сильно збільшується розмір простати, до 2 – 3 см. Вона тверда на дотик, має властивість перекочуватися під шкірою, викликаючи болісні відчуття. При даній стадії сечовий міхур може спорожнятися з характерною гематурією (кров’ю в сечі). Тривалість цієї стадії може бути від 1 року і до 3х років.
 2. Наступна стадія – субкомпенсована. У процесі росту пухлини вона все більше починає здавлювати прилеглі тканини залози, і сечовипускальний канал, і простатк. З часом при сечовипусканні починається з’являтися залишкова сеча вишневого кольору. Через це пацієнт відчуває дискомфорт і відчуття неповного спорожнення. Він має можливість ходити в туалет лише невеликими порціями сечі. Поступово починає виділятися сеча мимоволі, причиною цієї патології є переповненість сечового міхура. Всі ці ознаки з часом починають нагадувати симптоми хронічної ниркової недостатності. Хворий різко втрачає вагу, погіршується апетит, з’являються синці під очима, шкіра стає ціанотичною (синюшного кольору), нестерпне відчуття сухості у роті, безсоння, прояви анемії.
 3. Декомпенсована стадія – сечовий міхур набуває різко хворобливі відчуття через його розтягнутість. Сеча починає виділятися маленьким струменем, а пізніше взагалі припиняється. Знову з’являється домішка крові. Все це тягне за собою порушення функції нирок. Спостерігаються такі ж симптоми, як і при субкомпенсированной стадії.

Діагностичні заходи

Основною ознакою доброякісності гіпоплазії простати є скарги чоловіка на біль в сечостатевій системі. Для цих цілей існує спеціальна медична шкала для оцінювання симптомів пацієнта. Діагноз можна буде поставити лише після повного огляду, дослідження УЗД.

Існують такі методи діагностики як:

 1. Ультразвукове дослідження. На ньому буде видно повну картину розташування внутрішніх органів. Лікар побачить новоутворення – кісти, каміння, пісок, сторонні тіла, запальний процес, збільшення внутрішнього органу.
 2. Дослідження в лабораторіях. Там проводять загальний аналіз сечі з метою встановлення норм крові, та його складових елементів (лейкоцити, тромбоцити, гемоглобін).
 3. За допомогою рентгенології. Проводиться урографія з контрастною речовиною, можна і без контрасту. На дослідженні можна виявити патології та камені і пісок у нирках, сечовивідних канальцях.
 4. Інструментальний метод. Він досліджує прохідність сечівника простати, малих судин, вузлів, новоутворень. Крім УЗД можна ще застосовувати трансректальне дослідження, що також допоможе з’ясувати етіологію захворювання.
 5. Пальпаторний спосіб дослідження полягає в тому, що лікар промацує передбачуване місце виникнення захворювання.

Надання допомоги

Медицина за багато років здійснила вагомий прогрес у вивченні й розумінні цього захворювання. Методика досліджень, як і симптоми ДГПЗ поділяють на 3 стадії.

 1. За допомогою різних медикаментозних засобів (антибіотиків).
 2. Хірургічний метод (висічення новоутворення).
 3. Терапевтичний метод.

Надання допомоги починають з препаратів при перших симптомах. Дії спрямовані на зменшення, а часом повне припинення швидкості росту клітин новоутворення. Проводиться курс поліпшення кровообігу м’яких тканин і збільшення постачання кисню. Зменшення болю при сечовипусканні, усунення хворобливих симптомів у районі пухлини.

Ліквідація гострої затримки сечі та прояви тривалих закрепів. Крім лікування медикаментозними препаратами, хворому рекомендують почати займатися руховою активністю, налагодити режим сну, поліпшити якість раціону. По мірі можливості відмовитися від шкідливих звичок. Поступово потрібно зменшувати кількість випитої днем рідини, щоб нормалізувати роботу сечостатевої системи. При виявленні патології в лабораторних дослідженнях призначають прийом чоловічих гормонів (андрогенів). Вони надають позитивний вплив на передміхурову залозу.

Якщо чоловік часто любить випити міцні алкогольні напої, або часто переохолоджується – пацієнта госпіталізують, проводять катетеризацію сечового міхура.

Хірургічний метод лікування

Найчастіше проводять при невідкладному або критичному стані, в даному випадку не обійтися без хірургічного втручання. Хірургія відбувається шляхом висічення ураженої тканини простати та уретри. Або вирізують доброякісні новоутворення, резектують простату. Ризик під час проведення операційних заходів буде невеликим. Операція триватиме близько 1 години. У разі проведення успішного лікування ускладнення не спостерігаються.

Терапевтичний метод

Найбільш поширений спосіб лікування. Лікарі його застосовують при легких стадіях захворювання ДГПЗ, тому що при такому стані хворого не може виникнути критичного стану. Але своєчасне лікування зобов’язане бути з метою недопущення подальшого розвитку нових патологічних симптомів. Хворого за необхіднісию можуть покласти до стаціонару приблизно на 1 тиждень. Або, при більш сприятливому стані, дозволяють проводити лікування в домашніх умовах. Доктор призначає ряд антибіотиків, імуностимулюючих препаратів, загальнозміцнюючих. У лікарняній картці пишуть рекомендації: правильне харчування з достатньою кількістю білків, жирів, вуглеводів. Пити очищену воду по одній склянці, але не більше 2-х разів на день, маленькими ковтками.

Якщо ж у хворого важка робота, яка передбачає й шкідливі речовини, і надмірне фізичне навантаження, рекомендують на певний час відмовитися від такої роботи в цілях профілактики, або зменшити робочі години трудової діяльності.

Якщо пацієнт зловживає алкоголем, палінням, наркотичними препаратами, йому призначають зміцнюючу терапію організму, відмову від згубних звичок.

Після проведених терапевтичних заходів, вже через 1 місяць, стан хворого значно поліпшується. Всі клінічні показники крові приходять до норми. Шкірні покриви набувають природного кольору. Хворий починає відчувати прилив сил і бадьорість.

Якщо ж під час терапевтичного курсу була призначена операція на сечовивідні протоки, то такому пацієнту треба притримуватись тривалого постільного режиму. Після повного одужання категорично заборонена важка трудова діяльність, або робота, пов’язана з хімічними речовинами.

Такий післяопераційний період триватиме близько 1,5 місяці, іноді 3 місяці, після чого кожні 6 місяців в цілях профілактики буде вимагатися огляд лікаря з призначенням УЗД, проведенням лабораторних досліджень. У такому випадку прогноз для недопущення повторного розвитку доброякісної гіперплазії простати буде позитивним.

Прогноз при своєчасному наданні допомоги і одужанні

Вчені стверджують, що патологія ДГПЗ передміхурової залози – ще не повністю вивчена патологія. При своєчасній і правильній постановці діагнозу при патології передміхурової залози прогноз буде позитивним. Такі хворі значно продовжують собі життя. Чоловіки у віці 40 -45 років, які мали проблеми з простатою, дисфункції у ерекції, знаходять таке довгоочікуване чоловіче здоров’я. У них значно підвищується якісний склад сперми, йде поліпшення потоку сперматозоїдів, посилюється тяга до сексу. Збільшується тривалість інтимного контакту, підвищується рівень приємних відчуттів під час його. У таких людей поліпшується стан передміхурової залози. Збільшується кількість андрогенів (чоловічих гормонів) і їх перебігу в організмі, які сприятливо впливають на чоловічу простату і статеві відносини з жінками.

Також цей гормон підтримує функції життєдіяльності і роботи ендокринної системи. В майбутньому видалене утворення на тлі повного одужання з імовірністю 90% не зможе рецидивувати. На місці хірургічного видалення капсули не буде ускладнень. Покращиться робота передміхурової залози. Значно збільшиться просвіт стінки судин нирок, що покращить їх кровообіг.

Лікування народними засобами

Одним з найпопулярніших методів на даний момент є Фітотерапія (лікування чаєм). Цей метод був відкритий в 1750 році французьким ученим, який успішно справлявся з лікуванням.

Відвар зі спаржі, спосіб приготування:

Потрібні 2 чайні ложки подрібненої спаржі, і 400 мл води. Цю суміш потрібно залити окропом і настоювати 2-3 до появи характерного запаху. Можна приймати по 1 чайній ложці 2-3 рази на день, протягом 2-х тижнів. Після прийому цього відвару поліпшується кровообіг судин нирок, знижується артеріальний тиск, поліпшується якісний склад крові. У чоловіків з’являється бажання до сексуальної близькості, поліпшується ерекція.

Гірудотерапія

Маніпуляція з п’явками чинить сприятливий вплив на передміхурову залозу. Все грунтується на прикладанні п’явки до конкретного місці, після чого вона присмоктується і починає пити кров. П’явка виводить з організму всі токсини і шкідливі мікроелементи. Покращується циркуляція крові,  розсмоктується малі пухлини. Кількість п’явок на дану процедуру має бути суворо відміряною, а саме 4-5 на 1 процедуру. Терапію проводять через 1 день. Курс лікування триває 12 процедур. Після проведеної терапії хворий відчує значне полегшення, зняття больових відчуттів, також спадають почервоніння і відтік.

Лікувальне харчування

Дуже добре впливає на передміхурову залозу. При дотриманні правильного режиму харчування, додаванні активних речовин, вживанні достатньої кількості фруктів та овочів збільшується кількість гемоглобіну, еритроцитів. Чоловік буде відчувати себе набагато краще, з’явиться свіжий приплив сил, налагодиться сон. Виникнуть еректильні позиви. Всі функції простати прийдуть до норми. Курс лікувального харчування повинний тривати не менше 1 місяця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code