vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що робити, якщо виникли хрускіт і біль у стопі

У деяких людей чомусь хрустять суглоби. Чи потрібно лякатися? Відповідь неоднозначна. А от коли з’являються хрускіт і біль у стопі, це нерідко є симптомом серйозного захворювання.

Что делать, если возникли хруст и боль в стопе

Коли не варто панікувати

Коли нічого не болить, але при повороті згинання стопи або пальців ніг хрумтить суглоб, зазвичай, не варто турбуватися. Вчені припускають, що в таких випадках вся справа в особливостях організму. В синовіальній рідини, яка омиває суглоби стопи, накопичується надмірна кількість бульбашок повітря. Коли вони лопаються, чується звук, що нагадує хрускіт. Норма – коли він повторюється кожні 15-20 хвилин.

Причиною хрускоту також може бути неправильна анатомічна будова зв’язок та сухожиль. При ходьбі вони приходять в рух. При зачепленні за виступи найближчих кісточок лунають клацання. В даних випадках панікувати і бігти за допомогою до хірурга необов’язково. Нічого страшного не відбувається.

Привід для роздумів

Але іноді хрускіт в стопі з’являється несподівано. У цьому випадку варто придивитися до себе. Провокуючими причинами виникнення хрускоту є фактори, які прямо або опосередковано пов’язані зі способом життя або звичками.

Не є корисними:

  • надмірні фізичні навантаження на стопи;
  • інфекційні захворювання;
  • травми стопи;
  • малорухливий спосіб життя;
  • ожиріння;
  • вроджені дефекти стопи.

Надмірні фізичні навантаження, будь то заняття важкими видами спорту або тягання значних вантажів, а також велика вага тіла призводять в результаті до порушення роботи суглобів стоп. При появі хрускоту, при перших больових відчуттях варто прийняти заходи: знизити навантаження, змінити рід занять, схуднути.

Біль і хрускіт в стопі можуть бути наслідками ускладнень наявного або перенесеного вірусного, а можливо, і венеричного захворювання. У цих випадках МРТ, комп’ютерна томографія не завадять. Адже симптоми можуть вказувати на початок хвороби суглобів. Протягом довгих років про себе дають знати старі травми стопи – вивих або розтягнення зв’язок. Суглоб назавжди залишається ослабленим. І цілком ймовірно повторне травмування хворого суглоба.

До хрускоту суглобів, а також виникнення хворобливих відчуттів під час руху може призвести малорухливий спосіб життя. В результаті відсутності необхідної напруги починають слабшати і атрофуватися м’язи і зв’язки.

При сидячій роботі слід приділяти час своєму тілу. По дорозі з роботи проходити кілька зупинок пішки, робити зарядку, бігати вранці.

Стопа може хрустіти і в результаті вродженої дисплазії, тобто недорозвиненості зв’язок, хрящів або суглобів. Небезпека полягає у цьому випадку в тому, що легко можна отримати травму стопи. Як результат – розвиток серйозного захворювання цієї частини скелета.

Коли необхідно лікуватися

Поява хрускоту в стопі, неприємних відчуттів, скутості в цій частині скелета вимагає негайної діагностики. Особливо якщо відчувається біль, стопа почервоніла і розпухла, пробирає озноб, температура тіла підвищена.

Всі ці захворювання стоп супроводжуються яскраво вираженим больовим синдромом і ведуть до вкрай неприємних наслідків: ходіння з працею, хворобливих відчуттів при носінні вуличного взуття, явного зорового викривлення стоп, появи кісткових наростів в області великого пальця або п’яти. У ряді випадків, крім лікування захворювання стопи, необхідно виявити першопричину захворювання.

У тих випадках, коли причиною запальних процесів в стопі є інфекційні або венеричні захворювання, паралельно необхідно лікувати їх. Якщо причина криється в зміні гормонального фону, потрібно звернутися за допомогою до ендокринолога, при порушенні обміну речовин – до дієтолога.

Нерідко причиною остеопорозу (різновида артриту) є несприятливі природні фактори, зловживання алкоголем, куріння. Бурситом страждають модниці. Вузьке незручне взуття на високому підборі призводить до запальних процесів у п’ятах. Якщо хворобу запустити і вона перейде в хронічну форму, без оперативного втручання недуга не подолати.

При надмірних навантаженнях, коли доводиться часто піднімати тяжкості, страждають сухожилля, розвивається тендиніт. Нарости на ногах – явне свідчення цього захворювання.

З допомогою томографічних досліджень і МРТ лікар точно визначить причину хрускоту і болі в стопі, призначить адекватне лікування, за допомогою медпрепаратів в комплексі з фізіотерапевтичним лікуванням усуне набряк стопи і вилікує наявну патологію.

Важливий і реабілітаційний період. Для закріплення лікування призначаються масаж, голковколювання та інші подібні процедури.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code