vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що робити якщо УЗД не показує вагітність, а тест показує?

Не раз досвід доводить нам, що в житті можуть траплятися різні ситуації, і такі, що УЗД не показує вагітність, а тест показує. У будь-якому випадку, як би не складалася ситуація, потрібно бути позитивно налаштованою і вірити тільки в краще. Щоб упевнитися в тому, що у жінки почалося ще одне життя, більшість фахівців рекомендують не тільки використовувати тести на визначення вагітності, але і пройти ультразвукове обстеження.

Что делать если узи не показывает беременность а тест показывает?

Якщо тест позитивний, а не показує вагітність УЗД, то необхідно погодитися з тим, що навіть найсучасніші і модернізовані прилади і техніка можуть допускати помилки в своїй роботі. Дуже часто трапляються такі ситуації, коли УЗД не показує вагітність, а тест показує, при цьому термін вагітності може становити від 0 до 8 місяців виношування плоду.

Багато хто з жінок, які стикалися з подібними ситуаціями, говорили про те, що вони вдало виносили і народили здорового малюка. При цьому під час першого триместру лікарі змушували їх переривати вагітність, оскільки побоювалися, що вона може бути позаматкової. Важко усвідомлювати, але дуже багато ненароджених дітей загинуло через такі помилки техніки і порад лікарів. Звичайно, ймовірність, що плодове яйце не змогло вчасно дістатися до матки і загинуло під час проходження цього важкого шляху, можлива. Але для того, щоб ставити остаточний діагноз, необхідно пройти повне медичне обстеження на виявлення життєво важливих фактів здоров’я жінки.

Чому УЗД не показує вагітність, а тест показує?

Сучасна техніка та обладнання допомагають контролювати процес протікання вагітності і своєчасно виявляти відхилення у здоров’ї майбутнього малюка. Апарати ультразвукової діагностики допомагають роботі лікарів-гінекологів та інших фахівців. Але не варто думати, що вони завжди показують достовірні результати. Часто через те, що людина може бути неуважною до виконання своїх обов’язків, апарат фіксує не ту інформацію, яку б хотілося отримати.

Дуже давно УЗД зарекомендувало себе з позитивної сторони для того, щоб діагностувати вагітність. Але бути впевненим на мільйон відсотків в правдивості його даних нереально.

В основному, на дані апарату впливає досвід і кваліфікація фахівця, який проводить діагностику. Часто вагітність можуть плутати з міомою матки або ж її зовсім ніхто не бачить. Але при цьому плід розвивається в організмі матері протягом декількох тижнів, аж до 1 місяця.

Однією з причин помилки УЗД може бути старе, або несправне обладнання. Якщо апарат дуже старий, то помітити плодове яйце на ранніх етапах розвитку йому не вдасться. Важливим фактом у проведенні обстеження грає термін вагітності, на якому жінка приходить в консультативний кабінет. Якщо затримка у жінки не перевищує термін більше, чим на 10 днів, то робити ультразвукову діагностику марно.

Хоча більшість фахівців запевняють у тому, що сучасне обладнання УЗД може виявляти вагітність і на більш ранніх етапах. Але найчастіше занадто маленький термін вагітності не дає можливості апарату УЗД визначити наявність плодового яйця в матці.

Крім самої помилки апарату вплинути на результати обстеження може здоров’я самої жінки, а саме незвичайна будова її матки. Якщо у жінки відзначається проблема подібного роду, то виявити вагітність буде дуже важко. У таких випадках ультразвукову діагностику рекомендують проводити на великих термінах вагітності.

Що робити, якщо тест позитивний, а УЗД не показує вагітність?

Якщо ваш тест показав позитивний результат, а вирушивши в клініку на обстеження, УЗД його не підтверджує, то не варто засмучуватися, необхідно налаштуватися на позитивну хвилю. Подумайте про те, що, можливо, апарат помилився або фахівець провів діагностику не так, як потрібно.

Дуже важливо не робити швидких рішень і не погоджуватися на чистку, якщо лікарі не будуть повністю впевнені в тому, що у вас позаматкова або завмерла вагітність. Завжди пам’ятайте, що ультразвукова діагностика – це не один єдино вірний варіант підтвердження вагітності. Якщо складається така ситуація, то для остаточного визначення діагнозу потрібно виконати УЗД ще кілька разів, мінімум один або два. Бажати отримати консультацію у спеціалістів, які користуються обладнанням, що відрізняється від попереднього.

Щоб отримати більш надійні дані, варто також виконати трансвагінальне УЗД, воно дозволяє більш детально оглянути матку жінки. Не потрібно відмовлятися від аналізів крові (у тому числі на ХГЛ). Це дозволить вам бути більш впевненою і спокійною. Але вірити цьому аналізу також не варто до кінця. Адже в лабораторії його роблять люди. А, як відомо, людський фактор також впливає на результат. Тому зверніться в іншу лабораторію і повторіть аналіз.

Коли найкраще робити УЗД?

  1. Коли є затримка місячних, і при цьому друга смужка на тесті слабо забарвлена. Тоді перед тим, як відправитися на УЗД, краще всього буде здати аналіз на визначення хоріонічного гонадотропіну. Ці дані дуже важливі, і в подальшому можуть вам знадобитися.
  2. Якщо тест показує позитивний результат, а гінеколог не може визначитись, то варто пройти ультразвукове обстеження.
  3. Якщо менструації відсутні, а з’являються болі в нижній частині живота.
  4. Коли менструація запізнюється на півтори-два тижні (затримка в 5 або 7 днів вважається нормальною), а потім різко з’являються кров’яні виділення різної кількості та відтінку. У цій ситуації особливо тягнути не рекомендують.

Коли УЗД може підтвердити вагітність у жінки?

Якщо проводити трансвагінальну ультразвукову діагностику, то підтвердити вагітність можливо вже на строку в 3 тижні. В цей період рівень ХГЛ за результатами аналізів повинен показувати приблизно 1800 одиниць і більше. Якщо ж УЗД не дало позитивного результату при таких аналізах, то слід побоюватися ризику розвитку позаматкової вагітності. Що необхідно робити в таких випадках, вирішує тільки ваш лікуючий лікар.

Адже можлива ситуація, коли в матку потрапляє порожнє плодове яйце, яке всередині не буде містити зародка ембріона. Але визначити, так це чи ні, можна, починаючи з п’ятого тижня вагітності, оскільки саме з цього строку у ембріона починає битися серце. Коли на 7 тижні апарат УЗД не бачить ембріона, значить, плодове яйце виявилося порожнім.

Якщо є бажання дізнатися терміни вагітності на ранніх етапах, то варто в обов’язковому порядку зробити трансабдомінальне УЗД. По своїм якостям воно не гірше, чим трансвагінальне. Єдиним недоліком такого виду УЗД вважається визначення вагітності, починаючи тільки з п’ятого тижня.

Але навіть при даних типах ультразвукової діагностики можливі помилки. На правдивість отриманих результатів мають безпосередній вплив точне число зачаття, а також своєчасна овуляція. Так як зафіксувати точність цих показників на практиці неможливо, то, отже, результати обстеження можуть трохи помилятися. З цього можна зробити висновок, що звичайна ультразвукова діагностика з найменшими помилками може підтвердити вагітність тільки починаючи з 3 або п’ятого тижня виношування дитини.

Якщо УЗД не показує вагітність, а тест показує – не треба засмучуватися.

Адже далеко не всі фахівці вважають УЗД достовірним способом визначення вагітності у жінки. Не слід забувати про те, що обстеження проводить жива людина, для якої істотнью – робити помилки. Намагайтеся не приймати поспішних рішень у такій ситуації. Спробуйте трохи почекати і повторити обстеження. І тоді будьте впевнені в тому, що УЗД зможе з високою точністю підтвердити, що ви скоро станете мамою!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code