vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що показує УЗД на 6 тижні вагітності?

Що показує УЗД на 6 тижні вагітності? Таке питання цікавить багатьох майбутніх мам. На такому терміні вагітності відчуття жінки дуже характерні для цього часу. Їх важко не помітити. Нехай животик поки ще зовсім не видно, але зміни гормонального фону дають про себе знати. Для того щоб відчути всю непередавану гамму відчуттів, потрібно бути жінкою. Характерним проявом вагітності на шостий акушерської тижня є токсикоз. З’являється нудота від запахів, певних продуктів; виникає плаксивість, і навіть банальне приготування їжі стає непростим випробуванням. В той же час цей період є дуже важливим, оскільки розпізнати ознаки і контролювати стан здоров’я буває досить складно. УЗД на 6 тижні вагітності дозволяє уточнити її термін, а також виключити ймовірність внематочного зачаття. Найчастіше перше УЗД призначають на термін від 10 до 14 тижнів, але воно може бути і позаплановим.

Что показывает УЗИ на 6 неделе беременности?

Що може показати УЗД на цьому терміні?

Існують певні параметри, які дозволяють зробити висновок про те, що вагітність протікає нормально і плід розвивається правильно. Визначити вагу і розмір майбутньої дитини дуже важливо. Вага ембріона ближче до 7 тижня становить не менше 8 м, тіло має довжину 8 мм, іноді плід буває більшим: близько 13 мм. В цей період закладаються внутрішні органи і формуються кінцівки.

Плід ще мало схожий на дитину, він більше нагадує «рибку». Руки і ноги схожі на плавці. У той же час у нього починають формуватися риси обличчя, з’являються очні западини і рот. Згодом він вже стає схожий на немовля. УЗД на цьому терміні дозволяє визначити важливі параметри:

  • розмір куприка-тім’яної області;
  • бипариетальные дані;
  • розмір лобово-потиличній області.

Визначити розвиток ембріона іншими методами досить складно, оскільки він має розмір не більше горошини. Тим не менш вже можна визначити динаміку розвитку плода. Велике значення має стан внутрішньої порожнини і шийки матки. Крім того, лікар оглядає плаценту і область пуповини. Це важливі критерії, які дозволяють зробити висновки, що вагітність розвивається нормально, і дитина народиться здоровим.

При нормальному розвитку вагітності плацента ущільнюється і товщає, що забезпечує плід киснем і живильними речовинами. З слизової в шийці матки відбувається утворення пробки, що закриває її до початку пологів. Зовні вагітність поки ніяк не проявляється, але вже досить активно відбувається гормональна перебудова.

Розшифровка УЗД на терміні в шість тижнів

Отже, малюк на терміні вагітності до 6 тижнів розміром, що не перевищує горошину. Зростання ембріона визначається за куприка-тім’яному розміром. Саме цей критерій дозволяє визначити точний термін вагітності. Жінки припускають термін за менструальному циклу, однак такі підрахунки можуть бути не зовсім точними.

На терміні 5 тижнів ще відсутні дані, що свідчать про те, що матка збільшується в розмірах, а на 6 тижні зміни вже помітні: з’являється жовтковий мішок, який розташовується поруч з плодом, а також жовте тіло в яєчнику. Крім того, при нормально розвивається вагітності відбувається збільшення матки. Ультразвукове обстеження проводиться за допомогою сканування через живіт, але більш точний результат виходить при трансвагінальної УЗД.

Що вимірюється при вагітності 6 тижнів?

При проведенні УЗД на цьому терміні лікар визначає стан плодового мішка. Щоб з’ясувати точний термін вагітності, лікар вимірює не тільки середній діаметр плодового мішка, але і куприка-тім’яної розмір ембріона. Показником, що нормально розвивається вагітності є серцебиття плоду. Частота серцевого ритму становить 100-160 уд/хв.

Зовні ембріон поки виглядає так:

  1. На голові можна помітити невеликі виступи, які з часом перетворяться з ока.
  2. У бокових частинах є ямочки, які з часом стануть вушними каналами.
  3. Закладаються бруньки, печінка і легені.

Як уже зазначалося, далеко не завжди вагітність на ранніх термінах проявляється токсикозом. Деякі жінки навіть не помічають нездужання. Однак можна відзначити деякі зміни в розмірах бюста, трохи збільшується вага. Статеві органи стають більш чутливими, що пов’язано зі збільшенням вироблення гормонів.

Проте іноді спостерігається різка зміна тиску і знепритомнення. Вагітна жінка починає скаржитися на підвищену втому і сонливість. Крім того, деякі запахи можуть стати причиною появи нудоти. Якщо ви помітили такі симптоми, то слід звернутися до гінеколога.

Характерні симптоми

Початок вагітності дуже часто має такі неприємні симптоми, як біль внизу живота і ломота в попереку. У деяких випадках це цілком нормально.

Адже дитина росте, і матка збільшується в розмірах. Але от якщо біль стає гострою, здається, що в животі утворився ком, то потрібно терміново звертатися в лікарню. Особливо небезпечно, якщо ці симптоми супроводжуються виділеннями з піхви. Це може бути початком викидня. Якщо вчасно розпізнати симптоми, то вагітність можна врятувати.

У більшості випадків УЗД на терміні до 6 тижнів не більш чим просто формальність. Крім того, при проведенні обстеження можна побачити, скільки дітей: один або двоє. Розмір плоду в цей період настільки крихітний, що розглянути будь-які деталі складно. Сьогодні стає дуже модно робити УЗД часто і фотографувати розвиваючого дитини. Однак не варто зловживати цим.

Дуже важливо вести здоровий спосіб життя, виключити алкоголь і наркотики. Потрібно правильно харчуватися, додати в свій раціон горіхи, вітаміни, а також калорійні продукти. Дуже важливо їсти рибу, молоко, фрукти і овочі. Вітаміни треба приймати правильно, не варто призначати їх самостійно.

Багатьох мучить токсикоз вагітних. Тому, щоб уникнути неприємних відчуттів, варто харчуватися дробно. Якщо немає ніякого дискомфорту, то можна вести звичайний ритм життя. Дуже важливо підтримувати позитивний настрій і дотримувати режим дня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code