vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що покаже УЗД на 7 тижні вагітності?

Вагітність – радісна подія для майбутніх батьків. І перше знайомство з дитиною відбувається на УЗД на 7 тижні вагітності. Природно, раніше пара вже дізналася, що чекає дитину, але побачити, як розвивається плід, або послухати, як б’ється сердечко, можна тільки в кабінеті УЗД. Там же можна отримати і перші фотографії немовляти і міні-відеофільм.

Что покажет УЗИ на 7 неделе беременности?

Перші 7 тижнів вагітності

Дізнавшись про вагітність, жінка починає прислухатися до себе, до свого організму, до нових відчуттів. У цей же період, на сьомому тижні, практично у всіх вагітних буває токсикоз. Жінка, з одного боку, рада майбутнього материнства, але в той же час важко переносить свій стан. Наприклад, вона гостро реагує на різні запахи. Дуже часто, особливо вранці, нудота викликає блювоту, погіршується самопочуття, а іноді вагітна починає різко худнути.

Зовні у вигляді вагітної ще не відбулося ніяких змін, але вже відчувається невелике здуття внизу живота. Жінка починає помічати, що стала більше їсти, незважаючи на токсикоз, і все частіше хочеться чогось особливого.

Емоційний стан у майбутньої мами мінлива, примхлива. Раптово вагітна може розплакатися або впасти в меланхолію, нерідко бувають депресивні стани. У цей період жінка відчуває себе слабкою, відчуває постійну сонливість і апатію.

Розвиток плоду на 7 тижні вагітності

На УЗД на сьомому тижні вагітності ще не видно, якої статі ембріон, можна тільки побачити невеликий горбок, який надалі сформується в статевий орган дівчинки або хлопчика.

Розмір плоду вже складає від 5 до 12 мм, важить малюк від 0,8 до 1 р. Головка ще дуже велика і складає половину ембріона, оформляється овал обличчя, сформовані обидві півкулі мозку, вже видно очі, виділяється рот і добре помітні ніздрі. Плід трохи витягується і можна вгадати, де буде шия. Хвіст ще не відпав, але вже помітні кінцівки ніг. Ноги ростуть трохи повільніше, чим руки, пальці вже злегка виділяються, але ще не розділені.

На цьому етапі розвитку формується травна система: трахея, шлунок і кишечник. У підшлунковій залозі ембріона починає виробляти інсулін, який контролює обмін вуглеводів. З’являється своя серцево-судинна система, легеневі вени, аорта і артерії. Добре розвивається легенева система.

В цей період плід починає активно рухатися, але його поштовхи вагітна з-за маленької величини ще не відчуває, хоча може побачити в той час, як роблять УЗД.

Обстеження жінки

Дізнавшись про вагітність, жінка стає на облік в жіночу консультацію. З цього моменту лікар-гінеколог стежить за розвитком вагітності і за самопочуттям майбутньої мами. При первинному огляді:

  • робиться завмер талії;
  • беруться мазки на наявність або відсутність вагінальних інфекцій;
  • фіксується початковий вага вагітної;
  • здаються аналізи калу, сечі та крові;
  • перевіряють на гепатит, ВІЛ-інфекцію, сифіліс.

Обмінна карта вагітної

Вагітній видається обмінна карта – це дуже важливий документ, в який записуються всі дані про майбутній мамі і про те, як протікає вагітність. Жінці бажано завжди носити її з собою, особливо на останніх термінах. Вона складається з трьох розділів:

  1. В перший розділ записується інформація про маму і протікає вагітності: всі УЗД, обстеження та аналізи. Його веде гінеколог, у якого спостерігається жінка. Ще там є записи з консультацій інших фахівців.
  2. Другий розділ заповнюється у пологовому будинку: у нього вносять інформацію про пологах та післяпологовому періоді.
  3. Останній розділ обмінної карти містить інформацію про малюка: в нього записують, з яким ростом і вагою народився дитина, а також вносять дані первинного огляду дитячого педіатра.

Харчування жінки в положенні

Починаючи з ранніх термінів вагітності, жінка повинна стежити за раціональним харчуванням. З цього моменту все, що надходить в організм вагітної, отримує та її майбутня дитина. Правильне харчування забезпечує здоров’я несформованого плоду: з білків тваринного походження будується весь організм ембріона, а ось вуглеводи на 7 тижні вагітності не особливо потрібні, так само як і жири – вони не беруть участь в розвитку майбутнього малюка.

Вітаміни краще вживати натуральні – з фруктів і овочів, але якщо вагітність припадає на холодну пору року, то синтетичні вітаміни чудово замінять натуральні. Фолієва кислота на ранніх термінах вагітності необхідна для формування плаценти, розвитку плоду, ділення клітин кровоносних судин зародка, запобігає дефекти нервової трубки і головного мозку.

Дуже небезпечні продукти, що містять велику кількість газів, барвників, штучних підсилювачів смаку. Необхідно повністю відмовитися від їжі швидкого приготування: чіпсів, фастфуду і т. п. Корисно вживати молочні продукти: в них міститься велика кількість кальцію, а кальцій необхідний як для майбутньої матері, так і для дитини. Добре пити свіжовичавлені соки, їсти горіхи і прислухатися до своїх гастрономічних бажанням.

Період від зачаття до пологів – найсприятливіший і запам’ятовується для жінки. Однак не всі вагітні насолоджуються своїм станом, більшість продовжує працювати, забуваючи, що навіть на ранніх термінах дитина потребує уваги і турботи.

Жінка, яка очікує дитину, повинна берегти своє фізичне здоров’я та емоційний стан. Необхідно концентруватися на прекрасному, слухати приємну музику, по можливості читати казки і розмовляти зі своїм майбутнім малям, а також здійснювати піші прогулянки, більше перебувати на свіжому повітрі, скорегувати фізичні навантаження.

Вагітність – це прекрасний стан. Слідкуйте за своїм здоров’ям, виконуйте всі рекомендації лікаря, і ви станете найщасливішою мамою на світі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code