vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Що означають творожистие виділення з піхви?

Багато жінок починають турбуватися, виявляючи, що творожистие виділення з піхви. Насправді такий симптом може бути як абсолютно нормальним, так і патологічним. Щоб вчасно звернутися до гінеколога і не допустити розвитку ускладнень, будь-якій жінці слід знати, які виділення свідчать про наявність захворювання.

Що означають творожистие виділення з піхви?

Виділення в нормі і при патології

Для визначення характеру виділень необхідно звертати увагу на кілька особливостей вагінального секрету:

 • колір;
 • консистенцію;
 • кількість;
 • запах;
 • супутні симптоми у вигляді почервоніння, свербежу та печіння статевих органів.

У залежності від фази менструального циклу характер виділень змінюється, так як він безпосередньо залежить від рівня статевих гормонів. Незадовго до овуляції виділення зазвичай прозорі, тягучі і однорідні, схожі на білок сирого яйця. Приблизно в середині менструального циклу піхвовий секрет стає менш густим, а з другої половини може набувати кремоподібний або сирнистий вигляд.Перед початком місячних, протягом кількох днів після їх закінчення виділення, як правило, прозорі і водянисті.

Крім того, кількість вагінального секрету може змінюватися в залежності від фази циклу, однак більшість гінекологів вважають, що в нормі за добу утворюється від 1 до 4 мл виділень. Рясні піхвові виділення можуть говорити про різні порушення. Не менш важливим критерієм є запах секрету.

Виділення здорової жінки не пахнуть, але цілком допустимим вважається наявність легкого кислуватого запаху, оскільки pH піхвового секрету коливається в межах 4.0-4,5, що відповідає слабокислою середовищі. Виражений кислий запах може бути ознакою кандидозу або дисбактеріозу піхви, оскільки при розмноженні умовно патогенної мікрофлори та грибів роду Candida рівень кислотності може збільшуватися.

Однією з найважливіших особливостей виділень з піхви є те, що вони не супроводжуються якими-небудь неприємними відчуттями. Таким чином, про наявність патології варто задуматися, коли вагінальний секрет набуває наступні характеристики:

 • протягом всього менструального циклу має молочно-білий колір;
 • постійно має консистенцію, що нагадує сир або кефір;
 • стає рясним;
 • набуває різкий і виражений кислий запах;
 • включає прожилки крові, супроводжується сверблячкою, печінням, почервонінням, а часто і припухлістю статевих губ, відчуттям дискомфорту і вологості в промежині.

У переважній більшості випадків ці ознаки говорять про наявність кандидозу (молочниці). Зовнішні статеві органи і стінки піхви при цьому покриваються рясним білим нальотом. Накопичуючись, він перетворюється в білі творожистие виділення. У більш важких випадках при кандидозі може спостерігатися пошкодження епідермісу і епітелію, що проявляється маленькими поверхневими ерозіями. Навіть найменше порушення цілісності шкірних покривів та слизової оболонки може стати вхідними воротами для приєднання вторинної бактеріальної інфекції.

Причини появи виділень

На жаль, навіть регулярні гігієнічні процедури при кандидозі практично не допомагають нормалізувати кількість виділень і позбутися сильного свербежу всередині піхви. Тому, крім ретельного дотримання особистої гігієни, необхідно зупинити ріст і розмноження грибка. Щоб зробити це максимально швидко і ефективно, потрібно врахувати, що грибки Candida є представниками умовно-патогенної мікрофлори піхви, а тому виявляються у безлічі жінок. Однак у нормі їх чисельність стримується іншою мікрофлорою та імунною системою. Враховуючи це, можна назвати кілька основних причин розвитку молочниці і появи патологічних виділень із піхви:

 • тривале застосування антибіотиків;
 • важкі фізичні навантаження;
 • гіподинамія;
 • незбалансоване харчування (нестача в раціоні вітамінів і мікроелементів);
 • постійні нервові стреси;
 • гормональний дисбаланс;
 • інфекційні захворювання репродуктивної системи;
 • будь-які хронічні захворювання;
 • куріння і зловживання спиртними напоями;
 • ендокринні захворювання;
 • проживання у несприятливій екологічній обстановці.

Всі ці фактори послаблюють імунну систему організму і призводять до дисбактеріозу. В таких умовах Candida починає активно розмножуватися, вражаючи епітелій піхви і зовнішні статеві органи. У зв’язку з цим для профілактики молочниці у першу чергу слід виключити перелічені вище причини.

Як позбутися від творожистых виділень

Незважаючи на поширену думку більшості фахівців, кандидоз не вважається статевою інфекцією. Тим не менше при статевому контакті від одного партнера іншому можуть передаватися нові штами грибка, більш стійкі до негативних впливів на них з боку імунітету та інших мікроорганізмів. У такому випадку розвивається молочниця, позбавитись якої без допомоги фахівця буває вкрай важко.

Крім того, медикаментозне лікування кандидозу ускладнюється тим, що переважна більшість жінок, вперше виявили у себе творожистие виділення з піхви, відразу починають самостійний прийом протигрибкових препаратів.

Оскільки багато у процесі такого самолікування вибирають неправильне дозування або тривалість курсу прийому, у грибків Candida розвивається резистентність до препарату. Це призводить до постійних рецидивів молочниці і подальшої неефективності використаних раніше ліків.

Щоб уникнути таких наслідків при появі патологічних виділень слід якомога швидше звернутися до гінеколога. Він не тільки встановить факт наявності грибків і оцінить ступінь тяжкості кандидозу, а також визначити чутливість збудника до тим чи іншим антимикотическим засобів і призначить найбільш підходяще лікування. Крім того, може знадобитися прийом антибіотиків, так як молочниця часто буває асоційована з різними венеричними захворюваннями: хламідіоз, трихомоніазом, гонореєю.

У такому разі ці патогенні мікроорганізми будуть призводити до запалення і дисбактеріозу, провокуючи тим самим безконтрольне розмноження грибків. А з метою усунення інших факторів ризику гінеколог може призначити прийом вітамінно-мінеральних комплексів, риб’ячого жиру або імуностимуляторів.

Деякі жінки з різних причин регулярно проводять спринцювання піхви, однак така процедура зовсім не нешкідлива. Часті спринцювання стають причиною вимивання деяких мікроорганізмів з піхви і в результаті призводять до дисбактеріозу і молочниці. Тому якщо творожистие виділення, що з’явилися після курсу спринцювань або прийому антибіотиків, лікар призначає місцеве лікування препаратами, що містять молочнокислі бактерії.

Коли медикаментозна терапія не дозволяє ліквідувати творожистие виділення і інші неприємні симптоми, слід виключити більш серйозні причини, що призводять до повторного розвитку молочниці: цукровий діабет, порушення гормонального фону і грибкове ураження кишечника. Для цього потрібно зробити аналіз крові для визначення рівня глюкози, виміряти рівень статевих гормонів в крові в різні фази менструального циклу, а також провести аналіз калу. При необхідності може бути призначена гормональна терапія.

Призначене лікарем лікування обов’язково потрібно продовжувати до тих пір, поки курс не буде закінчений. Зникнення виділень та інших симптомів не є причиною для припинення прийому препаратів. Дострокове завершення медикаментозної терапії може призвести до повторного розвитку молочниці. Після того як курс лікування буде закінчений, жінці варто відвідати гінеколога для повторного огляду та здачі мазка на мікрофлору.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code