vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Розшифровка симптомів: які аналізи потрібні, якщо у вас випадає волосся

Випадіння волосся може бути причиною занепокоєння і тривоги. Воно може бути викликане різними факторами, включаючи дефіцит поживних речовин, гормональні зміни, стрес, захворювання шкіри голови та інші проблеми здоров’я. Якщо ви зіткнулися з такою проблемою, то проведення певних аналізів може допомогти виявити причину випадіння волосся і визначити необхідне лікування. У цій статті ми розглянемо, які дії та дослідження, окрім, звісно, консультації трихолога можуть знадобитися в разі випадіння волосся.

випадіння волосся що робити

Аналіз крові

Аналіз крові є одним із перших досліджень, яке може бути рекомендовано в разі випадіння волосся. Кров може бути перевірена на наявність дефіциту заліза, який може бути пов’язаний з облисінням. Низький рівень заліза може призвести до анемії, що своєю чергою може призводити до втрати волосся. Кров також може бути перевірена на рівень вітамінів, особливо вітаміну D і вітамінів групи B, які відіграють важливу роль у здоров’ї волосся.

Гормональні аналізи

Деякі гормональні зміни можуть бути пов’язані з випадінням волосся. Наприклад, підвищений рівень гормонів, таких як тестостерон або дигідротестостерон (DHT), може сприяти облисінню у чоловіків і жінок. Аналіз крові може бути проведений для вимірювання рівня цих гормонів. Також може бути рекомендовано вивчення функції щитовидної залози, оскільки гіпотиреоз або гіпертиреоз можуть спричиняти випадіння волосся.

аналізи випадіння волосся

Імунні аналізи

Деякі форми облисіння можуть бути пов’язані з аутоімунними захворюваннями, коли імунна система організму починає атакувати власні волосяні фолікули. Аналізи крові, такі як антитіла проти фолікулів волосся, антинуклеарні антитіла та інші специфічні маркери можуть бути проведені для виявлення наявності аутоімунних захворювань, таких як аутоімунна алопеція або системний червоний вовчак.

Мікроелементи та мінерали

Дефіцит деяких мікроелементів і мінералів може бути пов’язаний із випадінням волосся. Наприклад, низький рівень цинку, селену або заліза може сприяти облисінню. Аналіз крові може допомогти визначити рівень цих речовин і, за необхідності, рекомендувати відповідні добавки або зміни в раціоні харчування.

Біопсія шкіри голови

У деяких випадках, коли причина випадіння волосся залишається незрозумілою, може бути рекомендована біопсія шкіри голови. Це процедура, під час якої маленький зразок шкіри голови береться для подальшого дослідження в лабораторії. Біопсія може допомогти виключити певні захворювання шкіри голови і встановити точний діагноз.

залисини у чоловіків лікуванняВипадіння волосся може бути спричинене різними факторами, і проведення аналізів може допомогти виявити причину проблеми. Аналізи крові, гормональні аналізи, імунні аналізи, вивчення мікроелементів і мінералів, а також біопсія шкіри голови можуть бути рекомендовані для визначення дефіциту поживних речовин, гормональних порушень, аутоімунних захворювань або інших проблем здоров’я, які можуть бути пов’язані з випадінням волосся. Після виявлення причини випадіння волосся буде розроблено індивідуальний план лікування, який може включати зміни в раціоні харчування, застосування медикаментів, процедури або інші методи, спрямовані на відновлення здоров’я волосся. Важливо пам’ятати, що тільки кваліфікований лікар може визначити необхідні аналізи та призначити правильне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code