vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Розшифровка і норма показників узд черевної порожнини

Коли призначають УЗД черевної порожнини, розшифровка, норма його показників – усі ці питання цікавлять багатьох пацієнтів. До УЗД органів черевної порожнини входить огляд печінки, селезінки, підшлункової залози і жовчного міхура. Завдяки розмірам внутрішніх органів їх можна легко розглянути за допомогою ультразвукового впливу і отримати точну інформацію про структуру, товщинуі т. д.

Расшифровка и норма показателей узи брюшной полости

До ультразвукового дослідження входить огляд таких органів:

 • підшлункова залоза;
 • заочеревинний простір;
 • жовчний міхур;
 • селезінка;
 • печінка.

Спеціальним датчиком лікар водить за контурами вашого живота, і на екрані з’являється картинка, де він може чітко розглянути, чи є відхилення від норми, чи виникли сторонні утворення. Потім лікар складає протокол дослідження органів.Такий метод дослідження затребуваний тому, що можна отримати достовірну інформацію, процедура безболісна, має прийнятну ціну та при проведенні такого заходу пацієнту абсолютно комфортно.

Апарат виділяє ультразвукові хвилі, які абсолютно безпечні для людини. За часом процедура займає близько 15 хвилин. Щоб отримати точні і достовірні дані, бажано перед процедурою потримати дієту і виключити продукти, що викликають метеоризм.

Ультразвукове дослідження черевної порожнини у дитини

Такий метод дослідження дитині призначають для виявлення патологічних змін в організмі, а також при наявності клінічних ознак захворювання. В процесі проведення процедури відбувається оцінка стану, розмірів і місцезнаходження внутрішніх органів, які безпосередньо знаходяться в черевній порожнині.

Показаннями до такої процедури є:

 1. Часте підвищення температури тіла.
 2. Підозри на внутрішні кровотечі.
 3. Підозри на гепатит А.
 4. В аналізі сечі і крові, калу є негативні показники.
 5. Необгрунтовані шкірні висипання.
 6. Постійна нудота, блювання.
 7. Патологія внутрішніх органів.
 8. Грудним дітям таку процедуру призначають через постійне зригування або розлади шлунка.

Розшифровка УЗД черевної порожнини у дорослих

Процес розшифрування відбувається відразу після проведення дослідження, що дозволяє моментально почати курс лікування. Лікар складає протокол, в якому дає висновок про те, в якому стані знаходяться внутрішні органи. Які нормальні показники узд черевної порожнини? Внутрішні органи черевної порожнини вважаються в нормі, якщо:

 1. Лікар не виявив ознак розростання тканин.
 2. При проведенні діагностики всередині органів не було виявлено рідини.
 3. Всі органи мають нормальний розмір.
 4. Відсутні ознаки розвитку аневризми.
 5. Аорти, черевної порожнини мають нормальний діаметр.
 6. В жовчовивідних протоках не було виявлено розширення.
 7. Показник товщини стінок в нормі.
 8. Відсутність каменів в органах.
 9. Відтік сечі не порушений.
 10. Нирки відповідають своїми розмірами й обрисами.

Сам процес розшифровки досягає 10-ти хвилин.

Печінка і жовчний міхур. В нормі печінка відповідає таким показникам, як: ліва частка має передньо-задній розмір 6-8 см, а права – 12,5 см. По своїй структурі орган рівномірний і має протоки.

Жовчний міхур має довжину 5-7 см, а протока не більше 7 мм.

Підшлункова залоза. Головка органу не повинна бути більше 35 мм, тіло 25 мм, а хвіст досягає 30 мм. Якщо орган має розміри вище норми, то це свідчить про панкреатит.

Селезінка. Довжина такого органу складає 11-12 см, ширина 6-8 см, товщина 4-5 див. За формою вона у кожного пацієнта відрізняється. Діаметр селезінкової вени 1-2 мм, печінкової вени 5-8 мм. По своїй структурі вона нагадує однорідну масу без утовщень.

Розшифровка ультразвукового дослідження у дитини

Під час цього методу дослідження апарат може показати наступні результати:

 1. Відхилення в печінці, тобто відбувається зміна в тканинах, яке тягне за собою дифузні захворювання.
 2. Аномальні розвитку і запальні процеси підшлункової залози і жовчного міхура.
 3. В селезінці можна виявити запальні процеси і новоутворення різного характеру.
 4. Варто зазначити, що при дослідженні судин оцінюють їх стан та просвіту, відбувається процес виявлення тромбів.

Норма показників для дитини розраховується індивідуально, так як при невеликій різниці у віці у дітей органи формуються відповідно. Для наочного прикладу можна навести такий показник, як печінка. У немовляти вона складає 2/3 від загального об’єму черевної порожнини. Для немовлят це значення нормальне, а от для підлітка ны, адже такий показник свідчить про розвиток гастриту або тяжку форму гепатиту.

Результати ультразвукового дослідження нирок у дорослого

Варто спочатку відзначити, що якщо такий метод діагностики показав нормальний стан органу, то це ще нічого не значить. Такий результат говорить про те, що структура органу здорова, не спостерігаються порушення в тканинах. Але при цьому може бути порушення сечовипускання.

З допомогою ультразвукового дослідження нирок можна виявити:

 1. Їх розташування.
 2. Кількість (повинно бути дві).
 3. Розмір і форма органу.
 4. Структуру ниркової тканини.

Нормальним показником вважається, якщо нирки розташовані з двох сторін на висоті 1-го і 2-го поперекового і 12-го грудного відділу хребта. Орган обтягнутий спеціальною захисною тканиною. Ліва нирка повинна бути вище правою, при цьому нормою вважається їх вертикальний рух в обмежених межах.

Якщо лікар бачить, що ліва або права нирка опустилася занадто низько, то це свідчить про наявність нефроптозу. Нормою вважається наявність двох абсолютно здорових нирок.

За розмірами хочеться відзначити, що орган у всіх практично однаковий, але існують нормативні показники для нього, а саме:

 1. Довжина від 10 до 12 см.
 2. Ширина від 5 до 6 см.
 3. Товщина від 4 до 5 см.

Максимальна товщина у молодої людини становить 2,3 см. Якщо є відхилення в межах одного сантиметра, то це вважається абсолютно нормальним явищем.

В основному спостерігається їх зменшення, що викликано атрофією тканин. Якщо нирка, навпаки, збільшена в розмірах, це свідчить про наявність пухлини.

Буває так, що епітелій тканини потовщується, і це свідчить про наявність запального процесу. А якщо зменшується, то відбувається деформація тканини.

Нормальний стан нирки – це здорова епителыальна тканина. Причини відхилення можуть бути різними, в укладенні ультразвукового дослідження в основному зазвичай йдеться про підвищення або зниження ехогенності, яка виникає через хворобливий процес органу. Структуру тканини паренхіми можуть порушити і бульбашкові рідини. Найчастіше такі утворення нешкідливі і не вимагають лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code