vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Різі при сечовипусканні у чоловіків: причини виникнення і лікування

Різі при сечовипусканні у чоловіків переважно виникають через запальних захворювань сечостатевої системи. Якщо колір урини змінюється на темний – мова може йти про сечокам’яної хвороби. Небезпека такий симптом є при регулярному виникненні. В цьому випадку його причини не є фізіологічними і вимагають діагностики. Зволікання може призвести до необхідності операції або значного погіршення стану.

1

Причини виникнення болю

Іноді біль при сечовипусканні виникає після прийому дуже гострої їжі, при переохолодженні або спробі мочитися на морозі. Ці стани завжди швидко проходять і не мають наслідків.

Але найчастіше біль при сечовиділенні супроводжує інфекційне або запальне ураження сечостатевої системи.

1.1

Уретрит

При цьому захворюванні порушити впроваджується в слизову оболонку уретри і викликає активне запалення. Симптоми залежать від типу інфекції:

 • Гонорея. Розвиваються різі при сечовипусканні, які супроводжуються гнійними виділеннями з уретри і помилковими позивами до спорожнення сечового міхура.
 • Трихомоноз. З’являються виділення пінистого характеру з жовтим або зеленим відтінком, які супроводжуються свербежем статевих органів.
 • Хламідіоз. До захворювання приєднується така симптоматика болю внизу живота, ураження суглобів і різкий запах виділень.
 • Молочниця. Характеризується сирнистий нальотом на голівці статевого члена, почервонінням, сверблячкою при сексуальному акті. До недавнього часу захворювання було більше поширене серед жінок, але в останні роки зросла кількість випадків серед чоловічої частини населення.

1.2

Рух каменів з нирок

Проходячи по уретрі, конкременти і пісок провокують порушення відтоку сечі, печіння і гостру різь. Станом супроводжують болю в поперековому відділі і по ходу сечоводу. Можуть проявлятися слиз і кров в урині, вона стає темніше.

1.3

Простатит і аденома простати

При ураженнях простати чоловікові боляче писати, спостерігається печіння. Патологія супроводжується іншими симптомами: підвищенням температури, проблемами з потенцією, болями в промежині і внизу живота.

1.4

Стриктура уретри

Звуження уретри, причиною якого є травма чи хронічне запалення, також викликає біль.

Супроводжується патологія утрудненням сечовипускання, пацієнт скаржиться на потребу сильно тужитися, повільне виділення сечі, розбризкування. Неповне спорожнення, часто виникають нові позиви.

1.5

Введення катетера

В області паху введення катетера може викликати ураження уретри, проте через деякий час воно самостійно проходить.

Супроводжується стан болем і печінням, мають оборотний характер.

1.6

Інфекційний чинник

Запальний процес в уретрі може бути спровокований патогенними мікроорганізмами, найчастіше бактеріями, які проникають в сечостатеву систему різними шляхами:

 • Висхідним. Мікроорганізми потрапляють спочатку в сечовипускальний канал, потім піднімаються вище. Причиною є недотримання гігієни інтимних органів та їх переохолодження.
 • Низхідним. З верхніх сечовивідних шляхів бактерії через лімфатичні протоки проникають в кров.

Найбільш поширеними є неспецифічні мікроби, які виявляються в мазку:

 • кишкова паличка;
 • клебсієла;
 • стафілококи;
 • протей.

Ці мікроби викликають цистит, уретрит, пієлонефрит та інші патології сечостатевої системи. Інфекції є основною причиною різей при сечовипусканні у дітей. Також до інфекційного фактору відноситься ряд патогенних організмів, які передаються при незахищеному статевому акті:

Збудник Хвороба Інкубаційний період Симптоми
Трихомонада Трихомоноз Від 1 до 4 тижнів Виділення зеленуватого кольору у вигляді піни, різі при сечовипусканні, печіння і свербіж на статевих органах
Гонококи Гонорея 10 годин–1 тиждень Часті позиви, свербіж і печіння в області паху, почервоніння голівки і крайньої плоті. Можливі гнійні виділення при здавлюванні головки
Гарднерелла Гарднерельоз 1,5-2 тижні Запалення слизової уретри, зеленуваті виділення, відчуття печіння при сечовипусканні і почервоніння голівки статевого члена
Мікоплазма Мікоплазмоз 5-25 днів Хворобливі спорожнення і печіння. Прозорі виділення, біль у області мошонки
Уреаплазма Уреаплазмоз Від 4 днів до кількох місяців Печіння після сечовипускання, слабкі різі, прозорі виділення, болі над лобком і в області мошонки
Хламідія Хламідіоз 2,5–4 тижні Слизові виділення з гнійним вмістом і різким запахом, підвищення температури тіла, печіння при сечовипусканні, особливо в кінці, гострі болі внизу живота
Кандида Кандидоз Від 5 днів до декількох місяців Набряклість і почервоніння голівки, сирнистий наліт на крайньої плоті, біль і печіння при статевому акті, під час сечовиділення

1.7

Інші причини

Виникнення різей у чоловіка при сечовипусканні є результатом хвороби нирок, сечового міхура, уретри та простати. Фактори, які провокують патологічний стан:

 • Кольки в нирках. З’являються з-за закупорки верхніх сечовивідних шляхів або порушення відтоку сечі в сечовід або сечовий міхур. Напад раптовий, гострий, відчувається біль у черевній порожнині і ріже при сечовипусканні.
 • Пухлина простати або сечовивідних шляхів. Це може бути як злоякісних, так і доброякісне утворення. Нерідко нирки та інші сечостатеві органи подаються метастазування. У пацієнта з’являються характерні скарги: болі в нижній частині спини, над лобком, вони можуть віддавати в пряму кишку або мошонку. Сечовипускання затримується, струмінь змінюється, іноді спостерігається гематурія — кров у сечі.

Печія виникає також внаслідок вживання великої кількості солі. Подібний симптом може виникнути і з-за травми. В такому випадку хвилюватися не варто, він сам пройде через деякий час.

2

Діагностика

Щоб правильно поставити діагноз, необхідно виявити скарги і супутні симптоми, провести інструментальні та лабораторні тести:

 • При уретриті найбільш інформативним є мазок з сечовипускального каналу, що допомагає виявити збудників і підібрати препарат із групи антибіотиків, до якого вони чутливі.
 • Сечокам’яна хвороба діагностується за допомогою ультразвукового дослідження та контрастної рентгенографії. Вона допомагає чітко визначити розташування конкрементів і підібрати оптимальний варіант лікування.
 • Різі при сечовипусканні, які виникли на тлі аденоми простати або простатиту, діагностуються за допомогою ректального пальцевого дослідження. Визначається ступінь вираженості запалення, береться зразок виділяється на макроскопічний аналіз і виявлення збудника. Діагноз підтверджується ультразвуковим дослідженням простати, яке проводиться при повному сечовому міхурі.
 • При стриктуре уретри діагностику проводять за допомогою УЗД, ретроградної уретрографии або контрастною урографії. Визначається ступінь зниження виділення сечі за той чи інший період.

3

Лікування

При появі болю при сечовипусканні необхідно звернутися до лікаря для повного обстеження. Неприпустимо пускати хворобу на самоплив.

Іноді несильні різі викликаються слабким запальним процесом і можуть самостійно пройти, але більшість випадків вимагає лікування.

При діагностиці проходять ретельне обстеження, що включає здачу аналізів крові з вени або з пальця, мазок з уретри, аналіз на венеричні захворювання, TORCH-інфекції, УЗД, цистоскопію, КТ і МРТ.

При лікуванні призначаються наступні групи ліків:

 • спазмолітики для зняття болю;
 • фунгіцидні препарати – при наявності кандидозу;
 • імуномодулятори – для стимуляції роботи імунної системи;
 • антибіотики – прийом препаратів призначається, якщо доведено, що джерелом є бактеріальна інфекція;
 • фитосборы, що володіють протизапальною дією.

До появи ефекту від препарату не рекомендується вживати багато рідини. Щоб сеча не застоювалася, потрібно прагнути повністю спорожнити сечовий міхур. При лікуванні необхідно уникати простудних захворювань, охолоджень, ноги повинні знаходитися в теплі.

Після діагностики призначається профільна терапія:

Причина Терапія
Уретрит Лікується антибактеріальними препаратами в залежності від збудника. При гострій формі хвороби після терапії можливе повне одужання. Уповільнений процес піддається лікуванню важче і вимагає додаткових заходів
Сечокам’яна хвороба Широко використовується метод дроблення ультразвуком. При розташуванні каменів у сечовому міхурі важко навести препарат безпосередньо на конкременти, так як вони володіють високою рухливістю. У такому разі застосовується ендоскоп або спеціальний інструмент, якою вводиться в сечовий міхур
Патології простати При лікуванні хронічного простатиту вимагається комплексний підхід, що включає антибактеріальні препарати, фізіопроцедури, масаж простати. Призначаються нестероїдні протизапальні засоби та спазмолітики, допомагають стимуляція струмом, вплив магнітним полем. Ефективність залежить від розвитку, стадії і ступеня вираженості процесу
Стриктура уретри Для лікування хвороби з супутніми різями при сечовипусканні застосовують корекцію лазером. Ефективна і така процедура, як уретропластика. Вона полягає в тому, що уражена ділянка закривають донорської шкірою пацієнта
Наслідки катетеризації У більшості випадків проходить самостійно

3.1

Народні методи

В домашніх умовах можна використовувати народні засоби для лікування. Це допустимо при правильній діагностиці та виключення злоякісного процесу. Найбільш ефективними є такі рецепти:

 1. 1. Листя брусниці. Відвар готується при використанні 1 ст. л. сушених листя, яку необхідно залити 0,5 л теплої води і настояти протягом години. Після цього потрібно довести засіб до кипіння і 15 хвилин проварити. Після охолодження складу слід процідити, приймати 3 рази на добу по 1 ст. л. Допомагає переважно при запальних процесах.
 2. 2. Ведмежі вушка. Взяти 1 ст. л. сировини залити 1 склянкою окропу, томити на повільному вогні 30 хвилин, процідити. Пити по 1/2 склянки 3 рази в день.
 3. 3. Насіння кропу. Помістити в термос велику ложку насіння залити 0,25 л окропу. Настояти протягом години, після чого можна приймати. Засіб п’ють за день, розділивши на 3 прийоми.

4

Висновок

Симптом проходить при правильній терапії захворювання, яке є його причиною. Важливо не запускати процес з самого початку і не лікуватися самостійно.

В якості профілактики болю при сечовипусканні необхідно дотримуватися гігієни, не переохолоджуватися, вчасно виявляти інфекції сечостатевої сфери.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code