vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Рівень ХГЛ при завмерлої вагітності

Так як ХГЛ при завмерлої вагітності знижується, майбутня мама повинна періодично проходити повне обстеження. Цей стандартний аналіз не призначають жінкам в положенні, у яких вагітність протікає нормально.

Уровень ХГЧ при замершей беременности

Медичні показання

Плід завмирає в першому триместрі вагітності. До причин такої патології медики відносять наявність інфекційних захворювань (хламідіоз, герпес). Штучне переривання вагітності проводиться при генетичних помилки, що виникли в процесі запліднення. Якщо народити таку дитину, у нього може розвинутися порок серця та інші небезпечні для життя захворювання.

Природне припинення вагітності протікає без симптомів. Якщо термін вагітності 5 – 6 тижнів, тоді у завмерлого плоду буде відсутнє серцебиття. Якщо подібна патологія виявляється до зазначеного терміну, тоді жінка повинна здати аналіз ХГЛ – Хоріонічний Гонадотропін Людини.

Цей гормон виділяється хоріоном після зачаття. Вперше аналіз на ХГЛ проводиться за рахунок застосування тесту на вагітність. Кожне пристрій заснований на виявленні даного гормону. Тест на вагітність реагує на високий рівень ХГЛ.

Такий аналіз не вважається досконалим і кількісним. В сечі і В крові фахівці спостерігають різну концентрацію цього гормону. Тому для підтвердження вагітності рекомендується визначити рівень цього показника в лабораторних умовах. Його значення і зростання залежать від терміну розвитку ембріона.

Різке падіння показника – перший ознака завмерлої вагітності.

Нормальне значення

При відсутності вагітності в нормі рівень гормону коливається в межах 10-15 мЕд/мл Якщо значення цього показника у чоловіків перевищує норму, тоді в організмі розвинений онкологічний процес. За вироблення гормону в жіночому організмі (у другому триместрі) відповідає плацента. У цей період значення ХГЛ стабілізується.

Для кожної тижні вагітності характерно певну кількість гормону. Тому в завдання акушера-гінеколога входить відстеження результатів аналізів і контролювання стану жіночого організму і плода. Будь-яке відхилення значення від норми потребує виявлення причини патології. При завмерлої вагітності плід розвивається. Якщо плідне яйце не відшарувалося, тоді викидня не буде. Спостерігається інтенсивне падіння рівня ХГЛ при завмерлої вагітності і подальше хибне збільшення матки. Якщо така патологія діагностована на пізньому терміні, тоді значення гормону буде знижуватися повільно. Для його розпаду потрібен час.

Низька концентрація, або повільне зростання ХГЛ – це симптом завмерлого ембріона, якщо термін вагітності поставлений правильно. До факторів, які впливають на об’єктивність результату, медики відносять:

  • пізню овуляцію;
  • недостовірні дані про менструальному циклі.

Для уточнення строку проводиться обстеження з допомогою УЗД. Результат аналізу на ХГЛ гінеколог розглядає паралельно з даними УЗД. Подібну діагностику медики рекомендують проводити в першому триместрі вагітності. На великому терміні існує висока ймовірність помилки.

Основні чинники та наслідки

Фахівці рекомендують здавати послідовні аналізи на ХГЛ в одній лабораторії. Кожен медичний заклад використовує певні норми, які залежать від одиниці вимірювання чутливості застосовуваної методики. Тому порівняння результатів досліджень, проведених у різних лабораторіях, буде носити суб’єктивний характер.

Особливу увагу гінеколог приділяє індивідуальній особливості мінливості біохімічних процесів, що протікають в організмі майбутньої матері. Виявлення відхилень від норми не вказують на розвиток патології.

Переривання виношування плоду негативно позначається на матері. Жіночий організм подібним чином захищається від аномальної мутації і народження мертвого, або хворої дитини. У завдання лікаря входить оцінка значень кожного призначеного дослідження. Від цього залежить успіх виношування малюка. За допомогою моніторингу зростання концентрації гормону та інших методик фахівці визначають тактику подальшого ведення, планування і прогнозування майбутньої вагітності. Для видалення мертвого ембріона з порожнини матки лікарі використовують різні методи, в тому числі вишкрібання, медикаментозне переривання вагітності, вакуумну аспірацію.

Деякі методики застосовуються до 6 тижня вагітності і передбачають введення анестезії. Для кожного способу переривання вагітності характерні певні протипоказання, тому наслідки завмерлої вагітності усуваються в кожному випадку індивідуально.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code