vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Проведення УЗД судин голови та шиї

УЗД судин голови та шиї є повністю безпечним видом дослідження. Воно дозволяє оцінити порушення неврологічного характеру і визначити геодинамічні показники вен і артерій пацієнта.

Проведение УЗИ сосудов головы и шеи

Оцінка стану судин

У тому випадку, коли у людини є будь-які неврологічні порушення, то це є обов’язковою підставою провести ультразвукове дослідження судин (ультрасонографія). За допомогою подібної діагностики виконується докладне дослідження стану всього судинного русла, розташованого в шийної області. Крім того, УЗД судин шиї дозволяє детально вивчити сонну артерію, оскільки вона досить близько розташована до верхніх покривом тіла.

В ході проведення діагностики лікарі обов’язково вивчають товщину стінок кровоносної артерії. Якщо спостерігається помітне її потовщення, то це свідчить про погіршення циркуляції крові, що призводить до появи у пацієнтів атеросклерозу. Обумовлено це тим, що в судинах будуть утворюватися бляшки, що складаються з наступних клітин:

  • макрофаги;
  • ліпіди;
  • нитки фібрину.

Також ультразвукове дослідження судин голови та шиї дозволяє оцінити склад утворених бляшок Подібна інформація дозволить зробити оцінку всього шийного кровотоку. При цьому склад наявних бляшок, дає зрозуміти їх ламкість і ступінь стійкості.

УЗД судин шиї, дозволяє дізнатися, якою мірою у людини виражений стеноз, тобто, якщо закупорка судин становить більше половини їх діаметра, то буде відбуватися порушення геодинаміки. Порушення цього процесу виражається в погіршенні харчування тканин головного мозку, викликаючи порушення функціонування природних функцій організму.

Показання для проведення дослідження

Діагностика шийної і головний судинної системи призначається не всім пацієнтам, а тільки тим, у кого є певні захворювання. Серед них можна перерахувати такі, як шийний остеохондроз і гіпертонічну хворобу, які супроводжуються сильними запамороченнями. Крім того захворювання очей (глаукома, катаракта і т. д.) теж є показанням для проведення ультразвукового обстеження голови людини. А ось після перенесеного інсульту додатково призначається доплер судин.

Вона повинна бути включена в план його диспансеризації. Розшифровка виявлених значень дозволить лікарям визначити, чи відбулася зміна раніше отриманих показників або хвороба знаходиться в стадії ремісії.

При цьому особливістю УЗД голови є те, що пацієнтам перед його проведенням не вимагається попередньої підготовки. Воно дозволяє визначити присутність хвороби в організмі людини на ранніх стадіях, коли вона ще не вразила велика кількість судин. У тому випадку, якщо була проведена своєчасна перевірка, то можна швидко відновити процес кровообігу головного мозку. Це допоможе людині запобігти виникненню більш серйозних патологій.

Діагностика голови у дітей

Сучасне життя є дуже динамічною, що не може не відбитися на дитячому здоров’ї. Останнім часом лікарі дуже часто відзначають появу дитячих неврологічних проблем. Діти дуже часто скаржаться на появу головних болів і запаморочень. При наявності подібної симптоматики, батьки повинні негайно звернутися в лікарню. Там кваліфіковані фахівці проведуть комплексну перевірку всього організму.

Як вже зазначалося вище, ніяких протипоказань для проведення УЗД на шиї і голові не існує, тому робити його можна навіть зовсім маленькій дитині. Дослідження у дитини може викликати лише одну складність – фіксування малюка на тривалий час в нерухомому стані. Обстеження за допомогою ультразвуку виконується навіть у грудних дітей. Це допомагає виявити у немовлят присутність не тільки вроджених патологій, але і придбаних пороків, що виникають у процесі їх розвитку.

У тих випадках, коли у новонароджених були виявлені патології перинатального характеру, необхідно провести комплексну перевірку всієї судинної системи. Це дозволить уникнути виникнення більш серйозних недуг, які можуть призвести до інвалідності пацієнта або його летального результату. Якщо лікарі в процесі перевірки дитячого організму пропустили судинні патології, то вони обов’язково проявляться в старшому віці і можуть викликати епілептичні напади.

Всі матусі, чиї роди проходили важко і призвели до певних ускладнень, обов’язково повинні робити своїй дитині регулярне УЗД, особливо протягом першого року його життя. Це допоможе виявити появу відхилень на ранніх стадіях і провести негайне їх лікування.

У процесі подальшого зростання малюка, батьки повинні уважно стежити за розвитком не тільки рухових функцій малюка, але і за його промовою. Якщо спостерігається помітне відставання в розвитку, то слід звернутися за консультацією до дільничного педіатра.

Проведення нейросонографії

Особливістю нейросонографії є те, що її роблять, поки дитині не виповнився рік. Обумовлено це тим, що вона проводиться через струмок, який в цьому віці ще не заріс. Нейросонографія дозволяє отримати найбільш детальний опис головного мозку і оцінити стан всіх внутрішньочерепних структур. Після того, як хрящова тканина черепа заміниться кісткової (закриється джерельце), виконати подібну діагностику буде вже неможливо.

Нейросонографическое дослідження є дуже важливим, оскільки дозволяє визначити гідроцефалію головного мозку. Це захворювання є дуже небезпечним і характеризується підвищеним вмістом спинномозкової рідини в черепній коробці. Виникає воно в результаті травм або ускладнень, яким міг зазнати плід, що розвивається в утробі матері.

При своєчасному виявленні гідроцефалії існує висока ймовірність повного відновлення всіх функцій нервової системи малюка. Для цього застосовується спеціальна медикаментозна терапія, яка сприяє виведенню зайвої рідини з голови.

Нейросонографія, так само як і УЗД, не вимагає спеціальної підготовки пацієнта. Більш того, вона може проводитись під час його денного сну. Це дозволить отримати найбільш достовірні результати дослідження, оскільки дитина не буде рухатися. Якщо при проведенні первинного обстеження не було виявлено ніяких функціональних порушень, то повторна процедура вже не призначається. Обумовлено це тим, що достовірність такої перевірки досягає 100%. При будь-яких відхиленнях від норми повторна діагностика повинна проводитися не пізніше, чим через 1-2 місяці.

В окремих випадках нейросонографію доповнюють допплерівським дослідженням. Воно дозволить найбільш точно визначити стан кровотоку. Діагностика з допомогою допплера – це дуже складне дослідження, воно повинно проводитися в стані повного спокою. В цей час дитина не має навіть плакати, інакше не можна буде отримати точні дані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code