vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Проведення узд шийки матки при вагітності

УЗД шийки матки при вагітності (інша назва цього дослідження – цервикометрия) на сьогоднішній день – обов’язковий вид діагностики. Під час виношування дитини цей орган зазнає дуже серйозних змін. Його стан є однією з ключових ознак готовності до пологів, тому так важливо вчасно проводити моніторинг.

Проведение узи шейки матки при беременности

Що таке шийка матки?

Шийка матки – це орган, який складається із м’язових волокон і внизу тіла матки. Всередині цього органу розташований цервікальний канал, що з’єднує матку з піхвою. По цьому каналу при менструації витікає кров. Також це шлях для сперматозоїдів. Під час вагітності завдання цього органу – не допустити потрапляння інфекції в порожнину матки, а також утримувати плід всередині.

По мірі наближення дати пологів шийка зазнає дуже серйозних змін. Спочатку цей орган твердий, внутрішній зів закритий, для того щоб утримувати плід. До моменту пологів він стає м’яким і коротким, зів відкривається, щоб дитина міг з’явитися на світло.

Показання до проведення

Призначають таке дослідження, як правило, жінкам, у яких є загроза не виношування вагітності. При цьому встановлюється довжина шийки. Цей ознака є ключовим. Саме по її довжині можна визначити, чи є загроза переривання.

Такий вид дослідження може проводитися двома способами:

 • через черевну стінку (трансабдомінальний спосіб);
 • через піхви (трансвагінальний спосіб).

Сучасні фахівці вважають за краще другий варіант дослідження. На відміну від трансабдомінального способу, що вимагає заповненого сечового міхура, трансвагінальний спосіб не вимагає ніякої підготовки.

Як роблять обстеження? За допомогою спеціального датчика, введеного в піхву, лікар вимірює довжину від зовнішнього до внутрішнього зіва. Це абсолютно безпечно як для самої жінки, так і для її майбутньої дитини. Домисли про те, що така процедура може спровокувати викидень, є недостовірними.

Ультразвукове дослідження призначається, якщо:

 1. У жінки раніше були передчасні пологи (раніше 34-го тижня вагітності).
 2. У вагітної очікується народження двох і більше дітей.
 3. Жінці робили процедуру конізації. Так лікують велику ерозію шийки матки, який не піддається іншим способам лікування.
 4. У породіллі підозрюють істміко-цервикальную недостатність;
 5. У жінки при попередніх пологах були розриви цього органу.

Саме тому дуже важливо повідомити лікаря при дослідженні про подібні проблеми. У таких випадках моніторинг буде проводитися додатково на 16-й, 18-й, 20-й і 22-й тижнях вагітності.

Терміни проведення

Терміни проведення скринінгового УЗД (тобто такого, яке призначають всім вагітним, незалежно від показань) – це 18-22 тижні гестації. Дослідження проводять під час анатомічної УЗД плоду. Якщо в жінки в анамнезі були передчасні пологи або викидні на пізніх термінах, а також при багатоплідній вагітності, дослідження проводять на більш ранніх термінах (11-13-й тижні). При виявленні загрози переривання вагітності таке дослідження проводять кожні 2 тижні.

При УЗД оцінюються наступні фактори:

 • довжина;
 • розташування шва (якщо він є);
 • розширення внутрішнього зіва;
 • ступінь опускання навколоплідних оболонок у розширений зів.

Проблеми, які може виявити УЗД

Норма – це довжина шийки не більш 25 мм. Якщо лікар при обстеженні виявив, що довжина цього органу менше, то такий вагітної ставиться діагноз істміко-цервікальна недостатність. ИЦН – патологія, при якій шийка коротшає і розкривається раніше покладеного терміну. При такій патології зазвичай накладають шви (вшивають шийку матки) або ставлять спеціальне кільце – песарій, який знімає навантаження з цього органу і тим самим перешкоджає передчасних пологів.

Ще однією проблемою може бути незріла шийка матки при доношеній нормальної вагітності. Зрілість її визначають за сукупністю чинників, таких як довжина, консистенція. Розшифровка результату дає можливість підготувати жінку до пологів. Після 37-го тижня нормою є зріла шийка матки. В іншому випадку відбувається дуже повільне розкриття шийки матки, що значно затягує 1-й період родів. При такому ході подій вдаються до медикаментозної стимуляції. У поодиноких випадках вона може не розкритися зовсім. Тоді вдаються до розродження шляхом кесаревого розтину.

За допомогою цієї процедури можна попередити передчасні пологи і полегшити підготовку до нормальних пологів. Ось чому вагітним необхідно пройти всі обстеження в точно призначений термін та виконувати рекомендації акушерів-гінекологів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code