vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Проведення УЗД підшлункової залози

УЗД підшлункової залози повинен хоча б раз у житті зробити кожна людина. Особливо у віці 25 років необхідно провести повне обстеження організму і провести УЗД всіх внутрішніх органів. Це необхідно виконувати щонайменше раз у рік. Особливо така процедура необхідна тим людям, які ведуть нездоровий спосіб життя. УЗД допомагає виявити будь-які патологічні зміни в органах і запобігти появі захворювання, виявивши перші його ознаки на ранній стадії і почавши своєчасне лікування.

Проведение УЗИ поджелудочной железы

Досить часто, якщо людина має важкі умови праці, живе в місці з несприятливою екологічною обстановкою, то орган починає зношуватися набагато швидше.

В таких умовах онкологічні патології розвиваються набагато частіше.

Чому цей орган необхідно перевіряти?

За вироблення спеціального гормону відповідає саме такий орган, як підшлункова залоза. Вона здатна формувати інсулін. Саме він допомагає енергії переходити в кожну клітину організму. У нормі орган виробляє достатню кількість цього гормону, щоб організм працював ефективно. Але в деяких випадках виникає збій у роботі підшлункової залози. Це викликає голодування всього організму, т. к. енергія накопичується, але нестача інсуліну призводить до того, що вона не може проникати всередину клітин. Подібний енергетичний голод призводить до тяжких наслідків.

Якщо вчасно виявити проблеми в роботі органу, ознаки дифузних змін підшлункової залози та інші дефекти, то можна запобігти розвитку захворювання, приступивши до лікування на ранній стадії.

Звичайно, зараз ще не розроблені лікарські препарати, які можуть повністю вилікувати цукровий діабет, панкреатит й інші захворювання, що виникають із-за того, що підшлункова залоза працює погано, але тим не менш своєчасне лікування може усувати симптоматику і полегшувати стан хворого. Підшлункова залоза є дуже важливим органом, за станом якого необхідно постійно стежити.

Які існують показання до ультразвукового дослідження підшлункової залози?

Якщо пацієнту призначається УЗД підшлункової залози, то лікар, який буде проводити дане обстеження, повинен обов’язково оглянути пацієнта і його підшлункову залозу. Крім того, необхідно вивчити її на наявність патологічних змін, а також з’ясувати розміри підшлункової залози.

Існує деякі симптоми, при яких необхідно більш точно вивчити орган, тому і призначається ендоскопічне УЗД. Наприклад, пацієнт скаржиться на болі в животі, які можуть локалізуватися в лівій боці під ребрами.

Подібний аналіз необхідний, якщо у людини є відчуття дискомфорту в області живота. Особливо воно посилюється після прийому їжі. Це стосується тих випадків, коли порушується робота травного тракту, а пацієнт страждає діареєю і запорами. Ще один варіант, коли необхідно провести УЗД підшлункової залози, це поява жовтого відтінку на слизових оболонках і шкірі.

При цукровому діабеті також призначається УЗД даного органу для дорослої людини. Досить часто стан підшлункової залози залежить від того, як функціонує печінку. При будь-яких проявах больових відчуттів в даній зоні необхідно з’ясувати показники роботи печінки і підшлункової залози.

При будь-яких симптомах пацієнт повинен обов’язково пройти детальне обстеження всіх органів, які задіяні у травленні. Особливу увагу необхідно приділити підшлунковій залозі. Лікар повинен своєчасно визначити симптоми, деформації і будь-яке ущільнення підшлункової залози.

Як правильно підготуватися до УЗД підшлункової залози?

При проведенні УЗД підшлункової залози повітря спотворює дані, тому розшифровка може бути некоректною. Даний орган анатомічно розташований так, що має контакт з кишечником і шлунком. Ці органи є порожніми, тому повітря в них серйозно заважає проведенню дослідження. Він може спотворювати дані, візуалізація буде некоректною. Все це призводить до постановки неправильного діагнозу. Тоді норма буде спотворюватися.

Щоб не відбувалося такого, створені спеціальні правила, яких треба дотримуватися при підготовці до проведення УЗД даного органу. Найбільш коректні результати дослідження можна отримати в ранковий час, тому бажано призначати процедуру УЗД на ранкові години. Саме в цей час можна отримати максимально точні результати дослідження підшлункової залози.

Перед проведенням дослідження необхідно відмовитися від споживання їжі. Треба витримати паузу в 12 годин до початку процедури. До того ж, якщо дотримуватися цього правила, то можна буде зробити і УЗД печінки, що дуже корисно для діагностики захворювання, оскільки ці два органи взаємопов’язані.

12-годинну перерву пов’язаний з тим, що повітря переходить в кишечник протягом всього дня. Але як тільки людина прокидається, в шлунково-кишковому тракті його залишається мінімальна кількість, що допоможе провести дослідження більш точно. Коли суміжні органи мінімально «загазоване», то можна на УЗД підшлункової залози і печінки врахувати всі нюанси. Особливо важливо це для тих, хто страждає від високого рівня кислотності шлункового соку.

Крім того, підготовка до проведення УЗД включає в себе дотримання дієти. Необхідно відмовитися від продуктів, які посилюють бродіння в кишечнику. Краще на цей період повністю усунути з раціону фрукти і овочі. Це стосується і газованих напоїв. Напої, які містять вуглекислий газ, можуть спотворити результати дослідження, т. к. викликають посилення газоутворення в травному тракті.

Звичайно, підготовка організму потрібна перед проведенням УЗД, проте в деяких випадках необхідно дуже швидко провести процедуру. Така терміновість виключає можливість підготовчої дієти. В такому випадку інформативність УЗД буде зменшена на 40%.

Показники норми для підшлункової залози

В деяких випадках можна допускати включення, але воно повинне бути не більше 3 мм

Ехогенність при проведенні УЗД підшлункової залози може бути близька до якості зображення печінки і селезінки. Але це буде отримано тільки в тому випадку, якщо проводилася тривала і ретельна підготовка. Під ехогенністю розуміють яскравість зображення і його інтенсивність.

При дослідженні можна буде побачити повністю всі частини цього органу: крюкообразный відросток, перешийок, голівка та хвіст. Кожен орган повинен мати певні розміри. Невеликі відхилення від норми можна допускати лише у тих випадках, коли інші біологічні та хімічні показники аналізу крові є хорошими. Приміром, товщина голівки складає приблизно 32 мм. Для хвоста цей параметр повинен бути до 35 мм, а тіло органу повинно бути не більше 21 мм.

Зміни в загальних розмірах підшлункової залози не є найважливішим параметром. Набагато важливіше при проведенні УЗД звертати увагу на інші показники, та їх загальну сукупність.

Наприклад, орган повинен мати чіткі контури. До того ж вони повинні бути рівними. Це свідчить про те, що функціонування проходить на достатньому рівні, а стан підшлункового органу є хорошим.

Особливо важливу роль відіграє Вірсунгов протока. Необхідно ретельно вивчити стан даного протоки в залозі. Якщо в цій зоні виникають які-небудь деформації, то це може вказувати на розвиток пухлини головки. Також причиною змін може бути панкреатит.

УЗД підшлункової залози, розшифровка, норма та інші параметри дуже важливі при діагностиці захворювань. Завдяки цим дослідженням можна вчасно виявити деформації в органі, поставити правильний діагноз і вибрати метод лікування.

Але для проведення цієї процедури необхідно правильно до неї підготуватися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code