vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Проведення узд кульшового суглоба у дітей та дорослих

УЗД кульшового суглоба є одним з найбільш інформативних методів функціональної діагностики. Це обстеження використовують для виявлення патологій суглобів як у дітей, так і дорослих. Поряд з іншими методами досліджень цей метод дозволяє визначити патологічні зміни в суглобі.

Проведение узи тазобедренного сустава у детей и взрослых

Особливості методу УЗД

Ультразвукове дослідження (його ще називають сонографія) – вид діагностики за допомогою високочастотних звукових хвиль (ультразвуку). УЗД генерує зображення досліджуваного органу у режимі реального часу, що дозволяє якомога точніше визначити ступінь патологічного процесу, якщо він є.

Це не травматичний і абсолютно безпечний метод діагностики. Його можна використовувати з перших днів народження дитини. Сучасні апарати УЗД настільки точно визначають зміни в органах і системах, що такий вид обстеження став одним з найбільш затребуваних і популярних. Така діагностика може виявити патології практично в будь-якому органі і системи організму, причому на ранніх стадіях. Ось чому при комплексній діагностиці так часто призначають ультразвукове дослідження, в тому числі і тазостегнових суглобів.

Проведення УЗД у дітей

При народженні у багатьох дітей підозрюють дисплазію кульшового суглоба. При цій патології головка стегнової кістки зміщена по відношенню до вертлюжної западині. Розрізняють кілька ступенів дисплазії – вивих, підвивих, вивих зі зміщенням. При цьому суглоб не розвивається в повній мірі, що згодом може призвести до порушення його функцій і відіб’ється на рухової здібності людини.

Сучасна медицина рекомендує провести УЗД у дитини якомога раніше, адже це дасть можливість швидше почати лікування. Якщо виявити патологію у віці до 1 місяця, то можна обійтися такими методами лікування, як жорстке сповивання, масаж і носіння на стегні. Виявлене в більш пізньому віці захворювання потребує спеціальних пристосувань – жорстких гіпсових розпірок, які викликають дискомфорт у малюка. Призначають УЗД кульшових суглобів при наступних симптомах:

 • асиметрія шкірних складок на стегнах;
 • обмежене відведення стегна;
 • клацання при відведенні;
 • гіпертонус м’язів нижніх кінцівок.

Також направити на УЗД можуть дитини: який народився в сідничному передлежанні, при народженні двійні (трійні), якщо у дитини є неврологічні відхилення. Часто такі порушення можуть бути у недоношених дітей і у малюків, чиї батьки мали подібні проблеми в дитинстві. Дітям старше року призначають таке дослідження при травмах, болях в районі тазу.

Як проходить процес УЗД у дітей?

При виборі клініки, в якій буде проводитися така процедура, батькам необхідно з’ясувати, який апарат використовують для діагностики. Справа в тому, що тільки сучасні апарати здатні точно і швидко визначити стан суглоба, виявити – це патологія або норма. Також вкрай важлива кваліфікація лікаря, так що вибирайте клініку з висококваліфікованими фахівцями.

Чому сучасні лікарі віддають перевагу ультразвуковому дослідженню, а не рентгенівському знімку, наприклад. Справа в тому, що УЗД – повністю безпечний метод, який не несе ніякої загрози дитині. Рентгенівський знімок – це доза опромінення, яка може нашкодити розвитку організму.

Цей метод діагностики не вимагає спеціальної підготовки, потрібно лише одягнути малюка в зручний одяг, щоб можна було швидко отримати доступ до місця дослідження. Процедура полягає в наступному – лікар за допомогою спеціальної насадки через гель сканує суглоб. Апарат виводить зображення, оцінюється стан кульшового суглоба і прилеглих тканин. Проводять вимірювання кутів, які утворюють стегнова кістка та вертлюжну западину. Розшифровка діагностики видається на руки тут же. Норма для дитини – коли кут а становить 60 градусів.

Проведення УЗД у дорослих

У дорослих УЗД кульшових суглобів є скоріше додатковим видом діагностики поряд з МРТ, рентгенівським знімком, комп’ютерною томографією. Ультразвукове дослідження може виявити навіть найменші зміни в суглобах. Воно дозволяє диференціювати внутрішньосуглобову і околосуставную патологію. Особливо метод незамінний, якщо у пацієнта протез тазостегнового суглоба, так як при МРТ чужорідне тіло заважає цій процедурі.

Призначають дослідження при скарги пацієнтів на болі і дискомфорт в області суглоба. Справа в тому, що поруч проходять великі кровоносні судини, пучки нервових волокон, тому таке дослідження обов’язково. До внутрішньосуглобових патологій відносять:

 1. Запальні захворювання, такі як артрит, синовіт, ревматичні зміни.
 2. Деформуючі захворювання – артроз.
 3. Випіт у порожнину суглоба.
 4. Некроз головки гомілкової кістки.
 5. Травми – як нові, так і застарілі.

Навколосуглобових патології це:

 • розриви м’язів;
 • пошкодження зв’язок;
 • гематоми;
 • набряки.

УЗД тбс не вимагає підготовки. Діагностика проводиться в положенні лежачи, на спеціальній кушетці з декількох ракурсів, щоб краще оцінити стан суглоба. При цьому пацієнт змінює положення тіла. На початку обстеження лікар наносить спеціальний гель, що допомагає ультразвукових хвилях краще проникати вглиб тканин. З’ясовується кількість внутрішньосуглобової рідини, її характер, стан хрящів, сухожиль, навколосуглобових тканин. Фахівець бачить ступінь дегенерації суглоба. Все це в комплексі оцінюється і видається результат.

Дана діагностична методика не має протипоказань і тому може бути призначена будь-якій людині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code