vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Проведення глюкозотолерантного тесту при вагітності

Під час виношування дитини майбутню матір чекає безліч небезпек. Глюкозотолерантний тест при вагітності є незамінним помічником у визначенні однієї з них – гестаційного діабету. Це порушення толерантності до глюкози в організмі, що може виникнути під час вагітності. Під час вагітності це захворювання може викликати безліч ускладнень, а крім того, розвиток справжнього діабету після вагітності.

Проведение глюкозотолерантного теста при беременности

Проведення глюкозотолерантного тесту (гтт) дає можливість виявити схильність до цукрового діабету або діабет, який проходить в прихованій формі.

Що таке діабет вагітних і в яких випадках призначають гтт?

Причиною розвитку такої хвороби є появи проблем з виробленням інсуліну, утворення цієї речовини в недостатніх для повноцінного функціонування організму. Інсулін – це гормон, який виробляє підшлункова залоза, відповідальний за регулювання знаходження цукру в крові. Під час виношування організм жінки зобов’язаний виробляти інсулін у великих кількостях, чим при нормальному стані.

У разі якщо виробництво гормону не змінюється у бік збільшення, то це призводить до того, що зростає рівень глюкози. Зазвичай такий діагноз, як гестаційний діабет, розвивається у другій половині вагітності.

Глюкоза при вагітності в крові, що перевищує норму, може стати причиною надто великого плоду. Це може стати проблемою при пологах і жінці буде складно звільнитися від вагітності. Також надмірний ріст дитини може стати причиною передчасних пологів.

Цей тест не проходить кожна вагітна, стала на облік. Але є категорії жінок, яким тест проводиться в обов’язковому порядку:

 1. У разі якщо подібний стан диагностировалось у минулі вагітності.
 2. Майбутня мати має високий індекс маси тіла (від 30 і вище).
 3. Народження великих дітей при минулих вагітностях (від 4 кг)
 4. Спадкова схильність пацієнтки.
 5. Аналіз сечі показав наявність цукру.

Протипоказання для проведення тесту

Глюкозотолерантний тест не проводиться у таких випадках:

 • наявності у жінки сильного токсикозу;
 • якщо був призначений строгий постільний режим;
 • розвитку в організмі запалення або інфекції;
 • присутні проблеми з нирками чи шлунком;
 • істотний недолік калію або магнію;
 • якщо призначений прийом препаратів, які впливають на рівень глюкози в крові;
 • наявності пухлин;
 • порушення роботи щитовидної залози.
 • якщо рівень цукру в крові натще перевищує 7 ммоль/л.

Підготовка і проведення тесту

Глюкозотолерантний тест має кілька обов’язкових умов в підготовці до нього. Перед проведенням гтт не можна приймати їжу не менш чим 8 годин. Також, щоб результати не були спотворені, жінка на час проведення тесту повинна бути абсолютно здорова. Якщо проводиться прийом будь-яких препаратів, лікар повинен бути поставлений в звістка перед тестом. За добу до тесту рекомендується не перевантажуватися емоційно і фізично.

Перше, що робиться це проводитися аналіз крові на голодний шлунок. Після чого необхідно випити розчин, що містить 100 грам глюкози. З проміжком в один час виробляються збір крові, а потім ще через годину аналіз крові повторюється.

Такий тест допомагає з’ясувати, як проходить зміна рівня глюкози в крові. Нормою для такого тесту буде різке зростання цукру в крові після прийому солодкого розчину, але до проведення останнього тесту (через 2 години) він знову повинен повернутися на початкову позначку. Якщо третій аналіз крові показав підвищений цукор у крові, то діагностують гестаційний діабет.

Нормою цукру є утримання його в кількості від 3,5 до 5,3 ммоль/л. Але для бачення повної картини стану справ з цукром проводяться два сеанси. Якщо провести такий тест один раз, то не може бути виключений той факт, що його свідчення неправдиві. Причиною цього можуть бути: порушення правил підготовки до тесту, дисфункція печінки, порушення роботи ендокринної системи, низький рівень калію в організмі.

Що ж робити, якщо гтт показав діабет?

Якщо після повторного тесту все ж був поставлений діагноз гестаційний діабет, то жінці доведеться зробити деякі заходи для того, щоб цукровий діабет не мав жодних ускладнень для неї і дитини.

Перше, що необхідно це коригування раціону, узгоджена з лікарем. Для підтримання нормального рівня цукру в крові вкрай необхідно правильне харчування: прийоми їжі потрібно розбити на 5-6 частин (сніданок, обід, вечеря і пара перекусів), повний відмова від солодощів. Пропорції енергетичних речовин в раціоні повинні бути: 40-45% вуглеводів, 30% жирів, 25-60% білків. Також потрібно уникати емоційного і фізичного навантаження. Необхідно ретельне спостереження за самопочуттям і часті відвідування лікаря для оглядів.

При гестаційному діабеті може знадобитися більша кількість УЗД, щоб стежити за розмірами дитини. Планувати пологи потрібно на 37 або 38 тижні у зв’язку з інтенсивним ростом дитини. Через 1,5 місяця після дозволу від вагітності необхідно провести повторне проходження тесту для визначення наявності цукрового діабету 2 типу.

І потрібно пам’ятати, що дотримання всіх приписів лікаря під час вагітності допоможе уникнути настання цукрового діабету після пологів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code