vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Про що свідчать низький ХГЛ і нормальна вагітність?

Низький ХГЛ і нормальна вагітність не співставні між собою. Знижений рівень вказує на ненормальне розвиток плоду. Внаслідок чого можуть спостерігатися аномалії у дитини або виношування плоду буде перервано. Інколи низький показник ХГЛ пов’язаний з неправильно зданими аналізом, такі випадки зустрічаються рідко, але виключати їх не варто. З усіма цими питаннями необхідно розібратися більш детально.

О чем свидетельствуют низкий ХГЧ и нормальная беременность?

Що таке ХГЛ і за що він відповідає?

Хоріонічний гонадотропін людини відіграє важливу роль у розвитку плоду і надалі його виношуванні. Цей гормон починає синтезуватися в клітинах хоріону. Приблизно до 12 тижня його зростання стрімко збільшується. Основна функція гормону – не допустити переривання вагітності. Якщо спостерігається низький рівень ХГЛ, значить відбулися відхилення в організмі і розвитку ембріона. Хоріонічний гонадотропін важливий гормон, без нього вагітність не здатна протікати нормально.

Після ЕКЗ його рівень можна відстежувати вже на 7 добу. До цього терміну яйцеклітина встигає прикріпитися до ендометрію. Перевіряють рівень гормону і при затримках, особливо якщо дівчина планувала вагітність. Підводячи підсумок, варто ще раз наголосити для яких функцій він необхідний:

  • відповідає за виношування плода;
  • бере участь у процесі закріплення ембріона до ендометрію;
  • дозволяє зберегти ембріон.

Якщо його рівень відхилений від норми, варто шукати причину даного прояву.

Низький та високий рівень ХГЛ

Зниження ХГЛ свідчить про наявність проблем з виношуванням дитини. Це може бути пов’язано з внематочным заплідненням. Для неї характерне зниження гормону в половину. У цьому випадку необхідно провести додаткові аналізи. Позаматкова вагітність вимагає блискавичного прийняття рішення. Вона здатна привести до летального результату. Якщо рівень ХГЛ впав, є ризик загибелі плода чи затримки його розвитку, завмерлої вагітності або загрози її переривання. Слід визначити справжню причину цього явища і вдатися до необхідних заходів.

Розшифровувати результат аналізу повинен лікар. Робити цього самостійно не варто. В силу незнання специфіки здачі аналізу є ризик постановки неправильного діагнозу. Підтвердити або спростувати результат можна за допомогою УЗД.

Позаматкова вагітність являє собою впровадження заплідненої яйцеклітини в трубах. Це може привести до їх розриву і сильній кровотечі. Даний стан є небезпечним для життя жінки. Усунення внематочного запліднення тягне за собою видалення маткових труб і як наслідок – неможливість зачаття надалі. Для цього стану характерне незначне підвищення ХГЛ, воно на 2/3 нижче норми. З 6 тижня рівень починає активно знижуватися. Підтвердити діагноз може лікар допомогою проведеного УЗД. При завмерлої вагітності рівень ХГЛ починає стрімко знижуватися. Відбувається це в момент загибелі плоду. Як тільки рівень ХГЛ падає, жінку перестає дошкуляти токсикоз.

Підвищення гормону при відсутності вагітності свідчить про наявність злоякісного утворення. У період виношування дитини збільшення рівня ХГЛ не несе небезпеки для жінки. Це може бути причиною багатоплідної вагітності.

Чи може тест на ХГЛ бути помилковим?

Лабораторні аналізи здатні помилятися, але це відбувається вкрай рідко. Ймовірність помилки мізерно мала, але виключати таку можливість не варто. Відповідь може бути хибнопозитивним, так і хибнонегативних.

Перший варіант вказує на те, що у жінки рівень ХГЛ виріс, а вагітність відсутня. До можливих причин такого стану відносять:

  1. Реакцію тесту на деякі речовини, що містяться в крові. Неправильне дотримання підготовки перед аналізом може призвести до недостовірних результатів;
  2. Вироблення гормону гіпофізом;
  3. Вживання препаратів на основі ХГЛ. Зазвичай призначають для лікування безпліддя;
  4. Наявність злоякісного утворення.

Якщо гонадотропін підвищений, а зачаття не відбулося, необхідно вжити відповідні заходи.

Для цього визначається кількісний вміст ХГЛ в сечі людини, проводиться томографія. Це дозволить визначити справжню причину підвищення рівня гормону.

Псевдонегативний відповідь вказує на низький вміст ХГЛ в крові. Це може свідчити як про ранньому терміні вагітності, так і загрозі її переривання. Основною причиною отримання такого результату є неправильна здача аналізу. Багато жінок, що бажають завагітніти, здаю ХГЛ занадто рано. У такому випадку процедура повторюється, але через час. Визначення рівня ХГЛ на ранніх стадіях не вказує на патологію, але вимагає додаткової перевірки. Включаючи УЗД органів малого тазу.

Нормальна вагітність без ХГЛ просто неможлива. З якої причини гормону недостатньо і що впливає на його зміст, необхідно з’ясовувати з лікарем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code