vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Про що розповість УЗД на 9 тижні вагітності?

Багатьом майбутнім матусям цікаво дізнатися про те, що ж покаже УЗД на 9 тижні вагітності. Ультразвукове дослідження – це один з методів спостереження за перебігом вагітності, здоров’я плоду і мами. Такий сучасний метод діагностування допомагає визначити стан розвитку плода, плаценти й багато нюансів формування здорового організму. Він допомагає у ранньому обчисленні яких-небудь вад розвитку, що дозволяє своєчасно прийняти лікувальні заходи і запобігти ускладнення стану. Вагітним жінкам необхідно пройти УЗД-діагностику три рази за всю вагітність, вони розподіляються рівномірно по триместрах розвитку.

О чем расскажет УЗИ на 9 неделе беременности?

Так, в перший раз жінці проводиться УЗД на 9 тижні вагітності, тобто в перший триместр, потім на 22 і 32 тижні відповідно. Його проводять і для обчислення початку вагітності і запліднення. Крім всіх медичних показань, це ще й спосіб подивитися на свого малюка в утробі, на те, як він розвивається і що робить. УЗД – безпечний метод спостереження і для мами, і для дитини. Для кожної жінки УЗД цінною в плані візуального спілкування з малюком, а отримані знімки з УЗД залишаються на пам’ять про це прекрасний період у житті. Ультразвукове дослідження – безпечний, оперативний і безболісний метод діагностики вагітності.

Мета проведення УЗД

Ультразвукове дослідження – це обов’язковий метод діагностики всіх вагітних жінок. Як правило, його необхідно проводити 3 рази, але бувають і винятки. Наприклад, якщо жінка пізно звернулася на консультацію або якщо необхідно додаткове спостереження.

Безпеку цього методу дозволяє визначити вагітність, положення плода, оцінити параметри його розвитку, дізнатися про формування і будову плаценти, навколоплідних вод і пуповини, оцінити стан кровотоку, здоров’я судин, матки і яєчників.

Його проводять трансвагінально на перших тижнях вагітності і трансабдомінально в інших випадках за допомогою спеціального гелю.

Проводиться оцінка життєво важливих параметрів плода. Крім того, відбувається визначення ваги та розміру плоду.

Нюанси проведення УЗД

Рання УЗД-діагностика може призначатися при будь-яких скаргах вагітної жінки і по рекомендації лікаря. Це необхідно для виключення внематочного розвитку плода, для запобігання вад зростання. Може призначатися з-за тягнуть болів внизу живота, кровотеч, а також у разі застосування допоміжних репродуктивних технологій. Вона доречна і при багатоплідній вагітності, якщо в роду відомі подібні випадки.

Найкращим провідником вважається вода, тому рекомендується перед прийомом випити близько літри рідини. Безпеку цього методу має свої обмеження. Так, процедура не повинна тривати більше 15 хвилин в цілях інформування, часті та позапланові візити краще обмежити. Дотримання рекомендацій та призначень лікаря дозволить безпечно спостерігати за перебігом вагітності. Нюанси ранньої діагностики пов’язані з станом здоров’я майбутньої мами, і з пережитим нею досвідом ранньої вагітності. На 9 тижні вагітності вже можна визначити биття серця ембріона і оцінити його активність, режим відпочинку і неспання, виміряти і точно визначити термін пологів.

Особливості діагностики

Деякі лікарі рекомендують проводити перше обстеження в проміжку між 10 – 14 тижнями вагітності. Доцільність цих термінів доведена науково. Існують винятки, якщо є які-небудь підозри. Так, УЗД на ранніх термінах дасть наступну інформацію:

  • про навколоплідних водах;
  • про плаценті;
  • про терміні вагітності;
  • про серцебитті ембріона;
  • про пуповині;
  • про положення плоду;
  • про здоров’я органів малого тазу вагітної жінки.

Його проводять для запобігання позаматкової вагітності та діагностики відхилень розвитку.

Визначувані параметри

Після сеансу жінка отримує на руки результати УЗД і стикається з незрозумілими абревіатурами і термінами. Повну розшифровку надасть акушер-гінеколог, але можна і самостійно розібратися в написаному. Так, там обов’язково є цифрові дані про розміри матки, діаметр плодового яйця, довжині плода від куприка до тім’ячка. Ці дані покажуть точний термін вагітності, дадуть можливість спрогнозувати дату пологів. Плід настільки маленький, що його розміри порівнянні з горошиною. Важливим показником є і стан плаценти, що все ще формується, адже вона забезпечує харчування і розвиток плоду.

Аналізують і її структуру для визначення зрілості і функціональної стабільності живлення ембріона. Що стосується пуповини, то необхідно визначити її положення і кількість судин.

Амніотичний індекс дасть уявлення про кількість навколоплідних вод, перевищення або нестача яких може свідчити про відхилення.

Це безпосередньо пов’язано з індивідуальними фізіологічними особливостями організму вагітної жінки.

Про що розкажуть 3D – і 4D-УЗД? Об’ємне УЗД перестало бути екзотичним задоволенням і має практичне призначення. Через його дорожнечу можна відзначити, що ефективність діагностики дуже висока. Його доцільно проводити на перших строках вагітності для визначення будь-яких аномалій розвитку плоду. Перевагою є і те, що розгледіти плід може і сама мама, так як об’ємне зображення дає повну картину малюка.

Звичайне УЗД не відрізняється такою доступністю, адже, як правило, розібратися в ньому може лише професіонал. Досягненням такої діагностики можна назвати і нешкідливе надання повної картини плода. Якщо звичайне УЗД дає подібну інформацію через деякий час, то тут відбувається візуалізація безпосередньо в момент огляду. Швидкість передачі інформації збільшена, що дозволяє скоротити час процедури і зробити її максимально нешкідливою. Крім того, майбутня мама отримує можливість побачити свого малюка. Така діагностика дозволяє визначити фізичні, хромосомні, нервові аномалії розвитку плода при їх наявності. З її допомогою виявляють також ранні вади розвитку серця плоду, якщо такі є.

Таке призначають УЗД на ранніх термінах вагітності, коли розмір плоду і кількість навколоплідних вод вже дозволяють це зробити. Висококласні апарати УЗД-діагностики нешкідливі і дають зображення в реальному часі.

Кваліфікований фахівець може визначити стать дитини, але все ж зустрічаються помилкові твердження. Все залежить від чіткості зображення, положення плоду і термінів вагітності. Часто батьки бажають мати зображення внутрішньоутробного крихти, а також записують відеоролики безпосередньо в кабінеті лікаря. Це приємне перевага багатовимірної діагностики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code