vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Про що розповість УЗД на 18 тижні вагітності?

УЗД на 18 тижні вагітності може розповісти багато про що. Очікування появи малюка в сім’ї – один із самих хвилюючих періодів у житті. До певного моменту багато майбутні мами можуть не до кінця усвідомлювати своє становище. Але от приходить час, коли малюк починає давати про себе знати спочатку легким, а потім більш активним шевелением. Як правило, це відбувається на 18 тижні вагітності. У цей період багато батьки все частіше задаються питанням: яким же буде стать дитини?

О чем расскажет УЗИ на 18 неделе беременности?

Про що розповість УЗД

Періодичні обстеження у лікаря в період очікування дитини просто необхідні. Ультразвукове дослідження допоможе виявити можливі відхилення у розвитку дитини на ранніх стадіях. 18-я тиждень – це той період, коли майбутнім батькам буде цікаво і корисно поспостерігати за розвитком свого спадкоємця і, можливо, дізнатися стать дитини.

У цей час відбувається зростання і зміцнення кісток. Вже можна майже точно визначити, скільки важить плід. Зазвичай цей показник становить трохи більше 200 грам. Вага визначається за результатами узд на 18-му тижні вагітності розрахунком за виміряними фізичним параметрам.

Нормальними вважаються такі показники, що визначаються при дослідженні:

  • бипариентальный розмір – зазвичай коливається від 37 до 47 мм;
  • лобно-потиличний – знаходиться в межах від 49 до 59 мм;
  • головка до цього часу досягає вже 131-161 мм;
  • окружність животика – до 144 мм

Розміри кісток в нормі мають наступні значення: стегнова – від 23 до 31 мм, плечова – від 15 до 21 мм, передпліччя – 17-23 мм, гомілки – від 23 до 31 мм.

На 18-му тижні триває формування калу в кишечнику плода. В основному меконій складається з неперетравлених залишків заглатываемой плодом рідини і продуктів секреторної діяльності системи травлення. Звичайний процес дефекації відбувається у дитини тільки після народження, як правило, в наступні 24 години після появи на світ. А до пологів в нормальному стані меконій відходити не має. Якщо це відбувається, то йдеться про асфіксії – внутрішньоутробне страждання дитини. У цьому випадку меконій виявляється в навколоплідних водах, а такий процес вимагає постійного спостереження. Ультразвукове дослідження не дає уявлення про те, якого кольору і якості навколоплідні води оточують дитину. Для цього проводиться спеціальна процедура – амніоскопія.

І мати, і дитина при мекониальных водах повинні перебувати під постійним наглядом лікаря для того, щоб правильно визначити тактику дій при пологах.

Що відбувається з малюком

У «віці» 18 тижнів у малюка вже повністю формуються кінцівки:ручки, ніжки, а пальчики навіть мають помітні фаланги. Навіть на подушечках пальчиків починає з’являтися унікальний ідентифікатор людини, його «особиста печатка» – єдиний і неповторний візерунок відбитків. Звичайно, візерунок на знімках УЗД видно не буде, але ворушіння пальчиками вловити можна.

Відбувається активний розвиток головного мозку. І хоча очі малюк ще не відкриває, але зміна освітлення зовнішньої середовища сприймати здатний, особливо коли на мамі легке плаття, а на вулиці світить яскраве сонце.

Звуки зовнішнього середовища теж стають доступними дитині. Не розуміючи значення, інтонації плід вже вловлює, тому ласкаві голоси батьків будуть дуже корисні.

Процедура дослідження

Ультразвукове дослідження полягає не тільки в тому, щоб визначитися стать дитини, розрахувати його вага і виміряти фізичні параметри.

На терміні вагітності 18 тижнів до дослідження спеціально готуватися вже не треба. Додаткова рідина, яка раніше використовувалася для наповнення сечового міхура з метою поліпшення огляду, в цей період представлена навколоплідними водами. Їх цілком достатньо, щоб розглянути плід. Обмеження в їжі теж не дуже і потрібні: перед УЗД можна злегка перекусити або нічого не їсти і не пити, це ніяк не вплине на кінцевий результат.

При вагітності 18 тижнів основним методом дослідження є тільки звичайне: через передню стінку живота. Введення вагінального датчика при такому терміні вкрай небажано із-за високої ймовірності скорочення матки.

Крім оцінки стану розвитку плоду на УЗД визначається ще й оцінювання кровотоку в самій матці, а також судинах плода, плаценти. Цей вид дослідження називається допплерометрией. Він теж не вимагає будь-якої спеціальної підготовки.

Для проведення дослідження майбутня матуся повинна лягти на спину. В такому положенні лікар наносить на живіт невелика кількість спеціального гелю, що покращує взаємодію датчика апарату та шкіри. Переміщаючи датчик по поверхні живота, спеціаліст УЗД шукає зручний ракурс, щоб мати можливість правильно оцінити характеристики внутрішніх і зовнішніх органів малюка, а також з великою часткою ймовірності встановити стать дитини.

Додатково до УЗД і допплерометрії на 18-му тижні вагітності проводиться ще й пренатальний скринінг. Такий вид досліджень особливо показаний вагітним з високим ризиком розвитку аномалій хромосомного і генетичного плану. До них зазвичай належать жінки у віці до 17 років або старше 35 із спадковою схильністю. Цей вид дослідження коштує трохи дорожче, але дозволяє виявити ризик відхилень і визначити рівень гормонів.

До уваги майбутніх матусь

Вагітність не хвороба. Цей вислів дійсно вірно, однак не варто забувати, що тепер жінка відповідає не тільки за своє життя. Від неї, якості її життя залежить здоров’я і майбутнє дитини, що розвивається в її утробі.

Дізнавшись результати УЗД, які підтверджують нормальне і спокійне протягом вагітності, деякі продовжують і на 18 тижні жити тим життям, до якої звикли. Але у всьому потрібно знати міру.

Багато уваги потрібно приділяти харчуванню. Навіть якщо дуже сильний апетит, їсти за двох не варто. Краще робити кілька легких перекусів і вживати достатню кількість рідини у вигляді чистої води, свіжих соків. Надбавка у вазі, викликана переїданням, здатна привести до небажаних ускладнень. Пієлонефрит, цукровий діабет, гестоз – далеко не повний перелік недугів з неприємними наслідками.

Ще ультразвукове дослідження на 18 тижні вагітності допоможе виявити можливі ускладнення у функціонуванні сечовивідних шляхів. Остаточний діагноз встановлюється тільки після відповідних аналізів. Оскільки органи цієї системи дуже тісно взаємопов’язані, інфекції в нирках і сечовивідних шляхах можуть викликати внутрішньоутробне інфікування плода. Раннє виявлення різного роду інфекцій допоможе запобігти можливі наслідки і своєчасно призначити відповідне антибактеріальне лікування.

Дотримання елементарних гігієнічних процедур, раціональне харчування і своєчасне обстеження у фахівців є запорукою нормального розвитку малюка з самого початку його життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code