vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Про що розповість УЗД на 11 тижні вагітності?

В очікуванні материнства майбутнім мамам цікаво, що відбувається з їх дитиною? Допоможе УЗД вагітність 11 тижнів. Звичайно, на даному етапі дізнатися стать дитини ще важко, але спостерігати зміни в організмі мами і плоду цілком реально і часто просто необхідно. Адже чим раніше фахівець виявить можливі відхилення, тим більш ефективними виявляться своєчасно вжиті заходи. Так і просто спостереження за рухами свого малюка принесе мамі задоволення і допоможе остаточно усвідомити своє змінене положення.

О чем расскажет УЗИ на 11 неделе беременности?

Зміни в організмі мами

Перші страхи позаду, токсикоз потроху відступає і настрій стає більш стабільним і доброзичливим. І хоча фізіологічні зміни ще чітко не позначені, багато жінок вже можуть помічати зміни у своєму організмі.

На зміну токсикозу цілком здатні прийти розлади шлунково-кишкового тракту у вигляді закрепів. Не рідкісна і печія. Всі ці симптоми здебільшого є наслідком роботи гормональної системи. Однак це зовсім не означає, що неприємні прояви чигають на всіх. Багато в чому стан майбутньої мами залежить від її настрою, і способу життя.

Велика частина жінок, що знаходяться в цікавому положенні, на 11 тижні вже відчувають збільшену матку. Своєрідним «індикатором» може стати животик – нехай і зовсім трохи виріс, проте вже не дозволяє носити звичний одяг у вигляді облягаючих брюк, особливо з низькою посадкою.

Поява більшої кількості виділень не повинно лякати – це нормальне явище. Цілком можливо, воно буде супроводжувати весь період вагітності. Важливо тільки, щоб вони мали нормальний колір, без домішки крові та неприємного запаху.

Період вагітності до 11 тижнів вважається досить ризиковим, тому при виникненні будь-яких хворобливих проявів, що тягнуть болю слід негайно звернутися до гінеколога.

Належну увагу потрібно приділяти і харчування, особливо при появі судом. Запобігти або зовсім виключити такі неприємні відчуття в литкових м’язах можна за допомогою легкого масажу і коригування раціону – обов’язково вживання молочних продуктів з високим вмістом кальцію: кефіру, молока, сиру, натуральних йогуртів.

Чому необхідно УЗД?

Перше планове ультразвукове дослідження обов’язково потрібно провести вчасно. Найбільш оптимальним вважається УЗД на 11 тижні вагітності. Тому майбутній мамі просто необхідно стати на облік до гінеколога в жіночій консультації (якщо це ще не було зроблено). Крім дослідження за допомогою ультразвуку, знадобиться здати численні, але необхідні аналізи.

Важливість своєчасного проведення УЗД дійсно велика, оскільки під час дослідження лікар виробляє визначення важливих показників і можливих відхилень:

  • вад розвитку плода, що вкрай важливо виявити саме на ранніх термінах вагітності;
  • наявності патологій у вигляді відшарування плаценти, імовірної загрози переривання, підвищеного тонусу матки;
  • оцінку стану внутрішніх органів малюка;
  • визначення місця, до якого кріпиться плацента;
  • спостереження за розвитком малюка.

Відвідати УЗД майбутній матусі необхідно ще й для того, щоб позбутися від страхів і хвилювань.

На терміні вагітності до 11 тижнів з допомогою апарату УЗД фахівці можуть визначити з більш високою точністю тривалість періоду вагітності.

Основними вимірюваними параметрами у плода у цей час є:

  • куприка-тім’яної розмір, який на даному терміні має становити 3,6 см;
  • величина стегнової кістки (довжина) – 7 міліметрів;
  • розмір голови бипариентальный – 18 міліметрів.

Трохи менш важливі розміри окружності живота та кісток плеча, проте їх визначення необхідно для укладення за результатами дослідження про стан плоду.

Буває, що лікар, складаючи висновок за результатами УЗД, розраховує термін вагітності не від дати початку останньої менструації, а безпосередньо від дня зачаття. Тому терміни, визначені на УЗД спостерігає вагітність доктором, можуть різнитися приблизно на два тижні.

Параметри матки при УЗД на терміні 11 тижнів в довжину становлять від 10,5 до 12 сантиметрів. Верхній край її в цей час знаходиться на рівні верхнього краю лона. Майбутня мама, що не має проблем із зайвою вагою, може самостійно визначити верхній край збільшується в розмірах матки, легко натиснувши пальцем на область за лобком.

Саме з цього строку починається поступове округлення животика. Не потрібно думати, що це пов’язано зі здуттям кишечника або затримкою рідини в організмі. Це абсолютно нормальний процес, обумовлений тим, що плід розвивається і росте, а разом з ним збільшується і матка.

Як виглядає малюк на 11 тижні

Розвиток плоду на 11 тижні вагітності відбувається в інтенсивному темпі. Поки у нього ще зовсім крихітне тільце, за винятком головки, короткі ніжки притискаються до животика. Вага його становить від сили 7 грам, іноді вага може досягати 10 грам.

Незважаючи на свої незначні розміри, малюк вже здатний реагувати на подразники навколишнього середовища. Надто гучні звуки або різка зміна положення тіла мами можуть змусити його змінити розташування в порожнині матки. При цьому він активно допомагає собі ніжками. Він здатний навіть потягатись, фіксуючи позу тіла протягом декількох секунд.

Пальчики на руках повністю сформовані і роз’єднані, проте побачити це на УЗД ще досить важко.

Повністю позначені вушка (разом з раковинами і вушними отворами), носові ходи, елементи ротової порожнини (язик, піднебіння).

Відбувається формування рецепторів, які відповідають за смакові і нюхові відчуття, продовжується зростання м’язів, кісток, суглобів. З’являються навіть зубки в зародковому стані і голосові зв’язки. Вже можна спостерігати розвиток рефлексів. Поки їх лише два: смоктальний видно по руху крихітних губ, а хапальний проявляється рухом маленьких пальчиків.

Одинадцятий тиждень вагітності – термін, коли визначається майбутній колір очей дитини. Саме в цей час завершується процес формування очей і райдужної оболонки. Головний орган, відповідальний за розвиток і координацію рухів – мозок – до цього часу вже сформований і має чітко виражені дві півкулі і мозочок.

Деякі фахівці здатні навіть на такому невеликому терміні визначити стать дитини. Але для більшої впевненості цей важливий для деяких батьків «показник» краще уточнювати на більш пізніх термінах.

Втім, будь-якої статі не була дитина, головне, щоб він народився і виріс здоровим. І основне завдання батьків – посприяти в цьому процесі максимально активно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code