vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Про що може говорити висип в паху у чоловіків?

Висип в паху у чоловіків можна розглядати як виправдану причину для хвилювання. Така патологія викликає не тільки дискомфорт, больові відчуття, свербіж, вона ще може бути симптомом серйозного захворювання, яке вимагає негайного лікування. Незважаючи на особливу інтимність локалізації висипу не можна відкладати відвідування лікаря.

Тільки дерматолог здатний поставити точний діагноз і визначити необхідність і схему лікування. Слід завжди пам’ятати, що запущена хвороба лікується набагато складніше і здатна викликати небезпечні ускладнення.

Сутність проблеми

Висипання представляє собою шкірну патологію у вигляді різних ділянок (елементів), що відрізняються від нормального шкірного покриву за кольором, структурою або зовнішньому вигляду. Скупчення різних елементів висипу створює осередок висипання. Такий дефект може складатися з первинних елементів, утворюються безпосередньо на нормальній шкірі, або вторинних елементів, що є результатом перетворення і розвитку первинних.

Шкірне висипання може бути реакцією організму на зовнішні подразники або бути результатом внутрішніх змін в організмі при розвитку якої-небудь хвороби, тобто стати симптомом цієї хвороби. Висипки в паховій області можуть мати саму різну етіологію – інфекційного, алергічного, гематогенного, лімфатичного, гормонального, обмінного і навіть механічного характеру.

Читайте також:

Де знаходиться пах у чоловіків і яким захворювання схильний.

Причини білих плям на голівці у чоловіків.

Детальніше про коричневих виділеннях з піхви тут.

Різновиди висипки

Висип в області паху може складатися з різних елементів, які відрізняються своєю будовою і характером. Можна виділити наступні основні види первинної пахової висипки:

 1. Пухир: бесполосное округле утворення (найчастіше рожевого кольору з білою крапкою) короткочасного існування, зникає саме і безслідно, але супроводжується свербінням.
 2. Папула (вузлик): елемент без порожнини, але з відмінною від шкіри забарвленням, розміром від 1 до 30 мм, має запальний і невоспалительный механізм утворення з різною глибиною проникнення вглиб, зникає безслідно.
 3. Бульбашка: освіта з дном і порожниною діаметром до 5 мм, має серозне або серозно-геморагічне наповнення, а після розтину здатне утворити ерозії.
 4. Міхур: пухирець з розміром більше 6 мм
 5. Пустула (гнійник): утворення, порожнина якого має гнійний вміст, по мірі розвитку може бути поверхневим – фліктени (каламутне наповнення з круговою червоністю, а після розриву покривається кіркою) і глибокі – эктимы (виразки з гнійників, після лікування залишають рубці).
 6. Фурункули, курбункулы: великі пустули глибокого фолікулярного проростання, що утворюють після себе рубці.
 7. Пляма: ділянки шкіри з різко відрізняються кольором.
 8. Сайт: бесполосное освіта з інфільтрацією, має глибоке проростання в дермі і великі розміри.

Вторинні елементи висипів в паховій області утворюються після руйнування первинних утворень. В результаті витікання вмісту, запальної реакції вторинні елементи набувають такі форми: бляшки, лусочки, кірки, ерозії, виразки, ущільнення, рубцювання, тріщини, гіпертрофована пігментація. В зоні висипання можуть перебувати одночасно і первинні, і вторинні елементи.

Причини пахової висипки

Пахові висипу мають різний прояв, і, відповідно, причини їх появи різні. Можна виділити наступні основні пахові патології та причини їх зародження:

 1. Висип у формі плям, зазвичай має червоне забарвлення. Основні види: дерматомікоз (викликаний грибковою інфекцією, характерно лущення шкіри), себорейний дерматит (інфекційне захворювання хронічного характеру), еритразма (бактеріальне інфікування, проявляється плямами жовтувато-коричневого або рожевого відтінку з дрібними лусочками).
 2. Папули і бляшки утворюються при наступних захворюваннях: кандидоз (інфікується грибами Candida), псоріаз (хронічна шкірна хвороба, симптоми: червона пігментація, бляшки з білястим покриттям, що легко відходять лусочки), сверблячих дерматит хронічного типу.
 3. Бульбашки і утворюються везикули при наявності таких патологій: імпетиго (шкірне захворювання інфекційного характеру – стрептококи та стафілококи), контактний дерматит в гострій формі, пухирчатка (захворювання, викликане порушеннями імунної системи).
 4. Пустули і гнійники різного характеру (у т. ч. фурункули) висипають при наявності кандидозу, фурункульозу, імпетиго, пухирчатки.
 5. Lichenification утворюється у вигляді потовщення і огрубіння шкіри з почервонінням. Найчастіше причиною стає сверблячих дерматит хронічного типу.

Непатогенні причини

Досить часто висипання в паховій області не належить до будь-яких захворювань, а викликається зовнішніми подразниками. До таких провокуючих причин можна віднести: тісна і синтетична білизна, порушення гігієнічних норм, перегрівання, надмірне потовиділення. Механічні впливи у вигляді розчісування призводять до утворення саден, в які потрапляє інфекція, викликаючи запальний процес. Такий вплив, як здавлювання яєчок тісним білизною може сприяти утворенню мікроскопічних тріщин, куди також спрямовується інфекція.

Поширеною причиною висипки є алергічна реакція. Алергічну природу висипання можна запідозрити при відсутності симптомів інфекції, але наявності ймовірності контакту з алергеном. Такими подразниками можуть стати продукти (цитрусові, шоколад, яйця, мед), медикаменти, хімічні, косметичні та миючі засоби (фарба, парфуми, пральний порошок), контакт з домашніми тваринами.

По ступені прояву пахового висипання патологію можна підрозділити на наступні стадії:

 1. Легка форма: поодинокі елементи висипу або з кількістю елементів не більше 11-12.
 2. Середня форма: кількість утворень може досягати 40, активно утворюються прищі запаленого характеру, фурункули невеликого розміру.
 3. Важка форма: висип невоспаленного і запаленого характеру з кількістю елементів понад 40, фурункули значного діаметру, різні гнійники, виразки та ерозії.

Лікування патології

Лікування пахової висипки треба проводити тільки після виявлення причин. Лікар-дерматолог призначає курс терапії, спрямований на лікування основної хвороби. З урахуванням хворобливості висипки одночасно з базовою терапією проводиться місцева терапія по усуненню запального процесу, свербежу, відновлення шкірного покриву.

Для симптоматичного лікування висипу досить часто використовується така схема:

 1. Обробка ураженої пахового ділянки водним розчином протибактеріальних мила;
 2. Накладення на вогнище висипання іхтіолової мазі або мазі Вишневського – 2-3 рази на добу;
 3. Установка компрес з листя алое;
 4. Обробка ураженої області йодом: на ділянку висипань накладається тампон, просочений йодом на строк до 25-30 хвилин;
 5. Дезінфікує і підсушує вплив забезпечується перекисом водню (обробка проводиться 2-3 рази в добу);
 6. Запальну реакцію можна усунути нанесенням засобу Левомеколь (3 рази на добу);
 7. Заспокійливий і нормалізуючу дію забезпечується домашнім засобом: суміш подрібненого аспірину з гліцерином (2-3 рази на день);
 8. При значній висипки і явні прояви сверблячки: наноситься крем (1%) на основі гідрокортизону.

У період лікування рекомендуються наступні профілактичні заходи: виключення синтетичного білизни з заміною його на білизну з натуральної бавовни; застосування при митті дитячого мила і гелю для душу; виключення косметичних та миючих засобів, здатних викликати алергічну реакцію.

Висип в паху у чоловіків, крім неприємного і хворобливого відчуття, може бути симптомом серйозного захворювання. З урахуванням цього при перших ознаках патології необхідно звернутися до лікаря-дерматолога, який призначить необхідне лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code