vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Про що говорить високий хгл на ранньому терміні вагітності?

Високий ХГЛ на ранньому терміні вагітності може і порадувати жінку, і засмутити, і дуже здивувати – адже причини зростання даного показника можуть бути різними, однак усі вони надзвичайно важливі для здоров’я.

О чем говорит высокий хгч на раннем сроке беременности?

Що показує ХГЛ?

ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини) – це гормон, який дозволяє лікарям виявляти ряд змін, що відбуваються в організмі пацієнта. Деякі з таких змін природні, і не повинні викликати прикростей або побоювань, а інші свідчать про патологіях. Для визначення рівня ХГЛ необхідно здати кров з вени на аналіз, це можна зробити в будь-якої сучасної медичної лабораторії. Як і всякий інший тест на гормони, цей аналіз бажано здавати вранці натщесерце, в спокійному, не нервозному стані, попередньо добре виспавшись. Результат зазвичай стає відомий на наступний день, а у великих містах можна дізнатися навіть у день здачі, ввечері. Вартість такої медичної послуги коливається від 450 до 1100 рублів. Найчастіше рівнем ХГЛ цікавляться жінки, хоча і для чоловіків в деяких випадках цей аналіз необхідний (наприклад, при підозрі виникнення онкологічних захворювань). Пацієнток ж даний показник хвилює, перш за все, як підтвердження вагітності.

Норми хоріонічного гонадотропіну для жінок

Щоб діагностувати вагітність, гінеколога необхідно побачити в результатах аналізу не просто будь-які високі цифри, а цілком конкретні дані, які вписуються в норми, встановлені сучасними лабораторіями. Вони можуть відрізнятися в залежності від використаних реактивів, але найчастіше лабораторні норми такі:

  • 1-2 тижні – 20-155;
  • 2-3 тижні – 100-4880;
  • 3-4 тижня – 1120-31400;
  • 4-5 тижнів – 2460-82400;
  • 5-6 тижнів – 23000-152000;
  • 6-7 тижнів – 27200-233100.

Тижні вважають від зачаття, а не від закінчення менструації. Жінкам необхідно пам’ятати, що на ранньому терміні вагітності рівень ХГЛ визначити важко, і до затримки менструального циклу аналіз крові не можна вважати достовірним, адже гормон може підвищитися трохи пізніше дня складання тесту.

ХГЛ можна визначити і в сечі. Будь-яка жінка може придбати відповідний тест в аптеці і самостійно визначити рівень даного гормону у своєму організмі. Однак такі тести не завжди надійні і дають як позитивні, так і помилково негативні результати. Крім того, при визначенні рівня цього показника у сечі неможливо дізнатися його точну кількість, отже, не можна зрозуміти, чи є аномально високий показник ХГЛ.

Аномально високий ХГЛ

Якщо рівень цього гормону виявився настільки високим, що не збігається зі строком вагітності, і УЗД це підтверджує, тоді причини необхідно шукати в іншому. ХГЛ може стати занадто високим при розвитку пухлин, зокрема пухлин шлунково-кишкового тракту, легенів і сечостатевої системи, при порушенні розвитку плода (наприклад, при симптомі Дауна), а також при багатоплідній вагітності. У деяких випадках дуже великі показники цього гормону можуть говорити про наявність якогось ендокринного захворювання. У будь-якому випадку, при перевищенні норми бажано перездати аналіз, щоб не залишалося ніяких сумнівів у його достовірності ні у пацієнтки, ні лікарів.

Аномально високий показник, якщо він підтверджений повторним аналізом, вимагає найсерйознішої уваги. Якщо причина нездорового гормону росту в появі новоутворень, тоді жінка терміново потребує консультації онкологів. Якщо ж причина в хромосомних порушеннях плоду, тоді цей діагноз необхідно підтвердити як можна швидше, щоб пацієнтка могла швидко прийняти рішення – залишати плід або зробити аборт. Час відіграє ключову роль в будь-якому з варіантів, тому затягувати з візитом до лікаря не можна. У тому випадку, якщо ХГЛ підвищено з-за багатоплідної вагітності, гінеколога слід провести УЗД і переконатися в тому, що вагітність маткова, тобто ембріон прикріплений до стінок матки, а не знаходиться в маткових трубах. Багатоплідна вагітність вимагає особливої турботи як майбутньої матері, так і медиків.

Швидкість росту ХГЛ

Багатьох жінок цікавить, з якою швидкістю можна спостерігати підвищення показника ХГЛ при вагітності. Зазвичай показник подвоюється кожні 2-3 дні в перші тижні після зачаття і прикріплення ембріона до стінок матки. Не повинно бути стрибкоподібного підвищення гормону, а якщо динаміка саме така, то необхідно терміново звернутися до лікарів.

ХГЛ при розвитку вагітності повинен збільшуватися поступово, але стабільно. Якщо це відбувається інакше, вагітність розвивається з порушеннями, і при своєчасному втручанні медиків її зазвичай можна зберегти. Щоб дізнатися, як змінюється даний показник в організмі, необхідно здати аналіз 3-5 разів з перервами приблизно в 2-3 дня. Тоді картина буде достатньо, щоб ставити діагноз і призначати лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code