vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини зниження імунітету у дитини

Причини зниження імунітету у дитини настільки різноманітні, що навряд чи зможуть вміститися навіть у саму велику медичну енциклопедію. Всі діти, незалежно від їхнього способу життя, піддаються впливу величезної кількості бактерій. Нейтралізувати їх дію здатний сильний імунітет, який зможе забезпечити правильний спосіб життя і харчування.

Причины снижения иммунитета у ребенка

Що провокує зниження імунітету?

Не помітити ослаблений імунітет у дитини не зможуть турботливі батьки, адже ознаки такого явища говорять самі за себе. Важливо лише постійно тримати руку на пульсі і помічати будь-які, навіть самі незначні, зміни. Причини зниження імунітету у дітей:

  1. Тривалий процес реабілітації. В середньому, для того щоб відновитися після застуди чи грипу, маляті буде потрібно один або два тижні. У тому випадку, якщо спостерігається зниження імунітету, цей процес може затягнутися на кілька місяців і вимагати проведення спеціальних відновлювальних заходів.
  2. Алергія. Алергічні реакції, що виникають у малюка постійно, можуть знизити його імунітет. По можливості, контакту з подразником слід уникати будь-якою ціною або ж показати дитину фахівцеві, який зможе призначити ефективне лікування. В іншому випадку алергія буде давати про себе знати знову, будучи основним чинником, що знижує опірність організму всім основним зовнішніх подразників.
  3. Проблеми з нормальним функціонуванням кишкового середовища. Дитина, що має слабкий імунітет, може мати суттєві проблеми з кишечником, які включають в себе як закрепи, так і проноси.
  4. Швидка стомлюваність. Діти, які страждають порушеннями роботи імунної системи, відрізняються деякою млявістю і підвищеною сонливістю. Грудні діти постійно вередують і дуже багато плачуть.

При цьому з особливою увагою до здоров’я дітей слід ставитися тим батькам, які самі мають проблеми зі здоров’ям. Проблеми з імунною системою цілком можуть передаватися у спадок. Крім того, надати свій негативний вплив на дитячий імунітет може і ряд інших ознак:

  • травми, отримані малюком під час пологів;
  • явний дефіцит вітамінів;
  • грудне вигодовування, тривалість якого не перевищує півроку;
  • передозування або самостійне призначення лікарських препаратів;
  • негативні умови зовнішнього середовища;
  • порушення нормальної роботи шлунково-кишкового тракту дитини.

Всі існуючі симптоми проблем з імунітетом дитини досить красномовні і повинні бути засвоєні кожним свідомим батьком. Діяти треба негайно! У такому випадку ймовірність того, що малюк виросте здоровою людиною, досить велика.

Чи можна вплинути на ситуацію?

Звичайно, вплинути на такі фактори, як негативний екологічний фон або спадкову схильність, буде досить проблематично, а то й зовсім неможливо, однак існують і ті ситуації, які цілком можна змінити.

Саме грудне молоко захищає дитину від безлічі хвороб і вводить в його організм максимальну кількість імунних клітин. Відмовлятися від грудного вигодовування не слід ні в якому разі, однак якщо молока виявляється недостатньо, його слід замінити спеціальними сумішами, мають максимально наближений склад. В аптеках продається велика кількість таких сумішей для дітей.

Багато молодих мам, які здійснюють прикорм свого чада, наївно вважають, що всілякі молочні суміші – це не більше, чим данина моді, яку цілком можна проігнорувати, замінивши свіжими і максимально натуральними продуктами. Як наслідок, імунітет у дитини стрімко погіршується, а стан її здоров’я залишає бажати кращого.

Вся справа в тому, що склад будь-якої суміші максимально наближений до складу грудного молока, до якого вже звик малюк. Звичайно, в його раціон можна поступово вводити перетерті кашки, однак робити це потрібно дуже обережно. Занадто важка їжа викликає порушення в роботі шлунково-кишкового тракту і негативно впливає на імунітет.

Оптимальний варіант – звернутися за порадою до лікаря, який підбере програму харчування відповідно до віку, ваги та медичних показників дитини.

Якщо ослаблений імунітет спостерігається у малюка старшого віку, батькам рекомендується переглянути його раціон харчування, ввівши туди максимум здорових продуктів. Можливо, буде потрібно і проведення медикаментозної терапії, однак така практика застосовується лише в тому випадку, якщо у пацієнта спостерігаються яскраво виражені симптоми імунодефіциту.

У всіх інших випадках допомогти може виключно здоровий спосіб життя і правильно підібраний раціон харчування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code