vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини виникнення дихальної аритмії

Одним із видів порушення серцевого ритму є дихальна аритмія, іменована також синусовою. Дане захворювання більш характерне для дітей, але і у дорослих воно іноді зустрічається. Проявляється така аритмія наступним чином: при вдиху відбувається почастішання серцевого ритму, а при видиху – зменшення.

Причины возникновения дыхательной аритмии

Люди, яким поставлений такий діагноз, особливих нездужань не відчувають, лише при глибокому диханні симптоми аритмії стають помітні. Причому в більш молодому віці ритм порушується як при вдиху, так і при видиху, а у дорослих пацієнтів, тим більше у літніх, тільки при глибокому вдиху.

Синусова аритмія у людей старшого віку

Порушення серцевого ритму, пов’язані з диханням, не вважаються небезпечним станом і навіть не завжди приймаються за хворобу. Але така аритмія може свідчрити про наявність в організмі інших хворобливих процесів.

Причини порушення ритму серця при диханні можуть бути наступними:

  • тривалий знервований стан;
  • наявність постійних стресових ситуацій;
  • важка хвороба, перенесена людиною;
  • тютюнова залежність;
  • наслідки прийому деяких медикаментів.

Пацієнт найчастіше не помічає яких-небудь змін у стані здоров’я, тому і симптоми як такі відсутні. Але на дихальну аритмію не можна закривати очі, так як вона може виявити інше захворювання. Лікар досить легко може виявити у пацієнта це захворювання за допомогою ЕКГ. На електрокардіограмі добре видно, що інтервали між скороченнями серця різної довжини, а PQ-інтервал залишається в нормальному стані. Розшифрувавши результати обстеження, кардіолог ставить діагноз синусової аритмії. Крім такої діагностики, застосовується ще аускультація (вислуховування внутрішніх звуків) і визначення пульсу.

При дихальній синусовій аритмії медикаментозне лікування призначається залежно від того, чи виявлено ще яке-небудь захворювання. Самостійний прийом лікарських препаратів неприпустимий. Лікарі стверджують, що це може призвести до непередбачуваних наслідків. А от різні дихальні гімнастики для дорослих і дітей цілком здатні поліпшити стан хворого. Але все має відбуватися після консультації з лікарем і під його наглядом. Гімнастика покращує стан кровоносної системи. Дихальні вправи швидше служать профілактикою. Але вже давно не секрет, що будь-яку хворобу краще попередити, чим лікувати.

Аритмія дихання у дітей

Дихальна аритмія у дітей – захворювання досить поширене. Розвиватися може ще в утробі матері при наявності відповідних факторів. Але вона може початися вже після народження у цілком здорової дитини.

Причин розвитку такого збою серцевого ритму у дітей досить багато. Але найбільш часті – емоційний стан, фізичне навантаження, наявність інших більш серйозних недуг.

Проявляється аритмія цього виду при диханні: на видиху кількість ударів зменшується, на вдиху – збільшується.

Електрокардіограма виявляє таке захворювання досить просто. Ще в пологовому будинку новонародженого обстежують на наявність дихальної аритмії серця, пам’ятаючи про те, що раніше розпочате лікування призведе до кращого результату. Призначити лікування може тільки фахівець. Батькам залишається лише стежити за правильним режимом дитини, за відповідним харчуванням тощо.

У першу чергу дитина з такою проблемою повинна бути позбавлена від непосильного фізичного навантаження. Правильно організоване харчування здатне не тільки полегшити стан, але і запобігти появі хвороби. Добре живить серцевий м’яз калій, магній, кальцій.

У раціоні повинні бути свіжі фрукти і овочі, риба та морепродукти, кисломолочні продукти. Правильне харчування добре поєднувати зі спеціальною гімнастикою і щоденними прогулянками. Найголовніше, необхідно берегти дитину від ожиріння.

Батьки також повинні стежити за зменшенням стресових ситуацій. Якщо лікар випише заспокійливі засоби, треба давати їх дитині. Необхідний і повноцінний відпочинок, в тому числі сон повинен бути не менше 8 годин на добу. Обов’язково відпочивати і в денний час.

Якщо лікування розпочали вчасно і організовували дитині відповідний спосіб життя, тоді прогноз буде сприятливим. Часто така аритмія проходить сама по собі по досягненні певного віку. Але в будь-якому випадку батьки повинні показати дитину лікарю при щонайменших ознаках захворювання. А доктор зробить все необхідне.

Рекомендації для пацієнтів з дихальною аритмією

Особливого лікування дихальна аритмія не вимагає. Але медики рекомендують людям у такому стані по можливості вести здоровий спосіб життя і займатися посильними фізичними вправами. Правильному функціонуванню серця сприяє правильно організоване харчування, різноманітне, збалансоване, з достатнім вмістом овочів і фруктів, риби і морських продуктів, молочної продукції.

Пацієнт з дихальною аритмією може і зовсім не відчувати ніякого негативного її прояву при правильній організації власного життя. Добре зарекомендувала себе дихальна гімнастика по методу Стрельникової. Вона досить проста, особливо перші три вправи, саме для початківців. Перша вправа називається «Долоньки». Робиться по 4 вдиху обов’язково через ніс. Вдихи повинні бути галасливі і короткі. Видихати треба через рот, причому коротко і нешумно. Зробити пятисекундную паузу і повторити. Вправа робиться 24 рази. Друга вправа носить назву «Погончики». Це ті ж самі вправи, що і перші, тільки збільшені до 8 вдихів. А цикл повторюється 12 разів. Третя вправа – «Насос». Виконується 12 вдихів циклом 8 повторів.

На виконання всіх трьох вправ передбачається не більше 20 хвилин часу. Це один курс. А їх має бути в день зроблено два, у ранкові години та у вечірні. У цій гімнастики є ще багато вправ. Опанувавши перші три, треба поступово додавати наступні. Для поліпшення стану можна використовувати і фітолікування. Воно полягає у прийнятті різних заспокійливих відварів і настоїв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code