vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини і симптоми судом стоп ночами

Якщо турбують судоми стоп ночами, причини цього можуть бути досить різноманітними. Медицина не стоїть на місці, і з кожним днем з’являються нові методи діагностики і лікування проблем, пов’язаних з патологіями ніг. Що ж таке судоми? Що викликає спазми? Які препарати можна використовувати? Які основні причини виникнення судом? Відповіді на ці й не тільки питання можна буде знайти нижче.

Причины и симптомы судорог стоп по ночам

Симптоматика

Що ж таке нічні судоми? Відповідь необхідно розглядати у вузькому значенні. Судоми розглядаються як мимовільні скорочення певних м’язових груп, що виникають у певний період, найчастіше по ночах. Зазвичай зводить м’язи після купання в холодній воді або при переохолодженні. Подібні випадки зустрічаються досить часто і ніякої шкоди для організму не несуть.

Судоми ніг у нічний час свідчать про наявність проблем. До вечора стан може погіршуватися і мимовільне скорочення м’язів посилюється. Такі скорочення найчастіше спостерігаються в литкових м’язах, але нерідко відзначалися випадки виникнення таких відчуттів і м’язи стопи. Треба зазначити, що після самого нападу, який найчастіше є болючим, може підвищуватися чутливість деяких м’язових груп.

Основні причини

Залежно від причин можна виділити 2 види судом: ідіопатичні і вторинні. У разі ідіопатичних судом важко визначити справжню причину, а вторинні найчастіше проявляються як наслідок певних захворювань. Здавалося б, ідіопатичні судоми не можуть виникати просто так, але імовірно вони пов’язані з надмірною активністю нервових закінчень, які і викликають м’язові спазми ступні, а іноді і всієї гомілки. Крім того, вони можуть бути пов’язані з надмірними фізичними навантаженнями і високим тиском на кінцівки.

Напади найчастіше трапляються у вагітних жінок і літніх людей. Крім того, відзначена окрема група пацієнтів, які мають нестачу калію і кальцію. Чому це трапляється в нічний час? Пов’язано це з тим, що вночі всі процеси в організмі сповільнюються, в тому числі і кровообіг. У результаті деякі групи м’язів недоотримують потрібних мікроелементів. В результаті і починаються болісні процеси в кінцівках.

Якщо брати категорії літніх людей, то проблеми стають більш очевидними, оскільки лікування не завжди виявляється своєчасним. Сухожилля у літніх людей з віком стоншуються, і судоми стають цілком природною реакцією. У разі вторинних судом основними причинами стають перенесені травми, захворювання в м’язових тканинах і протікаючі запальні процеси. Серед захворювань основну роль належить діабету і проблемам в роботі щитовидної залози. Вони можуть супроводжуватися судомами в ногах.

Серед поширених причин судом також можуть бути варикозне розширення вен і плоскостопість. У вагітних жінок судоми виникають набагато частіше унаслідок того, що вага починає непропорційно збільшуватися і зростає навантаження на ноги. У багатьох випадках судоми можуть виникати внаслідок інтоксикації організму, отруйної дії свинцю і ртуті. Токсини, потрапляючи кров, згубно впливають на весь організм і можуть викликати захворювання кровоносної системи і печінки.

Багато причини часто ховається в захворюваннях нервової системи, пов’язаних з периферичною нейропатією та розладами роботи рухових нейронів. Нейрони перестають виконувати покладені на них функції, що досить часто викликає судоми вночі. Крім невротичних патологій вагоме становище займають групи інфекційних захворювань, які зустрічаються досить часто.

Так, до захворювань, що викликають нічні напади, можна віднести правець. У цьому випадку змінюється компонентний склад крові і організм починає зневоднюватися. Причина зневоднення безпосередньо пов’язана з загальною кількістю електролітів, що містяться в крові. Напади починають виникати набагато частіше, якщо змінюється загальний склад крові. Тому так важливо проводити загальний аналіз крові, який і покаже зміст окремих груп елементів.

Фахівцями також зазначається, що напади можуть з’являтися після прийому окремих лікарських груп. Деякі знеболюючі та діуретичні препарати можуть викликати судоми. Крім того, неправильне харчування, нездоровий спосіб життя здатні викликати напади. Потрібно додавати в раціон більше овочів і фруктів, вживати полівітаміни і скорочувати споживання алкоголю, кофеїну і нікотину. Якщо причина нападів встановлена, то можна додати в раціон продукти харчування, збагачені калієм.

Якщо усунути вищевказані фактори, що сприяють виникненню судом, то можна позбавити себе від нічних нападів. Необхідно відзначити, що ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, а при виявленні симптомів слід негайно звернутися до фахівця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code