vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини, симптоми і методи лікування еректильної дисфункції у чоловіків

Еректильна дисфункція у чоловіків може бути викликана різними причинами. Їх поділяють на 2 групи, пов’язані з психологічними чинниками і фізіологічними порушеннями. В залежності від етіології імпотенція здатна мати різну симптоматику. Для відновлення чоловічої сили застосовують медикаменти, народні засоби, спеціальні фізіотерапевтичні процедури, масаж, дотримуються правильного харчування, виконують вправи.

1

Що таке еректильна дисфункція?

Еректильну дисфункцію у чоловіків ще називають статевим безсиллям або імпотенцію. Ця проблема пов’язана з тим, що повноцінний статевий акт неможливий із-за недостатності обсягу пеніса і його твердості. Чоловік вважається імпотентом, коли кожен четвертий секс не може бути здійснений з цієї причини. Порушення ерекції не виключає можливість сім’явипорскування.

Для того щоб у чоловіка виникла ерекція, необхідно наповнення кавернозних тіл кров’ю ( завдяки цьому створюється напруга). Цей процес залежить від центральною нервовою системою і контролюється відповідними андрогенними гормонами, що виробляються ендокринною системою. Еректильна дисфункція обумовлюється збоями в роботі цих рівнів.

Зазвичай статеве безсилля наздоганяє чоловіків після 40-45 років. Це відбувається з причини серйозного ослаблення здоров’я за різних хронічних захворювань. У літніх людей порушення потенції зазвичай пов’язано з недостатнім виробленням тестостерону – головного чоловічого гормону.

Еректильну дисфункцію поділяють на кілька видів, які важливо враховувати при виборі методу лікування захворювання. Причини можуть бути психологічними або органічними. Але іноді статева слабкість викликана і тими, і іншими факторами (змішана еректильна дисфункція).

Згідно зі статистикою 20% випадків припадають на психогенні фактори погіршення потенції. Решта 80% пов’язані із серйозними захворюваннями.

При психологічних проблемах порушення потенції може мати різкий, раптовий характер. При цьому у чоловіків може спостерігатися ранкова ерекція. Органічні порушення з’являються поступово. У цьому випадку пацієнту стає щоразу складніше підтримувати ерекцію. При органічних причини зниження потенції може зберегтися статевий потяг (лібідо) і еякуляція.

2

Причини

До психологічних факторів, що викликають проблеми з ерекцією, відносять:

 • тривалі стреси;
 • неврози;
 • депресії;
 • відсутність сексуального потягу до партнерки;
 • невпевненість у собі і відсутність психологічної допомоги з боку партнерки;
 • наслідки невдач на початку сексуального життя (більше спостерігається у молодих чоловіків ).

До органічних причин відносять:

 1. 1. Ендокринні захворювання. Гормональні порушення часто стають причиною поганої потенції. Вироблення тестостерону здатна знизитися через інфекційних захворювань, генетичної схильності до андрогенної недостатності, що утворилися пухлин і різних травм. Для усунення проблеми в цьому випадку необхідна замісна гормональна терапія і усунення провокуючого фактора.
 2. 2. Прийом медикаментів. Ряд лікарських препаратів має побічним ефектом у вигляді придушення вироблення чоловічих статевих гормонів, що здатне привести до еректильної дисфункції. До таких медикаментів відносять засоби, що пригнічують активність кори головного мозку, алкоголь та наркотичні речовини.
 3. 3. Неврологічні хвороби. До цього переліку включають захворювання периферичних судин, порушення в роботі спинного чи головного мозку. Знижена потенція може бути наслідком порушеного кровообігу в головному мозку, епілепсії, склерозу, аутоімунних захворювань.
 4. 4. Судинні патології. Статеве безсилля може бути спровоковано відсутністю нормального припливу крові до члена. Такі порушення спостерігаються при пениальном ангиоспазме або запаленні внутрішньої оболонки судин. Останнє часто зустрічається у чоловіків -курців і людей з аутоімунними захворюваннями. У рідкісних випадках імпотенція викликається хворобою Пейроні – анатомічне зміна отвору уретри в члені.
 5. Травми статевого органу. У рідкісних випадках недостатня ерекція може бути наслідком наступних пошкоджень:
  • Забій. Він можливий при падінні з висоти, ударі, занятті фізичними вправами. Є закритим ушкодженням, яке здатне порушити ерекцію. При забитті сечовипускання стає болючим, на статевому члені спостерігаються набряки і гематоми. Лікується даний стан прийомом анальгетиків і прикладанням компресів.
  • Переломи. При важких ударів, різких перегини можливі переломи статевого члена. Вони призводять до того, що печеристе тіло розривається, в результаті чого ерекція стає неможливою. При переломах у чоловіка відчувається больовий шок, з’являються гематоми та набряки. У цьому випадку пацієнту потрібне оперативне втручання. У рідкісних випадках можна обійтися консервативною терапією.
  • Опік. Подібного роду ушкодження можуть бути спровоковані горючими рідинами, хімічними речовинами і навіть ультрафіолетом. Залежно від ступеня опіку будуть змінюватись інтенсивність набряку і ураження шкірного покриву. Можливість відновлення ерекції також визначається тяжкістю пошкодження.
  • Підшкірний крововилив. Ця проблема здатна виникнути в результаті тривалого сексуального контакту або застосування нестандартних поз під час інтимної близькості. Воно обумовлюється пошкодженням кровоносних судин, внаслідок якого з’являється набряк, ниючий біль. Для вирішення проблеми до пеніса прикладають холодний компрес.

Статеве безсилля може розвинутися на тлі обрізання, тобто видалення крайньої плоті. Це пояснюється тим, що при відсутності захисту головка пеніса постійно дратується при контакті з білизною або при ходьбі. Крім того, обрізання знижує стійкість статевого члена до інфікування, оскільки той постійно стикається з зовнішнім середовищем, внаслідок чого патогенна флора може легко потрапити в сечостатеву систему.

3

Симптоми

Симптоматика еректильної дисфункції зазвичай проявляється у літніх людей. Однак деякі ознаки цього порушення можуть супроводжувати чоловіків молодого і середнього віку.

Відмінності між психологічними і органічними причинами імпотенції полягають у наступному:

 1. 1. При органічних проблеми у чоловіка відсутня навіть спонтанна ерекція.
 2. 2. При психогенних розладах можливі спонтанні ерекції на тлі статевого безсилля.

Слабка ерекція в основному пов’язана із судинними, гормональними і нейрогенними розладами. При психологічних проблемах не спостерігається поступового зниження потенції.

При розвивається еректильної дисфункції у чоловіка можуть виникнути складнощі з передчасною еякуляцією. Вони обумовлюються неконтрольованим викидом сперми в самому початку статевого акту, що пов’язують найчастіше з судинними патологіями, тобто з органічними причинами.

4

Лікування

При еректильної дисфункції чоловікам слід кардинально змінити спосіб життя:

 1. 1. Знизити вживання або повністю відмовитися від спиртного. Алкоголь, навіть у незначних кількостях, здатний вплинути на ерекцію, бо ніяке лікування при його вживанні не дасть результату.
 2. 2. Відмовитися від куріння. Сигарети надають згубний вплив на судини статевого органу, з-за чого вони втрачають здатність розслаблятися і наповнюватися кров’ю.
 3. 3. Уникати вживання будь-яких наркотичних речовин.
 4. 4. Перед застосуванням медикаментів необхідно уважно ознайомлюватися з їх складом і можливими побічними ефектами. Бажано не використовувати сильнодіючі ліки без призначення лікаря.
 5. 5. Знизити масу тіла. Жирова тканина є джерелом вироблення гормонів, які пригнічують функцію тестостерону. Тому при нормалізації ваги багато чоловіків відчувають значні поліпшення ерекції.
 6. 6. Повноцінно відпочивати. Так як еректильна функція контролюється в першу чергу центральної нервової системою, то чоловікові слід навчитися розслаблятися після робочого дня. Накопичена втома на тлі органічних проблем може викликати і психологічну імпотенцію.

Для поліпшення кровообігу в органах малого тазу рекомендують контрастний душ. Слід по черзі піддавати тазову область дії гарячої і холодної води. Дана маніпуляція дозволить помітно посилити кровообіг, що також стане дієвою профілактикою інших урологічних захворювань.

4.1

Медикаменти

Для отримання швидкого результату чоловіка для відновлення ерекції можуть вдатися до застосування медикаментів. Однак слід пам’ятати, що такі препарати мають лише тимчасовим ефектом і повинні бути призначені суворо фахівцем з урахуванням особливостей організму пацієнта. Найпоширеніші лікарські засоби:

Найменування препарату Опис Фото
Віагра Один з найбільш ефективних засобів для підвищення потенції і усунення ознак еректильної дисфункції. Діє 1 таблетка протягом 4-5 годин, швидко виводиться з організму, тому вже через 12 годин можна приймати інші ліки
Льовітра Препарат призначений не тільки для чоловіків, які страждають еректильною дисфункцією, але і хворим на цукровий діабет
Сиаліс Діє препарат протягом 36 годин. Він фактично призначений для розвантаження організму при застосуванні інших ліків, оскільки зберігає ефект протягом двох діб
Дапоксетін Призначається для усунення такого симптому еректильної дисфункції, як передчасне сім’явивергання
Перуанська маку Засіб з кореня маки перуанської призначене для лікування імпотенції та безпліддя, воно дозволяє поліпшити якість еякуляту і усунути передчасне сім’явивергання

Крім системних препаратів, можуть бути застосовані засоби місцевої дії – мазі, креми і гелі. Зазвичай використовують ліки з миноксидином, папаверином та 2%-ним нітрогліцерином. Великою популярністю і ефективністю володіє спрей М-16, призначений для лікування порушень з потенцією. Виділяють також Титан гель, Молот Тора, El macho і т. д.

При нанесенні гелю або мазі на статевий член можуть проявитися свербіж, почервоніння або печіння.

Медикаментозну терапію можна доповнити шляхом використання різних пристроїв. Для лікування еректильної дисфункції можна застосувати метод вакуумного розрідження. Суть його полягає у створенні розрідженого атмосферного тиску в області статевого члена, внаслідок чого активізується приплив крові до пеніса і посилюється ерекція. Під час процедури у тканинах органу збільшується обмін поживних речовин, підживлення киснем. Вакуумне розрідження сприятливо позначається і на біохімічному складі крові, завдяки чому поліпшується еректильна функція.

4.2

Народні засоби

Методи народної медицини не дають миттєвого результату, але володіють стійким ефектом. Виділяють наступні дієві рецепти цілющих відварів, настоїв і сумішей для відновлення потенції:

 1. 1. Відвар лугового конюшини. Він сприяє нормалізації гормонального балансу чоловіки. Беруть 1 столову ложку рослини і заливають 250 мл червоного вина, після чого розчин проварюють на водяній бані протягом 30 хвилин. Потім відвар проціджують і приймають всередину по 20 мл 3 рази на добу.
 2. 2. Родзинки з молоком. Беруть 30 г сировини, заливають літром цільного молока і проварюють у ньому після скипання протягом 2 хвилин. Потім родзинки з’їдають, запиваючи молочним відваром. Так лікуються 3 рази на добу.
 3. 3. Чай з імбиром. Це рослина володіє корисними речовинами, які зміцнюють імунітет і поліпшують обмінні процеси. Готують цілющий засіб у вигляді чаю. Для цього беруть 1 столову ложку подрібненого кореня рослини, заливають 750 мл киплячої води і настоюють протягом кількох годин у термосі. Після вживають по 1 чашці з додаванням меду 3 рази в день.
 4. 4. Настій китайського лимонника. Це засіб має виражену загальнозміцнюючу і тонізуючу дію. Беруть 1 столову ложку висушених плодів рослини, заливають склянкою окропу і через 15 хвилин проціджують. Вживають настій 2 рази на добу по 20 мл.
 5. 5. Екстракт родіоли рожевої. У день 2 рази приймають по 6-9 крапель аптечного засоби для загального зміцнення і тонізації організму. Роблять це за півгодини до їжі. Інша важлива умова – дотримання дозування, оскільки інакше можуть виникнути проблеми зі сном, тиском, також може розвинутися дратівливість. Терапію проводять протягом 10-30 днів.
 6. 6. Бджолиний пилок – природний стимулятор статевої активності. Її приймають всередину по 1/2 столової ложки щоранку натщесерце. Засіб розсмоктують під язиком за 30 хвилин до сніданку.

Перед застосуванням народних засобів рекомендується проконсультуватися з лікарем.

4.3

Дієта

Допомогти впоратися з еректильною дисфункцією може правильне харчування. Раціон має бути багатим на вітаміни і мінерали.

Особливо корисні для чоловічої сили:

 • м’ясо;
 • яйця;
 • риба;
 • молочні продукти;
 • горіхи;
 • морепродукти;
 • зелень;
 • солодощі.

До стимуляторів потенції відносять мед, сухофрукти, шоколад. Протипоказані ковбасні вироби і фаст-фуд. Рекомендується зменшити вживання їжі, що містить ароматизатори, барвники і консерванти. На потенцію чоловіка негативно впливають кава і продукти з високим вмістом вуглеводів.

4.4

Вправи

Для боротьби з еректильною дисфункцією кожен день можна виконувати кілька простих вправ в домашніх умовах:

 1. 1. Біг на місці. Вправа виконується без відриву шкарпеток від землі. В роботу втягують п’яти і коліна, імітуючи біг. Починають з неспішного кроки, потім поступово прискорюються. Біг на місці потрібно виконувати протягом 5 хвилин.
 2. 2. “Затиск”. Це вправа запозичене з йоги для попередження еректильної дисфункції. Суть його полягає в ритмічному скороченні і розслабленні м’язів тазового дна, ануса. Для того щоб зрозуміти, які м’язів потрібно напружувати, слід спробувати зупинити струмінь урини під час сечовипускання. Така вправа сприятиме поліпшенню роботи передміхурової залози. За один раз потрібно здійснювати до 15 стискань, поступово збільшуючи кількість до 50.
 3. 3. “Камінь”. Треба встати на ноги, злегка зігнути коліна. У такому положенні слід напружувати і розслабляти сідничні м’язи, немов намагаючись утримати уявний камінь в протягом декількох секунд. Починають з 5 стискань, потім поступово доводять їх кількість до 25 за одне повторення.
 4. 4. Потрібно встати за стільцем, розправити плечі і злегка нахилитися вперед. Необхідно максимально наблизитися п’ятою точкою до поверхні стільці, зігнувши ноги в колінах і присівши. Далі слід максимально швидко напружувати і розслабляти анус. Вправа починають з 1 хвилини, потім поступово доводять до 5.

Для запобігання виникнення проблем із рекомендується регулярно займатися спортом. Фізичні навантаження сприяють виробленню тестостерону. Чоловікам будуть вкрай корисні простий біг, ігрові види спорту, велопрогулянки або заняття в спортзалі.

4.5

Масаж

Для лікування імпотенції можна скористатися мануальною терапією. Виділяють 2 основні техніки, що сприяють поліпшенню еректильної функції:

 1. 1. Масаж в паховій області і безпосередньо яєчок. Це буде сприяти посиленню кровотоку в статевих органах, поліпшення обмінних процесів, зняттю спазмів гладкої мускулатури, що заважає ерекції.
 2. 2. Масаж акупунктурних точок. В тілі людини знаходиться біоактивні точки, які відповідають за статевий потяг. Вони розташовані в підошовної частини стопи і попереково-куприкової області спини. Шляхом впливу на ці ділянки можна помітно поліпшити сексуальну активність чоловіків.

Обидві техніки масажу слід застосовувати в межах одного сеансу. Спочатку розігрівають шкірний покрив в надлобковій і пахових областях, потім переходять до промежини. Після цього виконують глибокий масаж цих зон, посилюючи кровообіг.

Після локального масажу приступають до впливу на акупунктурні точки. На стопах вони розташовані на внутрішній частині п’яти. На спині локалізуються з обох боків хребта в поперековій і крижовій зонах. Точки, відповідальні за потенцію у чоловіків, є і на зап’ястях. Для масажу стопи досить походити по холодній підлозі, траві чи піску.

При виконанні масажу рекомендується використовувати ефірні масла, які сприяють збільшенню потенції. Можна використовувати такі олії, як неролі, ванілі, троянди або кориці. Їх змішують з базовими маслами, призначеними для масажу, в пропорції 3-5 крапель на 10 г основи.

Для поліпшення потенції корисний масаж простати. Він особливо ефективний, якщо еректильна дисфункція спровокована хронічним запаленням передміхурової залози.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code