vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини і лікування запаморочення при вагітності

Дуже часто жінки, незалежно від віку, скаржаться на запаморочення при вагітності. Перш чим впадати в паніку і роздувати з мухи слона, необхідно розібратися в причинах появи запаморочень. Лікарі зустрічаються з цією проблемою все частіше і частіше, на кожному прийомі практично будь-яка майбутня мама скаржиться на цей дискомфорт. Запаморочення приносять незручності, з чого, природно, випливають хвилювання і переживання з приводу протікання вагітності.

Причины и лечение головокружения при беременности

Запаморочення – це ілюзорне відчуття руху тіла людини або оточуючих його предметів і речей. Симптомами запаморочення можуть виступати:

  • відчуття руху власного тіла та/або навколишніх речей;
  • порушена координація пересування;
  • блювання та відчуття нудоти;
  • слабкий, а часом і сильний дзвін у вухах;
  • затемнення в очах;
  • напади холодного поту;
  • сильні ослаблення;
  • рідко – короткочасні втрати створення.

Поява запаморочення, як правило, не вимагає ретельної діагностики, якщо вагітна перебуває на ранніх стадіях – зазвичай воно проходить само. Якщо запаморочення частішають і посилюються, лікар може призначити деякі аналізи:

  • загальний та/або біохімічний аналіз крові;
  • ЕКГ;
  • УЗД серця і/або головного мозку;
  • відвідування спеціалістів: терапевтів, ендокринологів і так далі.

Джерело появи запаморочень у майбутніх мам

Як було сказано, під запамороченням ми розуміємо уявне пересування в просторі, коли мозок дає команду про те, що рух вже здійснено, хоча його насправді не було. Часто цього явища супроводжуються відчуттям нудоти, порушення рівноваги і поява дискомфорту у вухах. У деяких випадках дане явище супроводжує непритомності. Як правило, виділяють фізіологічне або патологічне порушення координації у вагітних. У першому випадку запаморочення виникає у вагітних при дисфункції вестибулярного апарату. Зазвичай причинами цього можуть виступати: заколисування в дорозі, довгий обертання або кружляння на руках, пильне спостереження за рухомими по колу предметами.

Запаморочення при вагітності може проявлятися не тільки на ранніх термінах, але і на більш пізніх. Насправді сама вагітність вже схиляє до появи в тих чи інших ситуацій запаморочень. Коли жінка «в положенні», під впливом гормонів (більшою мірою прогестерону), починається розширення судин, внаслідок чого знижується судинний опір. Практично завжди це явище сприяє тому, що кров інтенсивніше надходить до матці вагітної жінки; завдяки цьому забезпечується повноцінне розвиток плоду, при цьому постачання кров’ю інших органів знижується, що іноді стає причиною запаморочення. Зокрема, запаморочення викликає недостатній приплив крові в головному мозку. Однак це провокує лише легке запаморочення. Але якщо жінка перебуває у дуже задушливому приміщенні або ж намагається різко піднятися з лежачого положення, то судини розширюються ще сильніше, що і може стати причиною різкого виникнення симптому запаморочення.

Запаморочення патологічного типу на ранніх термінах являє собою порушення координації з-за наявності будь-яких хвороб. Таким чином, джерелом виникнення можуть служити як знижений, так і підвищений тиск вагітної. Варто зазначити, що про різницю може сказати тільки вимір – за відчуттями все виглядає практично однаково. Причиною легкого запаморочення може стати і анемія, особливо якщо вона з’явилася в період другого триместру. Викликано це тим, що кров об’єднується з гемоглобіном, внаслідок чого головний мозок отримує ще менше кисню. Це справедливо і для виникнення запаморочень при пізніх строках вагітності.

Буває так, що запаморочення є симптомом, що супроводжує гіпотиреоз, або якщо по-простому, зниження функцій щитовидної залози. Багато жінок по всьому світу сприймають це як ознака вагітності. Однак вони можуть дуже сильно помилятися, помилково зрозумівши цей симптом. Саме через це вкрай важливо, якщо у жінки до появи вагітності були проблеми з щитовидною залозою, то їй необхідно відвідати ендокринолога, щоб він збільшив (або, навпаки, знизив дозу препаратів, що приймаються) або ж призначив нові, відповідні при вагітності.

У рідкісних випадках причинами запаморочення можуть стати: порок серця, пухлина мозку, порушення серцевого ритму, тому панікувати з цього приводу не потрібно. Це явище на ранніх термінах може стати причиною появи раннього токсикозу. Особливо це справедливо в тих випадках, коли вагітна боїться з’їсти що-небудь і голодує. Є потрібно обов’язково, інакше запаморочення, що супроводжуються нудотою, будуть з’являтися.

Наслідки запаморочення

Розібравшись в причинах появи запаморочень, можна зрозуміти, чи несуть вони загрозу для вагітної і майбутньої дитини. Для початку варто сказати, що вони небезпечні хоча б тому, що вагітна може втратити рівновагу і впасти, а це викликає ризик завдати шкоди і самому плоду теж.

Запаморочення при вагітності має безліч причин, від найшкідливіших до дійсно серйозних. З цього безлічі причин необхідно виявити дійсну і, виходячи від неї, або зітхнути спокійно, або приймати серйозні контрзаходи.

Якщо вагітна жінка відчула запаморочення, ніколи не варто соромитися цього, потрібно попросити про допомогу. Необхідно присісти де-небудь, а краще всього лягти. Якщо підняти ноги трохи вище голови в положенні лежачи, це може допомогти, так як така позиція поліпшить приплив крові до головного мозку.

Передбачення запаморочення

В першу чергу вагітній жінці бажано перебувати в задушливих приміщеннях. Крім цього, варто утриматися від різких підйомів з положення лежачи. Якщо жінка не встигла вчасно прийняти їжу або ж їй стукнуло в голову посидіти на дієті, то під час гострого голоду допоможе склянка яблучного, виноградного соку, допомагає до того ж і шоколадка – в силу того, що в цих продуктах міститься багато глюкози.

Захворювання, що викликають запаморочення зразок анемії, гіпертонії, гіпотиреозу та гіпотонії, вимагають негайного лікування, це необхідно для запобігання нових випадків запаморочення.

Якщо вся справа в змінах судинної системи, допоможе звичайна загальнозміцнююча профілактика, яка знизить поява запаморочень до мінімуму. У разі такої профілактики мається на увазі сувора дієта з великою кількістю вітамінів і корисних мікроелементів, а також уникнення пропуску або перенесення прийому їжі. Варто до того ж зрозуміти, що слово «дієта» не позначає не є зовсім. Необхідно дотримуватися суворого режиму сну і відпочинку, а також навчитися розпізнавати і контролювати власне артеріальний тиск.

При легкому запамороченні завжди необхідно бути акуратними як вагітної, так і її оточення, необхідно виявляти всіляку допомогу і підтримку. Також немає потреби і в надмірному хвилюванні – запаморочення може бути причиною чогось серйозного в дійсно рідкісних випадках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code