vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини і лікування шлуночкової екстрасистолії

Якщо діагностовано шлуночкова екстрасистолія, лікування повинно бути спрямоване на знищення пов’язаних з нею факторів і поліпшення моніторингу.

Причины и лечение желудочковой экстрасистолии

Шлуночкова екстрасистолія – несвоєчасне порушення м’язів серця, що формується під імпульсним впливом різноманітних провідних ділянок шлункової системи. У народі хвороба називають шлуночковою аритмією.

Характерною ознакою хвороби в більшості обставин є розгалуження волокон Пуркіньє і Гисова пучка.

Характеристика захворювання

Екстрасистолія шлуночків – найбільш часто зустрічається порушення серцевого ритму. Частота залежить від діагностованого методу обстеження і категорії обстежуваних людей. При електрокардіограмі у 12 стандартних відведеннях у спокійному стані піддослідних екстрасистоли шлуночка вимірюються приблизно у 5% витривалих молодих людей, тоді як у випадку холтерівського моніторування ЕКГ протягом доби їх частота складе вже 50 випадків з 100. І хоча більшість подій представлено нехарактерними поодинокими экстрасистолами, то при обстеженні можуть виявитися і складні форми.

Переконливо наростає поширеність аритмії, особливо при існуванні спадкових захворювань серцево-судинної системи, зокрема, взаємозв’язку дисфункції з ураженням міокарда.

Незалежно від можливих органічних патологій порушення серцевого ритму збільшуються з роками. Зафіксована зв’язок між появою шлуночкових екстрасистол з періодом доби. Так, вранці скорочення помічаються частіше, а в нічні години і під час сну – йдуть на спад.

Багаторазові дослідження холтерівським моніторингом електрокардіограми довели значну варіабельність кількості екстрасистол шлуночків (від однієї години до доби), що значно ускладнило прогностичні результати значень і варіантів ефективного лікування.

Причини появи шлуночкових екстрасистол

Порушення серцевого ритму може виникнути як при наявності вроджених вад серця, так і при їх відсутності. Якщо відсутні органічні захворювання, шлуночкова екстрасистолія часто безпосередньо пов’язана із способом життя людини, шкідливими звичками, частим розпиванням алкогольних напоїв і міцної кави, стресом, сприяючи активізації агресора на симпатико-адреналової систему. Однак безліч молодих здорових людей хворіє без видимої на те причини.

Хоч і шлуночкова аритмія розвивається майже при будь успадкованої хвороби серця, але найчастішою причиною появи екстрасистолії є ішемічна хвороба.

При електрокардіограмі холтерівським способом протягом доби виявляється хвороба у 9 з 10 досліджуваних пацієнтів. Схильні до виникнення порушень скорочень шлуночків ті пацієнти, у яких присутні гострий коронарний синдром і хронічна ішемія. Особлива група ризику – хворі, які свого часу перенесли інфаркт міокарда.

Міокардит і перикардит відносять до найбільш поширеним гострим серцевим захворюванням, при цьому вони безпосередньо є основними причинами розвитку шлуночкової аритмії.

До хронічних захворювань, сприяє розвитку гіпертрофії міокарда шлуночків і застою недостатності серця, можна віднести різні моделі гіпертензії та кардіоміопатії системи серця та судин.

Навіть без урахування останніх факторів ризики зустріти шлуночкові екстрасистоли при звичайному пролапсі двостулкового клапана досить високі.

До ймовірних причин відносять:

  • хворобливий (ятрогенный) фактор (передозування препаратами з глікозидами);
  • вживання адреностимуляторів і стабілізуючих мембрану противоаритмических засобів.

Симптоми захворювання

В основному захворювання протікає безсимптомно. Проявляються ознаки пов’язані з високим преэкстрасистолическим скороченням.

При цьому існування позбавлених об’єктивності відчуттів та їх прояв не залежать від ритму і причин екстрасистолії. У вкрай рідкісних випадках характерними ознаками тяжкого перебігу захворювання є запаморочення, безсилля, ангінозний біль і брак повітря.

При повному обстеженні виявляється певна виражена пресистолическая пульсація шийних вен. Результат після чергового систолічного руху правого передсердя – наслідок несвоєчасного скорочення тристулкового клапана шлуночків. Така пульсація називається венозної хвилею Корригана.

Основні ознаки ЕКГ екстрасистоли шлуночків:

  • дефіцит пульсу;
  • позачергове, несвоєчасне прояв на електрокардіограмі деформованого комплексу шлуночків QRS’;
  • значне, найбільше відхилення показників аритмії на ЕКГ;
  • недолік зубця Р перед экстрасистолой;
  • розташування частини RS-Т і зубця Т шлуночкової аритмії неузгоджено напрямку головного зубця QRS’ комплексу;
  • присутність великої компенсаторної паузи.

Спрогнозувати перебіг захворювання можливо, тільки якщо провести повне обстеження і встановлення форми, присутності або абсентеїзму вроджених захворювань серця і эксплицитности дисфункції шлуночкового міокарда.

Медичні дослідження довели, що у пацієнтів без структурних патологій серцевої системи шлуночкова аритмія не чинить значного впливу на прогнозування. При цьому небезпечними для життя є раптові екстрасистоли, які вважаються ініціаторами стійкої шлуночкової тахікардії та фібриляції. Результат – летальний результат.

Профілактика захворювання і методи лікування

Зцілення від аритмії орієнтоване на розв’язання двох основних завдань: знищити пов’язані з нею ознаки і поліпшити моніторинг. При цьому принципово важливо звернути увагу на форму екстрасистолії, існування будь-якого іншого захворювання серцево-судинної системи, а також прояви дисфункції та характеристики міокарда.

Всі перераховані вище причини можуть вплинути на ризик виникнення летальних аритмій і спричинити за собою несподівану загибель.

Застосовують медикаментозне лікування шлуночкової екстрасистолії у разі неефективності інших методів. Для лікування використовують препарати, що відносяться до 1 ряду, тобто седативні речовини, з включеними невеликими дозами транквілізаторів (бета-блокаторами, метопрололом, діазепамом).

У випадках коли заспокійлива терапія відмовляється працювати, викликаючи погіршення стану пацієнтів, які застосовують препарати у формі таблетованих антиаритмічних засобів, новокаїнамід, лідокаїн або пропаферон.

Для цього використовують такі народні засоби, як трав’яні збори, корінь валеріани, меліса, ромашка, звіробій, м’ята. Найпоширеніший рецепт включає в себе корінь валеріани, який (у пропорції 2 столові ложки на 100 мл води) кілька хвилин кип’ятиться і після цього ще 15 хвилин настоюється. Після приготування відвару його проціджують і охолоджують. Приймають по 1 ложці 3 рази в день до їжі.

Є ще один дієвий рецепт. Необхідно взяти одну столову ложку меліси, залити 500 мл кип’яченої води і залишити, щоб настоялася. По завершенні процідити і вживати тричі на день по півсклянки. Продовжувати курс лікування до відчутних поліпшень, але не більше трьох місяців. Після можна перервати курс на тиждень і повторити лікування шлуночкової аритмії.

Значна частина молодих і здорових людей схильна до ризику захворювання. Тому для профілактики хвороби необхідно максимально поліпшити психологічно-емоційну обстановку. Почати вести здоровий спосіб життя, відмовитися від частого вживання спиртних напоїв, куріння, поменше нервувати, уникати стресів і перенапруг. Крім поліпшених умов життя, додатково використовують дієту, що включає в себе багаті солями калію продукти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code