vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини і лікування народними засобами поперечної плоскостопості

Ті, хто зіткнувся із недугою, не знають – чи сумісні поперечна плоскостопість, лікування і народні засоби. Самостійне лікування домашніми методами не застосовують. Бо його основний напрямок – зменшення симптомів і полегшення загального стану ніг при болях.

Причины и лечение народными средствами поперечного плоскостопия

Симптоми захворювання

На відміну від поздовжньої плоскостопості, існує і інша форма деформації стопи – поперечна. Розвиток поперечної плоскостопості відбувається у віці від 35 до 50 років. Крім вікового фактору причин його виникнення безліч. Але сам розвиток плоскостопості у людини відбивається не тільки на ногах, але і на всьому організмі в цілому. Вразливою частиною стає і хребет. Виникають хворобливі відчуття у всій області ніг до стегнових кісток, змінюється хода, відбувається неправильне формування ножних м’язів. Захворювання, що є для багатьох об’єктом жартів, насправді досить серйозне. Такий діагноз є підставою для того, шоб не брати молодих людей до армії.

Вважається, що розвитку плоскостопості можуть сприяти ранній вік занять різними видами спорту. Особливо це стосується акробатики і важкої атлетики серед юнаків. Але навантаження на стопу присутнє і у фігурному катанні.

Захворювання починається поступово, з невеликих симптомів, які приймають за звичайну втому. Нездужання і напруга ніг після робочого дня. Спочатку симптоми легкі, але з часом наростають. Важливим сигналом є зміна форми стопи.

Спочатку болі відчуваються в області пальців, шкіра на них потовщується під дією навантаження. Поступово змінюється кут відхилення великого пальця. Надалі біль і печіння збільшуються, залучається вже вся стопа. Її форма стає пласкою й ширшою. Збільшення ступеня плоскостопості призводить до появи хвороби ніг і хребта. Швидко зношувана область з внутрішньої частини підбора – ще один симптом розвитку плоскостопості.

В результаті зміни форми стопи півколо перетворюється на пласку поверхню, площа ноги збільшується. Взуття тисне на кістки, утворюються мозольні шишки в районі кістки великого пальця і мізинця. Це призводить не тільки до зовнішніх і естетичних змін, але і доставляє багато неприємностей.

Причини розвитку

Розвиток поперечної плоскостопості може бути викликаний безліччю причин, що визначає і вид захворювання. В результаті травм і переломів кісток стопи виникає травматична плоскостопість. Параліч кінцівок і м’язів, розташованих в області підошовної і на початку гомілки, ослаблені кістки стопи при навантаженні тіла призводять до рахитичної плоскостопості. Існує і вроджена плоскостопість, але її відсоток невеликий, близько 3% від загальної кількості пацієнтів.

Основною причиною розвитку поперечної деформації стопи є навантаження ваги тіла, кількість таких хворих становить більше 80%. Воно виникає при ослабленні м’язів і зв’язок стопи та гомілки. Сидяча робота, вік, відсутність тренувань, все це призводить до розвитку плоскостопості. Носіння незручного і вузького взуття може призвести до розвитку плоскостопості. Найбільш схильні до захворювання жінки, які носять взуття на високому підборі. Відбувається неправильний перерозподіл навантаження при ходьбі, поперечний звід не витримує і деформується.

Діагностика та лікування

Попередній діагноз ставиться лікарем ортопедом за результатами огляду із застосуванням методу подоскопії. Але підтвердження і остаточний діагноз можуть бути отримані тільки за результатами рентгенографії. Виконуються вони в положенні стоячи, в двох проекціях (прямій та бічній) під навантаженням. Сучасний розвиток медицини дозволяє при постановці діагнозу використовувати методи комп’ютерного обстеження, що підвищує точність визначення ступеню плоскостопості.

Застосовуються загальноприйняті ортопедичні методи лікування. Підбирається спеціальне взуття, призначаються особливі вкладиші та устілки. Все залежить від ступеню захворювання. Способи лікування визначає лікар. У виняткових і важких випадках накладаються пов’язки на ноги. Добре допомагає лікувальна фізкультура, тренування м’язового апарату ніг. До ефективних процедур відносять масаж і фізіотерапію. Больові відчуття знімають застосуванням спеціальних препаратів. Для запобігання розвитку плоскостопості відмовтеся від носіння взуття з підбором вище 3 сантиметрів.

Лікування плоскостопості гімнастикою, використанням спеціального взуття, ортопедичних устілок та різних супінаторів найбільш ефективне на початкових стадіях захворювання. Краще цей момент визначити своєчасно, при болях в ногах і постійній втомі зверніться до лікаря.

При виникненні в ногах незворотних змін і неефективності терапевтичного лікування переходять до хірургічних методів. Операція на ногах вимагає підготовки, припинення навантажень та тривалого періоду реабілітації. Але після проведеної операції дискомфорту при ходьбі не буде, як і подальшого розвитку плоскостопості.

Лікування народними засобами

Добре використовувати народні засоби для зняття больових відчуттів: водні процедури для ніг з використанням відварів із лікувальних трав, компреси і розтирання.

Рекомендоване лікування народними засобами плоскостопості – гімнастика. Вправи досить прості: кругове обертання ступнями ніг, згинання і розгинання пальців, поступовий перенос ваги тіла від п’яти до пальців, тренування в захопленні дрібних предметів пальцями ніг.

Допомагає в лікуванні полин, для цього використовують його листя. Беруть свіжі не пошкоджені листя, промивають і прикладають їх до нижньої частини стопи, а зверху обмотують тканиною. Компрес залишають на деякий час для досягнення лікувального ефекту.

У разі сильних болів можна спробувати лікувати ноги спиртовою настоянкою безсмертника, її легко приготувати своїми силами: купується в аптеці готова настоянка і додається трохи спирту. Ноги слід обробляти щодня, змащуючи область стоп.

Заважають і доставляють багато незручностей шишки на ногах. Їх рекомендують зменшувати за допомогою нанесення йодної сітки. Наносити сітку треба на область шишок. Лікування проводиться щоденно протягом місяця. Добре також використовувати ванночки. Для цього треба налити в таз гарячої води, температура не повинна перевищувати 40 градусів. У воду додати трохи солі, можна морський. також можна додати відвар з ромашки, подорожника або липи, або повністю наповнити ванну складом з цих трав. Опускаєте ноги і тримайте їх 10-15 хвилин, по мірі охолодження води можна додати гарячої.

Є народні рецепти з використанням йоду, аспірину і лимонного соку. Таку суміш наносять на ноги для створення лікувального ефекту. Процедуру слід повторювати більше 3 днів. Настоянку шавлії додають у ванну для полегшення стану ніг. Після прийняття ванни можна зробити масаж стопи для поліпшення кровообігу.

Існує випробуваний метод лікування для виправлення дефектів стопи – гімнастика з застосуванням великого тенісного м’яча. Він полягає в тренуванні м’язів і підтримці напівкруглої форми зводу стопи. Наступаєте на м’яч і масажуєте ногу, катаючи м’яч по підлозі. Пальцями ступні можна постаратися обхопити м’ячик. Дуже добре використовувати таку процедуру в дитячому віці, до початку утворення плоскостопості.

Народних способів лікування плоскостопості багато, захворювання це не нове. Люди пристосувалися полегшувати стан за допомогою цілющих настоянок, лікувальних відварів і лікарських настоїв.

Починаючи лікування плоскостопості народними засобами, пам’ятайте – трави, настоянки і відвари не в силах виправити поздовжню деформацію стопи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code