vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Причини і лікування бородавки на п’яті

Якщо у вас з’явилася бородавка на п’яті, лікування настільки неприємного новоутворення приносить позитивний результат. Адже вирішення даної проблеми настільки абсолютно в даний час, що при своєчасному зверненні до дерматолога одужання наступає дуже швидко.

Причины и лечение бородавки на пяткеОсновні причини появи бородавок у дорослої людини знижений імунітет і, як наслідок, поява вірусу папіломи людини (ВПЛ). П’яткову бородавку вивести складно, але при правильному підході, витримці і завзятості успіх гарантований.

Причини і симптоми появи бородавки на п’яті

Основною причиною появи бородавки є ВПЛ, який проникає в шари епідермісу і слизової. Він впроваджується в підстави клітин, і це призводить до того, що клітина стає схожа на клітку пухлини, приймаючи при цьому потворні обриси.

Зараження ВПЛ, який тягне за собою появу бородавок, відбувається в ранньому віці, майже завжди в садах і школах діти інфікуються цим шкідливим вірусом. Хворіють їм не всі, а лише ті, у кого знижений імунітет. Доросла людина при наявності хорошого імунітету сам справляється з цим захворюванням.

Поява утворень у дорослої людини є відображенням його ослабленого імунітету. Сприяють появі утворень пошкодження підошов стоп (зокрема, порізи, мозолі, мікротравми), надмірна пітливість стоп і навіть стрес.

Бородавка – ущільнена новоутворення, яке знаходиться на поверхні стопи. Основні симптоми, які зазнають хворі, – це біль при натисканні і гострий свербіж. На початковій стадії на стопі з’являється мозоль невеликого розміру, яка свербить, а при ходьбі завдає біль.

Після 2-4 тижнів поверхню мозолі стає шорсткою, на ній часто з’являються чорні крапки, а по краях виникає невеликий валик. Бородавка найчастіше невеликого розміру від 3 до 10 мм, при цьому вона піднімається на 1-2 мм над поверхнею шкіри, і надалі розростається вглиб і вшир. Біля основної бородавки можливе виникнення маленьких бородавок.

Позбавляємося від бородавки на п’яті

Більшість людей без лікування позбавляються від неприємного освіти на ранній стадії.

Часто імунітет самостійно бореться з вірусом, а після відновлює пошкоджений шар епідермісу.

Самовилікування займає від двох тижнів до року.

У випадку неприємних відчуттів, збільшення в розмірах, появі додаткових бородавок, необхідно допомогти організму подолати хворобу.

Видалення п’яткової бородавки спеціальними препаратами

Найбільш часто усунення бородавок проводять за допомогою препаратів, основними компонентами яких є кислоти або лугу (солкодерм, дуофилм, вартокс тощо). Препарати при нанесенні на шкіру викликають хімічний опік, що призводить до відмирання бородавки. На її місці залишається невеликий слід. Цей метод лікування можна застосовувати від 1 тижня до 1,5 місяця.

Видалення утворень інструментальним методом

Лазер – найбільш прогресивний, швидкий і безпечний спосіб, на думку більшості дерматологів. Плюсом цього способу є відсутність рецидивів. Є також можливість відправити видалену тканину на гістологічне дослідження. Під дією м’якого лазера бородавка випаровується за лічені хвилини, а замість неї утворюється невелика поглиблена ранка, термін загоювання якої становить 10-14 днів.

Рідкий азот теж часто використовують для видалення бородавок. При його використанні тканини піддаються глибокому заморожуванню. Дана процедура є найпопулярнішою через свою дешевизну. Результат цілком залежатиме від кваліфікації майстра. Мінусом є хворобливість процедури. Саме місце видалення бородавки заживає близько 14 днів.

Радіохвильове випромінювання має аналогічний ефект і результат, що і при використанні лазера: випаровування тканин і невелике поглиблення. Бородавка вирізається радіоножем, при цьому прижигается посудину, що виключає подальше поширення вірусу і попадання в кровотік.

Видалити бородавку можна і хірургічним скальпелем. Сама процедура відбувається під місцевою анестезією. Цей метод застосовується вкрай рідко.

Метод електрокоагуляції є електричним аналогом попереднього методу, але, оскільки існують більш щадні і дієві методи, він практично не застосовується.

Народні методи видалення бородавки п’яткової

Для пацієнтів, які віддають перевагу нетрадиційну медицину, є ряд народних методів.

Лікування бородавки на п’яті можна проводити за допомогою часнику. Так як часник має властивість вбивати вірус, є сенс спробувати цей варіант. Бородавка розпарюється і частина її зрізається. Якщо при цьому місце зрізу стало кровоточити, не панікуйте, в цьому немає нічого страшного. Далі зрізається пластинка з часнику й кладе на місце зрізу бородавки. Платівку часнику необхідно закріпити лейкопластиром. Часникова платівка залишається на ніч, а вранці процедуру необхідно повторити. Курс лікування становить від 2 тижнів до місяця.

Сік свіжого чистотілу також може допомогти прибрати бородавку і знищити шкідливий вірус. Необхідно 2 рази в день змащувати трохи підрізану бородавку соком трави. Вилікуватися таким способом можна приблизно за місяць.

Оцтова кислота з цибулею допоможе швидко позбутися від проблеми. Необхідно взяти сирої ріпчасту цибулю, розрізати і занурити в оцтову есенцію на 2 години, після докласти цибулину до місця новоутворення і залишити на ніч. Процедуру необхідно повторити 2-3 рази.

Візьміть 70% оцтовий концентрат і борошно, приготовану з інгредієнтів суміш нанесіть на деякий час на попередньо розпарену стопу в місці, де знаходиться бородавка. Повторіть процедуру 2 рази.

Ефективним є і просте розпарювання ніг. Вже доведено, що гіпертермія – відмінний спосіб підвищення імунітету. Півгодинне розпарювання ніг призводить до розширення судин, що сприяє поліпшенню здоров’я.

Самонавіювання та поліпшення якості життя в цілому теж допоможуть позбутися від проблеми. Випадки зникнення бородавок після яскравого позитивного події в житті або підвищення імунітету організму не рідкісні. Здавна відомо, що при правильному налаштуванні імунітет хворого самостійно справляється з недугою. Щоденні стреси, надмірне навантаження, неправильне харчування – всі ці чинники є причиною того, що організм не витримує і перестає боротися з недугами. При правильному підході до життя, дотримання режиму сну і харчування і при позитивному емоційному настрої можна прийти до дивних результатів.

Профілактика появи п’яткових бородавок

Як кажуть, краще запобігти, чим потім займатися лікуванням. Нижче представлені основні способи профілактики появи бородавок.

Найважливішими умовами є:

  • ведення правильного способу життя;
  • дотримання режиму;
  • підвищення імунітету за допомогою фізичних занять;
  • заняття йогою;
  • зниження стресових ситуацій;
  • прийом комплексу вітамінів і корисних речовин.

Все це допоможе вилікувати організм і запобігти розвиток будь-яких вірусних захворювань.

Необхідно ретельно підходити до вибору взуття, уникати тісного взуття. Важливо вчасно обробляти порізи, подряпини або інші травми стоп. При надмірній пітливості ніг необхідно проводити лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code