vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

При наявності плоскостопості 3 ступеня чи беруть в армію?

При плоскостопості 3 ступеня чи беруть в армію?

При наличии плоскостопия 3 степени берут ли в армию?

Напевно ці питанням цікавляться більшість юнаків, ледь досягнувши призовного віку. Подібний діагноз не є гарантією того, що молодій людині вдасться ухилитися від служби. Все вирішується в індивідуальному порядку на підставі повного обстеження. У тому випадку, якщо у призовника не буде виявлено супутніх захворювань, найімовірніше, уникнути призову йому не вдасться. Однак наявність яких-небудь додаткових проблем може докорінно змінити стан справ.

З плоскостопістю 3 ступеня не заберуть?

Володарі плоскостопості в вираженою третього ступеня можуть спати відносно спокійно: в армію з подібним захворюванням їх безумовно не побажають брати. При цьому часто буває, що працівники військкоматів, прагнучи виконати план, намагаються переконати призовників в тому, що в такому захворюванні немає нічого страшного, і безліч вчорашніх солдатів з такою проблемою вже успішно пройшли службу.

Призовник ні в якому разі не повинен підписувати жодних паперів, наполягаючи на проведенні ретельного медичного огляду, яке напевно виявить проблему.

Як правило, третя ступінь плоскостопості характеризується явною деформацією стопи, яка буде помітна навіть неозброєним оком. У повсякденному житті молодій людині швидше за все доводиться користуватися спеціальними ортопедичними устілками, які кілька знімають больові відчуття або навіть купувати взуття, виконану на замовлення!

Фабричні кирзові чоботи навряд чи розраховані на подібне явище. Ходити в них людині з плоскостопістю 3 мірою буде не просто незручно, а і зовсім небезпечно для здоров’я!

Крім того, у молодих людей, які страждають плоскостопістю вже протягом декількох років, поступово розвивається і деформуюча форма артрозу нижніх кінцівок, повністю вилікувати яку не представляється можливим.

Єдине, що повинен робити пацієнт – це поступово прагнути позбавитися від плоскостопості. Зробити це буде досить складно, однак цілком можливо. Для цього буде потрібна допомога лікаря.

У деяких випадках вдається мінімізувати наслідки плоскостопості з допомогою комплексної терапії, що включає в себе відвідування фізіологічного кабінету, масажів і носіння спеціального ортопедичного бандажа. Для того щоб побачити навіть незначні зміни буде потрібно кілька місяців. На завершення терапії може знадобитися і цілий рік.

Буває, що полегшити стан хворого може виключно хірургічне втручання, до якого фахівці вдаються досить часто. Надалі пацієнта чекає тривалий курс відновлення, а ось про службу в армії йому доведеться остаточно забути!

Як уникнути непорозумінь?

Як було описано вище, завдання медкомісії у військкоматі – виконати план по призову незалежно від того, наскільки дозволяє здоров’я молодих людей.

Для того щоб не стати заручником ситуації, юнак, який має проблеми зі здоров’ям у вигляді плоскостопості, обов’язково повинен говорити про це з хірургом!

При поході в військкомат слід пам’ятати кілька простих правил:

  1. Не мовчати. Звичайно, скромність прикрашає чоловіка, проте не в тому випадку, коли перед ним маячить служба в армії. Потрібно чітко пояснити хірурга свої скарги, розповісти про те, в якому віці це почалося. За замовчуванням вважається, що в того, у кого немає скарг, немає ніяких проблем. Саме тому призовника, має 3 ступінь плоскостопості, проте вважає за краще про це мовчати, цілком можуть призвати в армію. Юнак же, який розповів про всі проблеми без утайки, напевно отримає білий квиток.
  2. Наполягати на проведенні плантографии. Молодим людям, які мають візуально помітний плоскостопість, необхідно наполягти на проведенні дослідження на планографе – апараті, що дозволяє визначити, як саме розподіляється тиск під ногами. Такі апарати є далеко не в кожному військкоматі, проте, якщо можливість пройти таке обстеження існує, її ні в якому разі не потрібно упускати.
  3. Пройти обстеження на рентген-апараті. Відвідуючи військкомат, бажано взяти з собою заздалегідь зроблений знімок з детальним описом лікаря, нехай навіть районної лікарні. Висновок обох лікарів необхідно порівняти між собою, що дозволить прибрати всі сумніви щодо обстеження та висновку, виданого у військкоматі. Маючи висновок іншого лікаря, папір, видану у військкоматі, завжди можна оскаржити.

Військкомат – це свого роду армія, в якій кожен солдат повинен битися сам за себе.

Саме тому, знаючи про особливості організму, слід до останнього наполягати на своїй правоті.

Ймовірність того, що в армію візьмуть призовника з плоскостопістю 3 ступеня, має відповідні висновки і постійно говорить про свою проблему, дорівнює нулю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code