vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Поява бородавок на члена у чоловіків і способи їх видалення

Бородавки на члена у чоловіків в більшості випадків являють собою гострокінцеві кондиломи. Подібні новоутворення має тверду структуру і невеликі розміри. Найчастіше генітальні бородавки свідчать про наявність вірусу папіломи людини (ВПЛ) в організмі хворого. Даний стан заразливе, що передається статевим шляхом і представляє загрозу виникнення онкологічних захворювань.

Відзначено, що якщо провести належне лікування наростів на початковій стадії, то ефект буде досягнутий в найкоротші терміни. У разі несвоєчасного розпочатої терапії може виникнути безліч ускладнень. Бородавки почнуть кровоточити, а сам вірус, який спровокував захворювання, пошириться по всьому організму, вражаючи в тому числі і внутрішні органи.

1

Причини

Деякі різновиди вірусу папіломи людини перебувають в організмі, не проявляючи себе тривалий час, при певних умовах можуть спровокувати появу бородавок на члена у чоловіків. З усіх існуючих видів ВПЛ тільки деякі з них провокують утворення поліпів на статевих органах. Це віруси 6, 11, 13, 16, 18, 31, 33 і 35 типу.

Новоутворення на голівці статевого члена є найбільш онкогенними. ВПЛ 16 типу найнебезпечніший для чоловіків: саме він частіше інших різновидів проявляє схильність до трансформування в злоякісну пухлину.

Основними причинами, що сприяють появі на чоловічому члені бородавок, є:

 • наявність статевих інфекцій в організмі;
 • нехтування методами контрацепції під час сексу;
 • наявність мікроскопічних пошкоджень в інтимній зоні;
 • часта зміна сексуальних партнерів;
 • оральний секс;
 • збої в роботі імунної системи;
 • нестача вітамінів в організмі;
 • наявність стресових ситуацій;
 • інтимне життя, розпочата в ранньому віці.

2

Види папілом

У більшості випадків нарости на шкірі утворюються у складі невеликих груп. Їх кількість іноді досягає декількох десятків утворень. Новоутворення, що з’являються на тілі людини, відрізняються кольором, розмірами і розташуванням. Бородавки на пенісі у чоловіків мають кілька різновидів:

 • Звичайні – являють собою невеликі білі вузлики округлої форми, які дещо піднімаються над поверхнею шкіри. Найчастіше з’являються в місцях волосяного покриву.
 • Плоскі – новоутворення невеликого розміру, з рожевим або жовтуватим відтінком. Відрізняються утрудненим лікуванням.
 • Кондиломи – плями у вигляді бульбашок червонуватого кольору. Дана різновид найчастіше зустрічається серед наростів в інтимних місцях.

Бородавки, на відміну від герпетичних новоутворень, не заповнені рідиною.

Освіти епідермального типу з’являються в результаті впливу ВПЛ на організм людини. В більшості випадків в інтимній зоні бородавки виникають на голівці статевого члена або в області крайньої плоті. Ця інфекція відрізняється тривалістю інкубаційного періоду, весь цей час зовні ніяк не виявляючи активності. Все це час носій інфекції може протягом декількох років заражати інших людей під час статевих контактів, не підозрюючи про наявність вірусу у своєму організмі.

При перших ознаках бородавки на члена у чоловіків слід негайно починати заходів щодо усунення даного захворювання.

3

Методи терапії

Після первинного огляду шкірного покриву хворого лікар детально вивчає історію хвороби і призначає терапію, виходячи з індивідуальних особливостей кожного пацієнта. Існує декілька ефективних методів лікування, які допомагають позбутися від бородавчастих наростів на члена у чоловіків.

Процедури Опис
Кріодеструкція Видалення в цьому випадку відбувається шляхом припікання наросту рідким азотом. Процедура триває не більше 30 секунд. Пошкоджена область епідермісу заморожується за допомогою рідкого азоту. Бородавки починають червоніти, потім вони перетворюються в міхур і лопаються, не залишаючи слідів на місці освіти
Видалення бородавок впливом радіохвиль В даному випадку під дією радіохвиль особливої частоти проводиться безконтактне видалення епідермісу новоутворення. Наріст відпадає разом з коренем завдяки впливу високої температури утворюється
Терапія лазером Оптимальний варіант видалення бородавок. Проводиться шляхом точкового впливу, при цьому не зачіпаючи здорові ділянки шкірних покривів
Видалення скальпелем

Подібний метод застосовується лише в крайніх випадках:

 • Наріст досяг дуже великих розмірів.
 • Новоутворення починає викликати сильні больові відчуття.
 • З бородавки виходять кров і гній
Метод видалення электрокоагулятором Незважаючи на болісні відчуття під час проведення процедури, даний метод є найефективнішим. Висічення наросту відбувається шляхом впливу високої температури на достатню глибину, за рахунок чого новоутворення видаляється з коренем. Після проведення операції на місці бородавки виникає скоринка, яка відторгається з часом.

Будь-який з методів видалення наростів повинен призначатися виключно лікарем. Перед проведенням операції необхідно здати аналізи, які покажуть відсутність онкогенного фактора.

3.1

Медикаментозне лікування

Крім радикальних методів усунення бородавок, існують спеціальні препарати, регулярне користування якими приводить до самостійного відторгнення наростів.

Зображення Найменування Опис
Панавир

Препарат сприяє природному збільшення вироблення інтерферону – речовини, що сприяє боротьбі організму з інфекціями. Крем і гель наносять на поверхню гострокінцевих папілом. Препарат чинить наступне вплив на статеві бородавки:

 • Збільшує здатність організму до блокування вірусу папіломи людини.
 • Надає стимулюючу дію на імунітет.
 • Сприяє посиленню вироблення інтерферону.
 • Знімає запальні процеси і свербіж.

Препарат показаний до вживання у передопераційний період, а також для прискорення загоєння після проведених хірургічних процедур. Гель наносять на новоутворення двічі в добу протягом 10 днів. При попаданні на здорові ділянки шкіри Панавир не надає палючого ефекту

Гель і спрей Эпиген Інтим

Препарат на основі гліциризинової кислоти. Дана речовина, що добувається з екстрактів солодкового кореня. Засіб здатне попередити активізацію вірусу папіломи людини. Препарат блокує утворення кондилом і значно знижує роздратування шкірних покривів.

 1. 1. Спрей розпилюють в зоні геніталій від 2 до 3 разів на день протягом 5-6 днів.
 2. 2. Після перерви довжиною в 2-3 дня терапія повторюється.
 3. 3. Тривалість лікування – не більше 5 тижнів
Подофиллотоксин В дану групу препаратів входять – Кондилин, Вартек, Кондилокс, Подофилокс. В якості активної речовини виступає екстракт на основі педофіла щитовидного. В даному випадку алкалоїд подофиллотоксин рослинного походження надає гальмівний вплив на поділ клітин, які відповідають за освіту бородавок. У результаті такого впливу новоутворення відмирають природним шляхом. Тривалість терапії – від 1 до 5 тижнів
Имихимод (іміквімод) Імуномодулююча дія даного препарату сприяє збільшенню здатності організму до боротьби з вірусом. В групу даних препаратів відносять засоби Алдара і Зиклара. Необхідно застосовувати шляхом змазування наростів перед сном протягом 3-х днів. Після закінчення періоду необхідно зробити перерву довжиною в 3 дні, після якого лікування відновлюється. Повторення циклів допустимо не більше 16 тижнів
Вереген Дія препарату сприяє зміцненню імунітету, висновку вірусів з організму і звільнення від токсинів. Мазь необхідно наносити 3 рази на добу на проблемні освіти. Курс лікування – 4 місяці. Як правило, бородавки відмирають після закінчення 12-14 тижнів регулярного застосування. Ризик розвитку рецидиву складає 11%.

3.2

Народні методи

Більшість людей віддають перевагу домашньому лікування бородавок. Однак, варто зазначити, що такі спроби позбавлення від наростів займають більше часу. Найбільш популярними методами є змазування бородавчастих наростів маслом чайного дерева або касторовою. Для цього потрібно хоча б два рази на день протирати їх ватним диском, змоченим олією, протягом 10 хвилин. Лікарі також рекомендують проводити аналогічним чином обробку бородавок на статевому члені у чоловіків настоянкою прополісу.

Щоб підсилити результативність лікування медикаментами, чоловікам рекомендується вживати настойки на основі рослин женьшеню і калгану, які надають імуностимулюючий і адаптогенний ефект. Використовують їх по 20 крапель на добу протягом 1,5 місяців.

3.3

Профілактика

В цілях профілактики утворення бородавок на члена у чоловіків необхідно регулярно проходити обстеження у лікаря. Також важливо проводити щоденні гігієнічні процедури і уникати незахищених статевих контактів. При відвідуванні громадських місць (лазень, саун, басейнів) необхідно вживати заходів щодо захисту. Для цього потрібно:

 • Використовувати тільки індивідуальні засоби гігієни.
 • Ретельно митися в душі із застосуванням мочалки і мила після відвідування місць масових водних процедур.
 • Завжди мати при собі профілактичні протигрибкові та антибактеріальні креми і мазі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code