vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Порівняння Бифиформа і Лінексу

Коли порівнюють препарати Біфіформ і Лінекс, вивчають принцип роботи кожного з них, показання до застосування, протипоказання. Засоби діють подібним чином. Їх слід призначати у відповідності з видом захворювання.

Порівняння Бифиформа і Лінексу

Лінекс і Біфіформ відносяться до групи пробіотиків, що використовуються при однакових патологічних станах.

Характеристика препаратів

Кожен препарат має свої характеристики.

Біфіформ

Придбати препарат у формі капсул, таблеток. Для дітей засіб випускається у вигляді крапель, порошку у флаконі. Біфіформ містить корисні бактерії: ентерококи, біфідобактерії, лактобактерії, стрептококи. Вони надають позитивний вплив на організм, т. к. не зазнають впливу шлункового соку, доставляються в кишечник. Цьому сприяє наявність оболонки.

Препарат рекомендований до використання для лікування грудних дітей і дорослих. Ентерококи і біфідобактерії сприяють утворенню оцтової і молочної кислот. В результаті створюється середовище, невідповідна для існування хвороботворних мікроорганізмів. Це сприяє зменшенню їх змісту, дозволяє нормалізувати мікрофлору в кишечнику.

Коли баланс корисних і шкідливих мікроорганізмів нормалізується, усуваються симптоми розлади, отруєння: блювота, діарея, біль у животі, слабкість. Біфіформ сприяє відновленню імунітету. Після нормалізації мікрофлори в кишечнику активізується природний захист організму. За рахунок цього підтримується баланс шкідливих і корисних бактерій без необхідності прийому пробіотиків.

Капсули рекомендовані для дітей з 2 років, таблетки протипоказані дітям до 3 років. Порошок і краплі можна давати немовлятам з 1 року. Препарат у формі таблеток і порошку збагачений вітамінами В1 і В6. Показання до застосування:

 • отруєння;
 • інфекційні захворювання, що супроводжуються блювотою, діареєю;
 • порушення травлення;
 • хвороби, що потребують прийому антибіотиків, пробіотики в даному випадку використовують з метою підтримання мікрофлори, т. к. протимікробні засоби сприяють порушення балансу мікроорганізмів, знищують шкідливі і корисні бактерії;
 • ферментна недостатність – препарат нормалізує процес перетравлення їжі.
Порівняння Бифиформа і Лінексу

Біфіформ рекомендований до використання для лікування грудних дітей і дорослих.

Одночасно приймати пробіотики і антибіотики дозволяється. В період вагітності і лактації Біфіформ теж може застосовуватися. Ймовірність розвитку негативних реакцій зростає, коли змінюється доза засоби. Якщо курс прийому препарату порушується, може розвинутися алергія. Заборонено одночасно з Бифиформом вживати алкоголь. При цукровому діабеті засіб дозволено.

Лінекс

Препарат містить Лебенин порошок. До його складу входять лактобактерії, біфідобактерії, ентерококи, лактоза. Призначається засіб при дисбактеріозі і симптоми, що супроводжують розвиток інфекційних захворювань, отруєння: блювота, діарея, біль в животі, загальна слабкість. Лінекс ефективний при зниженні імунітету, допомагає нормалізувати процес травлення при ферментній недостатності.

Це один і той же засіб, що і Біфіформ. Препарати містять схожий набір корисних мікроорганізмів. З цієї причини вони мають аналогічний механізм дії. Лінекс містить лактозу, тому його не можна застосовувати при непереносимості даного компонента, молочних продуктів. Препарат рекомендований для застосування дітям з 2 років. Випадки розвитку побічних ефектів при терапії Линексом не зафіксовані. Єдиним протипоказанням є гіперчутливість до активних компонентів.

З обережністю приймають пробіотик в ряді випадків:

 • при температурі понад +38°;
 • наявність крові при дефекації;
 • слизові виділення разом з калом;
 • якщо діарея триває більше 2 днів;
 • цукровий діабет;
 • СНІД;
 • зневоднення;
 • втрата ваги на тлі тривалої блювоти, діареї, дисбактеріозу.

Щоб можна було приймати пробіотики при тяжкому отруєнні, усувають ознаки зневоднення, зупиняють втрату ваги. Для цього рекомендується заповнювати недолік рідини в організмі, підтримувати електролітний баланс.

З обережністю приймають Лінекс при температурі понад +38°.

Порівняння Бифиформа і Лінексу

Незважаючи на удавану подібність даних засобів, рекомендується більше дізнатися про їх властивості. Кожен з препаратів, що містять компоненти, яких немає в іншому засобі. На механізм дії це впливає слабо. Однак дані компоненти сприяють появі специфічних властивостей.

Схожість

До складу обох засобів входять лактобактерії, біфідобактерії, ентерококи. Лінекс і Біфіформ відносяться до групи пробіотиків, що використовуються при однакових патологічних станах. Такі засоби можуть застосовуватися при блювоті, діареї будь-якої етіології, оскільки при даних процесах завжди порушується мікрофлора кишечника.

Протипоказання засобів у обох видів схожі. Якщо не порушувати дозування, побічні ефекти не проявляються. Такі ліки можна давати дітям у грудному віці. Вони рекомендовані вагітним жінкам, в період лактації. За рахунок м’якого дії препарати обох видів не надають негативної дії на організм. Враховуючи незначні відмінності у складі, може здатися, що розроблені засоби для лікування різних патологічних станів, але ні, всі вони призначені для терапії дисбактеріозу.

Чим відрізняється?

Біфіформ додатково містить стрептококи. Їх функція полягає в здатності впливати на формування стільця, усунення ознак діареї. За рахунок цього організм при отруєнні швидше відновлюється. Формується кал твердої структури, що сприяє сповільненню виведення рідини. Це допомагає запобігти зневоднення.

Біфіформ сприяє появі алергії при перевищенні дозування. Відрізняються препарати і концентрації корисних бактерій. Лінекс містить більше ентерококів, біфідобактерій, лактобактерій при перерахунку у міліграми.

Форми випуску таких засобів дещо відрізняються. Біфіформ можна придбати ще й у вигляді таблеток. Препарат у такій формі допустимо призначати дітям з 3 років. Раніше давати не рекомендується, тому що дитина не в змозі проковтнути велику таблетку.

Що дешевше?

Ціна Бифиформа у вигляді крапель – 540 руб. Лінекс в такій же формі можна купити за 640 руб. Біфіформ – більш дешевий аналог Лінексу.

Що ефективніше?

За рахунок незначних відмінностей дані ліки забезпечують хороший результат при загальних показання до використання, індивідуальному застосуванні для лікування інших патологічних станів. За рахунок більшої дозування корисних мікроорганізмів Лінекс є більш ефективним засобом. Однак його не рекомендується застосовувати при непереносимості лактози. В даному випадку краще використовувати Біфіформ.

Умови відпустки з аптек

Обидва препарати відносяться до групи безрецептурних засобів.

Що краще: Біфіформ або Лінекс?

Вибір препарату залежить від декількох факторів. Кращий варіант призначає лікар, з урахуванням всіх індивідуальних показників.

При прийомі антибіотиків

Ліки допустимо застосовувати з антибактеріальними засобами (при ЗПСШ, інфекційних захворюваннях, що супроводжуються блювотою). Виробник Бифиформа заявляє, що слід робити невелику перерву. Спочатку приймають пробіотик (бажано під час їжі). Через 1-2 години рекомендований прийом антибіотика. Лінекс допустимо приймати разом з антибактеріальними препаратами. Однак для підвищення ефекту, слід робити невелику перерву (не більше 2 годин).

Дорослій

Враховуючи, що Лінекс містить більше корисних бактерій, такий препарат частіше призначається дорослим при порушенні мікрофлори кишечника. Виняток становлять випадки, коли у пацієнта непереносимість лактози. В даному випадку перевагу слід віддавати Бифиформу, т. к. він вважається універсальним засобом.

Для дітей

Обидва препарату забезпечують хороший результат при терапії отруєнь, дисбактеріозу, ферментної недостатності. Кожен з них може вважатися ефективним за умови, що правильно поставлений діагноз і позначений вид бактерій, який спровокував дисбактеріоз. У деяких випадках кращий ефект забезпечує Біфіформ, в інших – Лінекс.

Якщо у дитини непереносимість лактози, перевагу віддають Бифиформу. Необхідно враховувати, що середовище, створюване цими препаратами, не завжди сприяє знищенню хвороботворних мікроорганізмів. Це може бути обумовлено тим, що в кишечнику містяться різні патогенні частинки, на які Лінекс або Біфіформ не впливають.

Для немовлят

Обидва препарату припустимо давати дітям. Однак Лінекс рекомендується призначати з 2 років, тоді як деякі форми випуску Бифиформа використовуються для терапії грудних дітей з 1 року. При зміні дозування цей засіб може застосовуватися з метою усунення симптомів дисбактеріозу у дітей з 6 місяців.

Думка пацієнтів

Ганна, 26 років, Саратов

При отруєнні у дитини 2 років порушився стілець. Діарея пройшла, але кал все одно не був сформований. Давала Лінекс по рекомендації лікаря. Курс лікування був довгим, але в результаті стан нормалізувався. На це пішов 1 місяць. Наступного разу почну давати пробіотик разом з антибіотиком, тоді не доведеться чекати так довго, поки нормалізується стілець і робота кишечника.

Вероніка, 35 років, Санкт-Петербург

При отруєнні приймаю Біфіформ. Цей препарат у нас завжди вдома, оскільки його ще призначають дитині. Бачу результат на нас обох. У мене перестає боліти живіт на другий день після початку прийому пробіотика.

Відгуки лікарів про Бифиформе і Линексе

Павло, інфекціоніст, 37 років, Хабаровськ

Лінекс – перевірений часом препарат з групи симбиотиков, містить різні штами бактерій, що робить його більш дієвим порівняно з однокомпонентними аналогами. Це засіб нового покоління. При терапії побічні явища не виявляються.

Марія, гастроентеролог, 54 роки, Перм

Біфіформ задовольняє вимогам, що пред’являються до пробіотиків: не викликає негативні реакції, відрізняється ефективністю, діє м’яко, є універсальним. Його дозволено призначати дітям, вагітним, пацієнтам для одночасного застосування з антибіотиками. Обмежень при використанні Бифиформа мало.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code