vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Чи покаже УЗД наявність вагітності в 2 тижні?

Жінок, які планують свою вагітність, часто хвилює питання: в 2 тижні вагітності покаже УЗД наявність ембріона, його розвиток і стан? Більшість представниць прекрасної статі на цьому етапі, як правило, навіть не підозрюють, що відбулося зачаття.

Покажет ли УЗИ наличие беременности в 2 недели?

Фолікулярна вагітність

2-я тиждень вагітності в медицині називається фолікулярної вагітністю. Це пояснюється тим, що в цей період самої вагітності як такої ще немає. Організм жінки готується до материнства.

2-я тиждень вагітності припадає на 9-2-й день менструального циклу. У цей момент яйцеклітина дозріває і виходить з фолікула в маткову трубу. Утворюється жовте тіло, готове до запліднення сперматозоїдом.

Жінка, яка планує вагітність, може точно розрахувати найбільш ймовірний момент зачаття. Для цього вимірюється базальна температура в задньому проході. Виміри повинні проводитися вранці, в той час, коли настає момент пробудження. Коли, після стрибка базальної температури до 37-37,2 градуса за Цельсієм, вона стрімко падає, настає найсприятливіший момент для зачаття дитини.

Крім того, найбільш вдалий час для запліднення можна визначити за допомогою спеціальних тестів, які продаються в аптеках. Коли настає сприятливий момент і яйцеклітина готова прийняти сперматозоїд, тест змінює колір, реагуючи на присутній у цей час у сечі жінок люценизирующий гормон.

Про те, що зачаття пройшло успішно, може свідчити:

  1. Наявність характерних виділень.
  2. Дуже точне ультразвукове дослідження.

Що стосується виділень з піхви, то вони стають густі і драглисті. Також разово може вийти трохи крові. Це свідчить про те, що зародок прикріпився до матки.

Доцільно проведення УЗД в 2 тижні?

В 2 тижні вагітності покаже УЗД стан зародка – питання спірне. У цей період, точніше, на 9-й день менструального циклу, ультразвукове дослідження проводити не має сенсу. Зародка ще не існує, є тільки предосновы для його появи.

Саме раннє УЗД вагітності на 2-му тижні можливо тільки на 5-6-й день затримки менструації. Вона припадає на кінець 2-го – початок 3-го тижня вагітності.

УЗД на 2 тижні, по-перше, повинно проводитися із застосуванням особливо чутливого датчика. У цьому випадку більш точні дані дадуть трансвагінальне або абдомінальне УЗД.

Для найбільш точної діагностики вагітності на цьому терміні жінці за 3 дні до ультразвукового дослідження потрібно виключити з раціону продукти, які викликають бродіння в шлунку і сильне газоутворення.

Крім того, слід знати, що для обстеження за допомогою трансвагінального УЗД необхідно, щоб сечовий міхур був абсолютно порожнім.

Для точного діагностування вагітності за допомогою абдомінального УЗД, навпаки, сечовий міхур повинен бути максимально наповнений.

Крім того, враховуючи, що 2-я тиждень – вкрай малий термін вагітності, необхідно, щоб процедуру ультразвукового дослідження проводив досвідчений спеціаліст, який розбирається в особливостях змін у жіночому організмі на таких малих термінах.

Що показує УЗД

УЗД вагітності на 2-му тижні показує наступне:

  1. Настання вагітності.
  2. Позаматкову вагітність.
  3. Наявність запалення.

Зародок являє собою на цьому терміні вагітності маленьке майже кругле освіта 3-5 мм в діаметрі, яке має тонку оболонку.

Іноді УЗД не показує наявність зародка, однак за допомогою апарату ультразвукового дослідження чітко проглядається жовте тіло, що може бути свідченням настання зачаття.

Краще всього проводити дослідження на 10-й день менструального циклу. Саме в цей період трансформована яйцеклітина, готова до запліднення, починає розпадатися. Організм готується до менструації.

Якщо регресу жовтого тіла не відбувається, значить, запліднення здійснилося.

При благополучної вагітності зародок кріпиться до трубному розі матки або до дна маткової порожнини, у разі позаматкової вагітності – до маткової труби, шийці матки або черевної порожнини.

Часто результат УЗД може підтвердити наявність запалення, яке часто може супроводжуватися слизовими кров’янистими виділеннями, іноді з включенням гною. Також про те, що зі здоров’ям не все гаразд, будуть свідчити болі внизу живота. При такому розкладі у жінки, як правило, трапляється викидень. Але з медичної точки зору це, швидше, природне раніше переривання вагітності, так як про теперішньої вагітності мова на 2-му тижні ще не йде.

При здорової вагітності на 24-му тижні слід повторити процедуру УЗД. У цей період у ембріона вже присутні судини, спостерігається чітке серцебиття. Ультразвукове дослідження допомагає виявити відхилення у розвитку плоду, якщо вони є.

Що корисно, а що ні

На 2-му тижні вагітності належну увагу слід приділити харчуванню.

Необхідний прийом фолієвої кислоти, яка сприяє здоровому зачаття і нормальному розвитку ембріона вже на перших стадіях вагітності.

Також слід вживати в їжу продукти, багаті фолієвою кислотою: яловичу печінку, печінка тріски, шпинат, петрушку, салат, зелена цибуля, всі види капусти, волоські горіхи, фундук.

Їжа повинна бути збагачена вітамінами і мікроелементами. Корисно їсти якомога більше овочевих салатів з рослинним маслом, соняшникове і гарбузове насіння.

У день необхідно випивати не менше 1,5 л рідини.

На 2-му тижні вагітності не рекомендуються:

  1. Надмірні фізичні навантаження.
  2. Відвідування парної.

Краще в цей період присвятити час собі і своєму майбутньому малюку: вивчати корисну для вагітних інформацію, пройти диспансеризацію, вилікувати карієс, якщо такий є.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code