vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Показання тесту на ХГЛ

Тест на ХГЛ дозволяє дівчині дізнатися про можливу вагітність. Проводиться він шляхом здачі крові в певні дні після передбачуваного зачаття. Рівень ХГЛ безпосередньо залежить від тижня вагітності. Його зростання спостерігається через 7 днів після прикріплення яйцеклітини до ендометрію. Тест на ХГЛ проводиться при затримці в 7-14 днів.

Показания теста на ХГЧ

Що таке тест на ХГЛ та його рівень

ХГЛ – це гормон, що виробляється в ході прикріплення заплідненої яйцеклітини до ендометрію. Повна назва – хоріонічний гонадотропін людини. Зростання гормону починається відразу після запліднення. Зміна його рівня здатна вказати на вагітність навіть на ранніх термінах за умови, що тест буде зроблено правильно і отримана інформація є достовірною. Для визначення ХГЛ здається кров в 3 етапи:

  • у першому триместрі для підтвердження вагітності;
  • у другому триместрі з метою відстеження перебігу процесу;
  • у третьому триместрі для виключення можливих патологій.

Існують певні рівні гонадотропіну, характерні для різних періодів вагітності. Основна мета проведення тесту – відстеження нормального протікання процесу. Негативні зміни або відхилення ХГЛ від норми свідчать про розвиток патологій у ембріона.

У складі гормону знаходяться альфа – і бета-частинки. Остання складова характеризується унікальною структурою. При визначенні зачаття особливе значення несе b-ХГЛ. Проводити лабораторне обстеження можна на 3 день після затримки, але бажано вдаватися до нього на 6-10 добу. Це дозволить отримати більш достовірний результат. Для високої точності проведеного аналізу його повторюють через певний час, доповнюючи інтравагінальним УЗД. Переконатися у вагітності можна за допомогою звичайних експрес-тестів. Вони працюють за тим же принципом – зміною показника.

Гормон починає активно вироблятися через 8 днів після закріплення яйцеклітини в ендометрії. У першому триместрі цей елемент дозволяє контролювати жовте тіло. Його основна функція – стимулювання вироблення гормонів прогестерону та естрогенів. Без них неможливо виносити дитину. Підтримка виявляється до тих пір, поки плід і плацента не будуть самостійно брати участь у формуванні гормонального фону.

Визначити рівень ХГЛ можна як самостійно, так і в спеціалізованій лікарні. Підтвердити вагітність, не виходячи з дому, дозволяють тести. Підвищений рівень ХГЛ у сечі покаже дві смужки. Правда, гормону набагато більше в крові. Доцільніше здавати аналіз в клініці.

Фактори, що впливають на рівень ХГЛ

Показник гормону може змінюватися з різних причин. Основним чинником є вагітність. Змінити показники здатний прийом медикаментів на основі гормонів. Іноді ХГЛ зберігається на високому рівні через попередню вагітність або раніше зроблений аборт. Другорядні чинники, що дозволяють змінювати кількість гормону в крові:

  • міхурово занесення;
  • пухлина яєчників, нирок, інших систем і органів організму;
  • багатоплідна вагітність;
  • патологія плода;
  • значне підвищення рівня цукру в крові матері;
  • вживання синтетичних гестагенів.

Знижений рівень ХГЛ вказує на невідповідність терміну вагітності, вірогідність її переривання і позамакове запліднення. Визначення гормону під час виношування дитини – обов’язкова вимога. Це дозволить уникнути можливих ускладнень і визначити їх на ранніх термінах. При вагітності тест може бути від’ємний, що вказує на помилкове його показання або позаматкове запліднення. Останній вид вагітності несе серйозну загрозу життю жінки.

Постійне відстеження рівня ХГЛ і дотримання всіх рекомендацій лікаря дозволить уникнути серйозних ускладнень і зберегти довгоочікуваного малюка.

Відхилення від норми

Іноді рівень ХГЛ відхиляється від допустимих показників. Це недобре, т. к. знижений або підвищений вміст гормону в організмі свідчить про патологічні процеси. Насамперед необхідно визначити відповідність ХГЛ терміну вагітності. Можливо, тут криється помилка.

Основні патології: токсикоз, гестоз, синдром Дауна у малюка, переношування вагітності.

Розшифровка показників повинна проводитися досвідченим лікарем, щоб уникнути плутанини. Хибнопозитивний результат виникає внаслідок різних чинників. Найпоширенішими з них є: прийом медикаментів на основі гормонів, міхурово занесення, пухлини в організмі. Знижений рівень ХГЛ пов’язаний з можливою загрозою викидня і може послужити причиною розвитку хронічної плацентарної недостатності. Це свідчить про те, що спостерігатися у лікаря необхідно постійно. Робити тест на ХГЛ слід якомога частіше, особливо якщо є ризик розвитку патологій у дитини.

Коли і як здавати аналіз

Хоріонічний гонадотропін з’являється в організмі майбутньої матері через 6 діб після зачаття. Доцільно робити тест на його визначення в перші дні затримки. Для початку все можна провести в домашніх умовах. Якщо тест на вагітність позитивний, слід відправитися в лікарню для здачі аналізів. Перед цим рекомендується повторити все в домашніх умовах не менше 3 разів. Потрійне підтвердження вагітності тестами дає високу ймовірність дійсної її наявності.

У лікарні аналіз здається за допомогою взяття венозної крові. Бажано проводити його в ранковий час натщесерце. Деякі продукти харчування здатні впливати на склад крові і змінювати показники. Доцільно проводити тест на голодний шлунок. До допомоги лабораторного тесту вдаються не раніше ніж через 4-5 діб після затримки. Повторна здача крові здійснюється через 2 дні. Це дозволить уточнити отримані результати. Для виявлення можливих відхилень і патологій у плоду повторно аналіз здається з 14 по 18 тиждень. Комплексна діагностика вагітності включає в себе аналізи, спрямовані на визначення вад розвитку у малюка. З цією метою кров здається АФП (альфа-фетопротеїн) і Е3 (вільний естріол).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code