vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Планове УЗД на 12 тижні вагітності

Перше дослідження, яке дозволить жінці дізнатися, як росте й розвивається плід, це УЗД на 12 тижні вагітності. Завдяки йому можна зрозуміти, чи правильно розташований плід (чи він знаходиться в матці), простежити формування внутрішніх органів, дізнатися стать дитини. Можливі аномалії плоду дозволить виявити скринінг, який також вперше проводиться на цьому терміні.

Плановое УЗИ на 12 неделе беременности

Особливості дванадцятого тижня вагітності

По-перше, можна приймати їжу, нарешті не думаючи про можливі токсикозі, так як нудота до дванадцятого тижня поступово зникає. По-друге, матка змінює розташування і переходить у черевну порожнину. Крім того, збільшення циркуляції крові сприяє більш сильному серцебиттю. Необхідно позбавити себе від будь-яких порушень режиму у зв’язку з тим, що зростає навантаження на внутрішні органи вагітної.

До цього терміну у малюка вже розвинені кінцівки, він все більше схожий на людину, хоча його розмір і вага ще такі малі. Мозок дитини вже розділений на 2 півкулі. У нього з’являється здатність стискати ручки, ворушити губами і гримасувати.

Скринінг і перше планове УЗД

Перше УЗД дає можливість мамі побачити свого малюка, задати лікареві всі запитання. На цьому УЗД фахівець визначає розміри плоду і приблизні терміни появи на світ дитини. Крім того, аналізується тонус матки, коректне розташування плаценти і кількість плодів.

Існує таблиця значень норми, з якою порівнюються дані, отримані на ультразвуковому дослідженні плода. Вагітність протікає задовільно в тому випадку, якщо результати відповідають нормі.

Метод, який вважається значним і більш інформативним, чим УЗД плода, це скринінг на 12-му тижні вагітності. Він має кілька складових: саме ультразвукове дослідження та біохімічний аналіз крові, який показує два маркера – вільний b-ХГЛ і PAPP-A, які можуть виявити ризик хромосомних аномалій плоду.

Як проводиться УЗД

На терміні вагітності до 12 тижнів лікар-гінеколог робить УЗД або через шкіру живота (трансабдомінально) або за допомогою датчика, який вводиться у піхву жінки (трансвагінально).

Основним способом є трансабдомінальне ультразвукове дослідження. Трансвагінальне, в свою чергу, як виняток призначається тільки деяким вагітним жінкам, у яких спостерігаються такі відхилення, як низьке прикріплення плаценти або хоріона, тобто розташування плода буде відрізнятися від нормативних показників. Крім того, в деяких ситуаціях є необхідність поставити такі діагнози, як запалення придатків, їх кісти. Справа в тому, що УЗД через шкіру живота в такій ситуації неефективне і малоінформативне.

Для проведення УЗД трансвагінальним способом вагітна приймає горизонтальне положення, згинає ноги в колінах. На ультразвуковий датчик одягається презерватив і його вводять у піхву. Не варто переживати про які-небудь хворобливі відчуття, адже фахівець робить все дуже акуратно.

Проведення дослідження через шкіру живота відбувається в положенні лежачи. Для того, щоб максимально підвищити точність отриманих результатів, на живіт наноситься спеціальний гель. Потім за допомогою датчика, який водиться по всьому животу, ми можемо побачити зображення плода, матки, плаценти та інших необхідних структур.

Розшифрування першого УЗД

Перший показник, який розраховується, це куприка-тім’яний розмір плоду, тобто максимальна відстань від голови до куприка. Цей показник вимірюється в момент максимального розгинання. КТР дозволяє визначити термін вагітності.

Другий досліджуваний показник – частота серцевих скорочень плода. ЧСС не має великого значення в ранні терміни вагітності, але все ж може відносно вказувати на патологію в хромосомах плода.

При виконанні УЗД на дванадцятому тижні вагітності обов’язково визначається ТВП – товщина комірцевого простору, тобто кількість рідини на задній поверхні шиї малюка. Цей показник вважається важливим, так як його збільшення та відхилення від норми може вказувати на синдром Дауна. При дослідженні ретельно обстежуються жовтковий мішок і хоріон.

Жовтковий мішок необхідний на ранніх термінах вагітності, до 12-го тижня. Потім він зменшується в розмірах і розташовується в основі пуповини. При необхідності поставити діагноз вагітності, що не розвивається цей елемент є ключовим.

Хоріоном називають оболонку, що з часом утворить плаценту, від якої йдуть всі поживні речовини. Його обстежують для розуміння, де конкретно локалізується плід.

Це важливо для подальшого ведення вагітності. Якщо товщина хоріона відхилена від норми, це може свідчити про різні порушення, такі як резус-конфлікт, збої в харчуванні плода, а також внутрішньоутробне інфікування ембріона.

Лікар, що проводив перше ультразвукове дослідження, в протоколі зобов’язаний зазначити дату повторної процедури при необхідності такої.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code