vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Передозування вітаміну В6

Вітаміни дуже корисні, але це не означає, що приймати їх можна в необмежених кількостях. Наприклад, передозування вітаміну В6 так само небезпечна, як і будь-якого лікарського препарату. Тому дуже важливо стежити за вмістом потрібної кількості B6 у своєму організмі.

Передозировка витамина В6

Для чого потрібен вітамін В6?

Вітамін В6 (або піридоксин) відіграє важливу роль в організмі людини. По-перше, він забезпечує обмін амінокислот, з яких будуються білки. По-друге, він незамінний під час стресів. Оскільки сучасна людина рухається дуже мало, йому достатньо тих амінокислот, які надходять з їжею. Але із-за частих стресів в організмі часто виникає дефіцит вітаміну В6, необхідного для засвоєння білка. Саме тому лікарі радять вживати тим, хто відчуває постійні нервові перевантаження. Проте якщо людина споживає велику кількість білків, але недостатня кількість піридоксину, то щавлева кислота, вироблена при перетравленні їжі, не засвоюється. Тоді вона з’єднується з кальцієм і може осісти в нирках у вигляді піску або каміння.

Так як цей вітамін бере участь у багатьох хімічних процесах нашого організму, нормальна життєдіяльність людей без нього просто неможлива. Вживаючи достатню кількість піридоксину з їжею або добавками, людина підвищує свій імунітет, а це допомагає уникнути багатьох простудних і вірусних захворювань. Лікарі радять підвищити добову дозу вітаміну В6 тим людям, які страждають проблемами з серцем, так як він зміцнює судини, покращує серцеву діяльність, приводить в норму згущення крові і покращує роботу печінки. Наявність достатньої кількості вітаміну В6 сприятливо позначається на жіночій половині людства в період ПМС, вагітності та менопаузи.

Основними наслідками нестачі піридоксину є слабкість, пригніченість, поганий сон, набряки, агресія і перезбуджений стан, депресія або хронічні захворювання.

Вітамін В6 зустрічається в самих різних продуктах, уживаних у їжу. Найбільша його кількість міститься в морепродуктах (таких як тунець, лосось, креветки, устриці). Не набагато менша його міститься і в шинці, м’ясі птиці, яловичині, яйцях та молочних продуктах. У продуктах рослинного походження піридоксин теж зустрічається часто. Велика його кількість можна знайти в бананах та інших фруктах, картоплі і капусті, сої і сочевиці, горіхах і насінні.

До чого веде надлишок вітаміну В6?

Людині просто необхідні вітаміни для здійснення нормальної життєдіяльності. Добова потреба в піридоксині для різних груп людей різна:

  1. Для дорослих доза вітаміну В6 в добу є рівною 1,6-2,2 мг.
  2. Для вагітних даний показник збільшується до 2,4 мг.
  3. Для годуючих жінок він становить 2,6 мг на добу.
  4. Добова потреба в піридоксині у дітей варіюється залежно від віку і може становити 0,9-1,7 мг.

Збільшувати нормовані добові дози можна лише в тому випадку, якщо ви використовуєте оральні контрацептиви, п’єте антидепресанти чи відчуваєте підвищені фізичні навантаження.

Тому нешкідливим та корисним методом отримання вітаміну B6 є вживання в їжу продуктів, що містять цей елемент. Лосося або курку зараз можна купити в магазинах як в замороженому, так і в охолодженому вигляді. Але при тепловій обробці вітамін B6 на 50% зникає з цих продуктів. Тому краще готувати їжу з найбільшою збереженням цього вітаміну. Приміром, запікати в духовці картопля у фользі, замінювати 10% борошна у випічці на висівки. Можна вживати в сирому вигляді горіхи або насіння – це принесе вам багато користі і задоволення.

А якщо все-таки вирішили приймати різні препарати з вмістом мікроелемента В6, то будьте акуратні. У багатьох препаратах вітамінних комплексів міститься підвищена кількість цього елемента. Краще проконсультуватися з фахівцем і діяти за його рекомендаціями.

Вітамін В6, як і будь-вітамін групи В, здатний синтезуватися в здоровій мікрофлорі кишечника. Він у будь-якій формі добре сприймається організмом людини, так що будь-які алергічні реакції з’являються рідко. Але при його щоденному вживанні у перевищують норму дозах у людини може розвинутися анемія, яка буде супроводжуватися запамороченнями, порушенням координації, а іноді і непритомністю. Якщо в організмі спостерігається надлишок вітаміну В6, то поява алергічних реакцій на це є нормою.

Цей мікроелемент є водорозчинним. Його токсичність не дуже висока, тому виявити надлишок вітаміну В6 в організмі вкрай складно. Найчастіше надлишок може зазначатися лише у людей з підвищеною чутливістю до піридоксину. Якщо мікроелемент групи швидко ввести людині в кров, то можуть виникнути нетривалі судоми. Крім того, передозування вітаміну призводить до зменшення обсягу молока у годуючої матері.

Ці порушення виникають в тому разі, коли доза вітаміну В6 в 1000 разів перевищує рекомендовану. Якщо припинити його прийом, усі симптоми поступово зникнуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code