vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Отчого виникають різі внизу живота при вагітності?

Про те, що таке біль внизу живота при вагітності, знає кожна друга жінка з тих, хто вже народжував дітей. Безперечним є той факт, що будь-яка патологія, в тому числі і біль при вагітності, сигналізує про наявність порушень або хвороб. Причин, за яких виникають неприємні відчуття, чимало, і всі вони різні.

Отчего возникают рези внизу живота при беременности?

З безлічі основних факторів, які впливають на розвиток і перебіг хвороби, можна виділити запалення в області живота під час вагітності, що проявляються у формі самостійних хвороб, таких як ендометрит, цистит, аднексит. Крім вагітності, причинами різей виступають: геморой, радикуліт, грижа.

Хворобливі відчуття різей можуть мати різний характер. Вони бувають пульсуючими, постійними і нападоподібним. Іноді різі мають тенденцію наростати, проявляючись спочатку не особливо сильно. Больові відчуття можуть виникнути праворуч, ліворуч і по центру, охоплюючи всю область живота. У деяких випадках біль віддає в бік анального отвору.

Коли у вагітних з’являється виражена біль з правого боку, це свідчить про можливе запаленні апендикса. З таким же успіхом можна говорити про те, що у хворої зросла кіста на яєчнику, відкривається кровотеча або є позаматкова вагітність.

Основні причини, по яким може боліти живіт при вагітності

В залежності від того, яку саме біль відчуває вагітна жінка, гінеколог може визначити основні причини її виникнення. В області живота з різних сторін донизу можуть з’явитися коліки, відчуття тяжкості, різі та сильна тягучий біль.

Причини, з яких з’являються болі під час вагітності, умовно можна розділити на дві категорії. Перша включає всі ті ситуації, коли може виникнути загроза для вагітності, а друга – коли цієї загрози немає. До першої категорії відносяться різі акушерського характеру при позаматкової вагітності, запаленні сечовивідних шляхів, загрозу зриву, попаданні інфекції. Сюди ж входять болю і не акушерського характеру, зумовлені сторонніми, але не менш серйозними причинами. Вони можуть виникнути з-за порушеною функціональності шлунково-кишкового тракту, розтягування групи зв’язок і м’язів, які підтримують матку.

Якщо заводити розмову про різях живота при розвитку позаматкової вагітності, то варто зауважити, що вони виражаються досить різко, у вигляді сутичок, які можуть супроводжуватися кров’янистими виділеннями, запамороченням, втратою свідомості, нудотою і блювотою. Відбувається це з тієї причини, що закріплення заплідненої яйцеклітини відбувається не там, де їй належить, тобто не в матці, а в зовсім іншому місці, найчастіше це буває маткова труба. Яйцеклітина починає швидко розвиватися і збільшуватися в розмірах з кожним наступним днем.

Такий розвиток подій може призвести до розриву маткової труби, що представляє деяку небезпеку як для життя жінки, так і для збереження її подальшої дітородної здатності. Якщо болю в нижній частині живота ниючі і приступообразні, то цілком можливо, що це говорить про переривання вагітності.

При цьому різі часто супроводжуються виділеннями з піхви. Біль тягнучого характеру, скоріше всього, свідчать про плацентарному відшарування. Різі можуть бути досить різкими і відчутними. При цьому спостерігається виникнення виділень різних відтінків: від темно-червоного до коричневого. Такий стан може виникнути при перевищенні фізичних навантажень, травмах в області живота під час вагітності, гіпертонії та інших обтяжуючих обставин. При такому розкладі краще всього відразу викликати швидку допомогу.

Що ще може стати причиною

Існує ще ряд причин, за яких, коли болить живіт, відсутня загроза для майбутнього дитини. Такий нюанс, як неправильно організоване харчування, може спровокувати появу серйозних болю в животі при вагітності. При такому розкладі може виникнути здуття живота, метеоризм, дисбактеріоз, запор або діарея. Зазвичай вагітним хочеться їсти. І вони починають їсти далеко не саму корисну їжу. Дієтологи таким жінкам настійно рекомендують не переїдати і дотримуватися дієти, особливо якщо у них є ряд інших хронічних захворювань, що потребують дотримання такого режиму.

Варто зауважити, що при неправильному харчуванні різі в животі зупиняються саме тоді, коли закінчується активну перетравлення їжі. М’язове розтягування є однією з наступних причин виникнення болю в животі при вагітності. Нижня частина живота при високому навантаженні піддається виникнення сильних короткочасних больових відчуттів.

Виникнення аналогічних різей можна спостерігати при різких рухах, спазмах, кашлі і чханні. Якщо слідувати рекомендаціям лікарів, то при даних проявах кращим методом позбутися від болю буде, мабуть, прийняття теплої ванни. Необхідно лягти на спину, заспокоїтися і розслабитися.

Гімнастика для вагітних

Виконання комплексу гімнастичних вправ під час вагітності дозволяє підняти життєвий тонус і позбутися різей і болю в нижній частині живота. Безперечним є той факт, що майбутні мами повинні підтримувати свій організм, піклуючись про збереження власного здоров’я і здоров’я майбутнього малюка. Підготовчий процес не тільки дозволить ґрунтовно налаштувати м’язову систему на майбутні пологи, але й підніме настрій, позбавить від проявів токсикозу.

Перед тим як приступити до гімнастичним вправам, необхідно спочатку отримати кваліфіковану консультацію у свого гінеколога з приводу протипоказань. Одним з важливих моментів є правильне виконання покладених вправ для отримання необхідного результату. Щоб жінка могла виконувати комплекс вправ, фахівцями було розроблено чимала кількість докладних відеокурсів. Основне завдання – це здійснити правильний вибір. Варто виділити ряд позитивних моментів в заняттях гімнастикою:

  • надається можливість контролювати власну вагу;
  • активація дихання сприяє регулярній функціональності кишечника, що рятує вагітну жінку від виникнення запорів;
  • чітко розподілене навантаження на ножні м’язи повністю вирішує проблему з можливим розвитком варикозного розширення вен;
  • спеціально розроблені вправи для спини сприяють зменшенню больових відчуттів в області попереку, особливо це стосується другої половини вагітності;
  • від фізичної підготовленості жінки багато в чому залежить перебіг вагітності і весь подальший післяпологовий відновлювальний період.

Виконання дихальної гімнастики стимулює функціонування всіх органів і систем людського організму, покращує кровообіг і запобігає виникнення асфіксії плоду. Для того щоб почати займатися, необхідно забезпечити собі максимальний комфорт. У цих цілях спеціально виділяється куточок. Необхідно не забувати про те, що гімнастика не повинна обтяжувати жінку, викликати запаморочення, втоми і перенапруги.

При такому підході помітно знижується ймовірність виникнення неприємних больових відчуттів і різей в нижній частині живота. Варто зазначити, що в більшості випадків їх поява при вагітності є нормою. Однак при їх наявності необхідно повідомити свого лікаря, особливо якщо болі мають тенденцію посилюватися і викликають занепокоєння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code