vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Особливості хламідіозу під час вагітності

Хламідіоз під час вагітності небезпечна як жінці, так і плоду. При цьому часто хвороба протікає безсимптомно, і частіше за інших страждає репродуктивна система. Гінекологи стверджують, що у половини жінок репродуктивного віку, які страждають на безпліддя, причиною стало саме це захворювання. Про необхідність проходити регулярні медогляди говориться вже давно, зараз більшість молодих сімейних пар все частіше намагаються планувати вагітність і проходити попередній повний огляд.

Особенности хламидиоза при беременности

Якщо результати аналізів дали позитивний результат на хламідії, то спочатку необхідно вилікувати це захворювання, а вже потім замислюватися про дитину. Медики не можуть дати конкретної відповіді, наскільки можливо зачаття при хламідіозі, але ризикувати здоров’ям майбутньої дитини не варто – треба спочатку лікуватися. Якщо ж у вагітної жінки виявлено ці бактерії, то заразиться через плаценту і плід. Причому мамі вилікуватися досить легко, що не можна сказати про майбутню дитину.

Що таке хламідіоз і які причини зараження

Винуватцем цього захворювання є дуже цікавий збудник – хламідія. Ця інфекція поєднує в собі властивості бактерії і віруси. Хламідії можуть жити як у клітинах, так і в тканинах організму. Тому в класифікації інфекцій вони займають особливе місце – проміжне між бактеріями і вірусами. З вірусами їх об’єднує здатність жити в клітинах слизової оболонки органів. Зазвичай ці мікроби мешкають на слизових оболонках статевих органів, з-за чого хламідії і зараховують саме до статевих захворювань.

Зазвичай ці мікроби проникають в організм людини при статевому контакті, проникають в клітини слизової оболонки статевих органів і починають розмножуватися. В процесі розмноження хламідії поступово перетворюються з ретикулярних тілець – великих неінфекційних форм, які живуть лише в клітинах людського організму, в елементарні тільця – дрібні інфекційні. Елементарні тільця мають здатність жити в тканинах організму. І тоді вони можуть перебувати в тканинах організму людини, але ніяк себе не проявляти. В цьому випадку людина є лише носієм даного захворювання.

Однак хламідії можуть жити тільки в організмі людини, а потрапляючи в навколишнє середовище, вони швидко гинуть. При розмноженні дані мікроби харчуються за рахунок тих речовин, які знаходяться в клітинах, а ось в тканинах організму вони можуть тільки жити, але не розмножуватися.

Крім того, під впливом різних несприятливих впливів хламідії змінюються і відбувається утворення нової форми – аномальною. Таке може статися, наприклад, внаслідок прийому людиною антибіотиків. Ця форма припиняє розмноження в клітинах організму, тому не руйнує їх, однак при поділі клітин такі хламідії переносяться з материнських в дочірні клітини.

Аномальні форми цієї інфекції практично не гинуть при прийомі антибіотиків, при звичайному бактеріальному посіві вони також не виявляються. Саме така форма є причиною хронічного хламідіозу.

Найбільш часто зараження хламідіозом відбувається при статевому акті з зараженим людиною. Але процес інфікування може статися і побутовим шляхом – через спільні рушники, загальні приладдя для купання і т. д. Крім того, це захворювання може передаватися від вагітної жінки до плода через плаценту, або при пологах через заражені слизові оболонки родових шляхів.

Симптоми цього захворювання у вагітних

Дана хвороба може дуже довго себе нічим не видавати. Дуже часто жінка і не перевіряється до вагітності на хламідії, тому що не відчуває ніяких неприємних симптомів цього захворювання.

Але адже саме хламідії при вагітності можуть бути причиною серйозних змін в організмі плода. Тому потрібно знати про основні симптоми цього захворювання і при перших ознаках хламідіозу звернутися до гінеколога.

Якщо жінка відчуває свербіж або печіння на великих статевих губах, з піхви відбуваються слизові виділення, то це може бути основними симптомами саме хламідіозу. Чим раніше звернутися до лікаря, тим менше виникне ускладнень в організмі жінки. Можливо порушення циклу місячних, на шийці матки іноді виникає ерозія, відчуття тяжкості і болю виникає в поперековому відділі.

А період розмноження хламідій може супроводжуватися підвищенням температури до субпрефильной.

Найбільш вразливим плід буває в першому триместрі вагітності, коли у нього починається утворення і розвиток всіх основних органів.

І якщо жінка завагітніла, а в організмі розвивався хламідіоз під час вагітності, то ці мікроби проникнуть в організм плода і спровокують викидень або смерть плода. Також можливі різні порушення у розвитку майбутньої дитини.

В останньому триместрі вагітності хламідіоз буває причиною кисневого голодування плоду, провокує початок пологів раніше покладеного терміну, а після пологів можливий розвиток запальних процесів органів статевої сфери.

Лікування хламідіозу під час вагітності

Зазвичай вкрай складно лікувати вагітних жінок. Оскільки для нормального розвитку плоду багато препаратів протипоказані, лікування хламідіозу у вагітних вкрай утруднено.

Адже для позбавлення від хламідій зазвичай використовуються такі антибіотики, як тетрациклін. Однак подібні препарати володіють великою кількістю побічних ефектів, що робить їх прийом неможливим для вагітних жінок. А для плода згубні не тільки самі захворювання, але і прийом багатьох лікарських препаратів саме із-за ризику ускладнень.

Тому зараз для лікування цього захворювання використовуються антибіотики нового покоління з групи макролідів. Конкретні препарати і дозування призначає лікуючий лікар, тому що вони підбираються індивідуально для кожного хворого.

Щоб уникнути побічних ефектів при застосуванні антибіотиків, проводиться комплексне лікування жінок в цікавому положенні. Так як подібні препарати негативно впливають на мікрофлору шлунково-кишкового тракту, паралельно призначаються лікарські препарати для відновлення нормальної роботи кишечника. Крім того, необхідно піднімати імунітет вагітної жінки. Тому лікар прописує курс відповідних препаратів.

Лікування хламідіозу у вагітних жінок народними засобами

Існує безліч народних засобів, якими можна успішно лікуватися від хламідіозу. І практично всі вони підходять в тому числі для вагітних жінок. І тільки індивідуальна непереносимість компонентів, що входять до складу народних рецептів, може бути причиною, по якій приймати подібні настої або відвари не можна.

Його можна просто в обід з’їдати по кілька зубчиків, а можна робити часниковий настій. Для цього зубчики часнику пропускаються через чеснокодавку і заливаються окропом. Настоювати треба 2/3 діб, потім процідити, змішати з 30 г меду, дати постояти ще 60 хвилин. Отриманий настій необхідно використовувати для спринцювання два рази на добу, проте курс подібних процедур не повинен перевищувати десяти днів.

Також ефективно допомагають настої з календули з ромашкою аптечної. Ці рослини мають антисептичну і протизапальну дію, тому їх активно використовують для лікування різних запальних процесів.

Квітки цих рослин потрібно подрібнити, змішати зі склянкою рослинного масла (краще взяти оливкова) і довести до кипіння, вогонь не повинен бути сильним. Посуд для цієї процедури повинна бути тільки емальованому. Наполягати цю суміш потрібно протягом 24 годин. Потім отриманий розчин необхідно процідити, потім будь тампон змочують у ньому і вставляють у піхву на всю ніч. Попередньо бажано провести спринцювання звичайним водним відваром з цих лікарських рослин.

Профілактика хламідіозу

Всім добре відома істина, що будь-яке захворювання легше попередити, чим лікувати. Тому профілактика хламідіозу така ж, як і у всіх хвороб, що передаються статевим шляхом.

По-перше, ніколи не варто спати з людиною, здоров’я якого не впевнені. Адже навіть презерватив не дає повної впевненості у захищеності від тих інфекцій, які передаються тільки при статевому акті.

По-друге, необхідно регулярно проходити медичні огляди, і аналіз на хламідії здавати необхідно.

І по-третє, не можна забувати про особисту гігієну: у кожного з членів сім’ї повинні бути свої рушники (в тому числі і для інтимної гігієни), мочалки. Крім того, ванну необхідно ретельно мити з дезінфікуючими засобами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code