vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Особливості харчування при вегето судинної дистонії

Харчування при вегето судинної дистонії не передбачає кардинальних змін в меню хворого. Однак при цьому потрібно забути про «шкідливої» їжі (напівфабрикатах, фастфудах) і зосередитися виключно на якісних продуктах, домашнього готування. Навіть є рекомендовано тільки в місцях, де ймовірно не використовуються заготовки з різними добавками, штучно подовжують термін дії товару.

Особенности питания при вегето сосудистой дистонии

При надмірній вазі пацієнтів лікарі можуть порекомендувати голодування. До подібних порад треба ставитися зі скептицизмом: для того, щоб довгий час обходитися без їжі, потрібно мати дуже хороше здоров’я, чим страждають від ВСД похвалитися не можуть.

Щоб боротися з ворогом, його треба дізнатися

Дуже часто при зверненні хворого в поліклініку медпрацівникам досить складно встановити діагноз. Для вегетосудинної дистонії типовий набір симптомів безлічі недуг:

 • панічні атаки і тривожність;
 • часте запаморочення;
 • хронічна втома;
 • непритомність;
 • нестабільний тиск;
 • болю в м’язах, ломота;
 • сонливість;
 • апатія;
 • скутість розумового процесу.

В результаті навіть не дуже досвідчені лікарі можуть викрити того, хто звернувся до них людину в симуляції, бажання «випросити» лікарняний листок, щоб не працювати зайву тиждень. Між тим ВСД досить складно піддається лікуванню, не кажучи вже про правильній діагностиці. Відомо, що від цього захворювання страждає близько 70% працюючих людей, які зазнали або перебувають у стані:

 • частого стресу;
 • гормонального перетворення;
 • психічного недуги;
 • сильного і систематичного перевтоми.

Перелік слід доповнити частими переохолодженнями, травмою хребта, конституційної схильністю, особливостями клімату, хронічними захворюваннями. Рівень тяжкості IRR залежить від звичного для хворого способу життя, генетичної схильності, бажання вилікуватися, можливості уникнути ситуацій, що створюють постійний стрес.

Правильне харчування на шляху до одужання

Гіппократ завжди стверджував, що хвороби людини починають поширюватися з його шлунка. Перефразовуючи: правильне харчування здатне якщо не вилікувати, то значно допомогти впоратися з недугою. Для хворої людини важливі фактори, на які більшість людей не звертає уваги: постійне надходження в організм поживних речовин, здатних поліпшити фізичний стан. Теоретично з подібним твердженням згодні всі, але тим не менш перекуси, бутерброди, концентрати, напівфабрикати споживають щодня в значних кількостях.

Поліпшення харчування хворого ВСД може призвести якщо не до повного зцілення, то, принаймні, до значного полегшення супроводжують хворобу симптомів. При цьому є, як наказує дієта, необхідно не менше чотирьох разів – ідея триразового харчування вже давно зазнала краху. Наприклад, у людей з ознаками захворювання у вигляді дуже сильні головні болі, слабкість, запаморочення, знервованості стан лише посилиться, якщо вони пропустять через незнання або дуже затягнутий з хоча б одним із прийомів їжі. Якщо немає можливості поїсти, потрібно як мінімум досить випити солодкого чаю.

В ідеалі їсти потрібно за графіком, суворо дотримуючись режиму, який допустимо скласти самостійно. Через кілька днів організм пристосується до подібного ритму, і до часу прийому їжі буде налаштовуватися на її максимальне засвоєння. Періоди між годівлею, які не повинні перевищувати 2.5-3 години на першу частину доби і 4 години в другу половину, будуть переноситися набагато легше. При цьому важливо не проявляти фанатизму і не переходити від неякісного харчування до переїдання. Не потрібно і навіть не можна вдаватися до «чудодійним» дієт, достатньо зменшити порції і намагатися виходити на свіже повітря порухатися.

На вибір деяких продуктів прямим чином впливає тип ВСД:

 1. Гіпотонічна: для поліпшення тонусу судин щодня необхідний чай, кава, кефір, молоко.
 2. Гіпертонічна: обов’язкові продукти, здатні знизити тонус судин. До них належить сир, моркву, всілякі салати, шпинат, квасоля, ячна каша. Природно, дуже міцний чай, кава, соління – тільки в мінімальній кількості.
 3. Нормотоническая: трохи спецій до страв, цитрусові, рослинні олії у вигляді добавок. Тобто все, що здатне зменшити спазматичну стан судин, покращити кровообіг.

Важливо, щоб харчування відповідало потребам організму, покращує самопочуття. Якщо такої реакції немає, потрібно виключити один з продуктів, змінити графік, більше рухатися. Крім того, варто прислухатися до організму: чого так хочеться поїсти? Цілком можливо, що він сам підказує рішення.

Модель правильного харчування при ВСД

Дієта людей, які страждають від ВСД, обов’язково повинна включати продукти, вибрати які по результативності споживання повинні самі хворі:

 1. Крупи, хліб, рис, картоплю, макаронні вироби. Цінні елементи в них: клітковина, вітамін В, залізо, вуглеводи.
 2. Овочі, фрукти: вітаміни, мінеральні речовини, клітковина.
 3. М’ясо, риба, бобові, горіхи, яйця вітаміни, мінеральні речовини, білок.
 4. Молочні продукти, молоко, свіжа капуста: кальцій, калій.
 5. Жири, масла: вітаміни А, Е, О, К.

Однак споживання жирів і олій повинно бути продуманим, досить обережним. Краще всього використовувати рослинні олії, серед яких натуральне соєва, оливкова і соняшникова, уникаючи жирних продуктів, дуже сильно просмажене їжі. Навіть для готування варто використовувати рецепти приготування на пару, в мікрохвильовці, тушкувати продукти, додаючи жири в салати або капаючи трохи «для смаку» на вже приготоване блюдо.

Чому варто віддавати перевагу зазначеним речовин?

При порушеннях ВСД харчування повинно заповнювати необхідні елементи, відповідаючи особливостям і потребам обміну речовин. При складанні графіка правильного здорового харчування раціон повинен складатися з продуктів декількох груп, а тижневий раціон включати їх усі. Причому пропорції повинні бути різні, враховують ступінь розвитку хвороби, її тип, наявність придбаних або генетичних захворювань.

Функції кожного споживаного речовини

У той же час процес травлення проходить надто повільно, створюючи труднощі в роботі всіх органів без споживання харчових волокон. Відомо, що харчові волокна є незамінним і дуже дієвим способом профілактики при ризик появи захворювань онкологічного характеру, серцево-судинної системи. Енергія, необхідна для того, щоб радіти життю, працювати, думати, рухатися, надходить в організм через вуглеводи, які в процесі переробки перетворюються в відому всім глюкозу. Енергію отримують і з жирів, які привносять добавки вітамінів Е і А. Важливо нагадати: споживання жирів повинно бути контрольованим, так як їх надлишок загрожує ускладненнями з печінкою і атеросклерозом. Пальма першості належить білкам, визнаним як «будівельний матеріал» будь-якого організму. Їх недолік внаслідок необдуманого харчування загрожує саморуйнуванням і посиленням хвороби.

Лікарі стверджують, що підбір кількості споживаних з їжею білків залежить від способу життя пацієнта, так як цей елемент у величезних кількостях провокує старіння організму. Підібрати оптимальну кількість кожен може сам виходячи з простого правила: мало рухаєшся – трохи білків, займаєшся спортом, часто гуляєш – більше.

Домогтися зцілення за допомогою одного тільки харчування при ВСД малоймовірно. Але графік споживання здорової їжі, яку дозволяє дієта, поєднаний з рухом, препаратами, масажем і навіть відволікаючим хобі гарантує позитивні результати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code