vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Інформація для жінок – що таке ктр на узд при вагітності?

Багатьох майбутніх мам цікавить питання, що таке КТР на УЗД при вагітності і на що він впливає. КТР – це куприка-тім’яної розмір, він вимірюється від головного мозку малюка до його куприка. Даний показник спрямований на відстеження розвитку плода. У нормі розмір дитини повинен відповідати тижні вагітності.

Информация для женщин – что такое ктр на узи при беременности?

Що собою являє ктр

Копчиково-тімяної розмір повинен повністю відповідати тижні вагітності. Він може дещо відрізнятися від стандарту зважаючи статі малюка і раси. Якщо у жінки фіксуються порушення менструації, КТР дозволяє в точності визначити, на якому тижні вагітності вона знаходиться. При регулярних місячних лікар проводить відповідність між терміном, высчитанным по циклу та УЗ-діагностикою. Основні особливості КТР:

  • дослідження повинно проводитися при сагітальному скануванні плоду;
  • якщо малюк вже рухається, КТР заміряється в той момент, коли його тіло повністю разогнуто.

Показник рекомендується вимірювати не пізніше 16 тижні. Більш пізні терміни передбачають використання інших методів. З 20 тижня всі зміни фіксуються за показаннями УЗД. Збільшення терміну вагітності тягне за собою зміну показника КТР. Це дозволяє судити про нормальному протіканні періоду виношування малюка.

Особливості проведення

На 5 тижні вагітності починають відстежувати серцеву діяльність дитини. Серце малюка в цей період повноцінно розвинена. Спостерігати за будь-якими рухами можна з 8 тижня. Цей термін характеризується розвитком м’язів у малюка. Тепер рухи дитини не тільки пасивні, але і розмашисті. Однак будь рівновагу ще відсутня. Для даного терміну цей критерій не виходить за рамки норми.

На ранньому етапі можна помітити відхилення в розвитку дитини. Частіше це вказує на наявність синдрому Дауна. При підозрі на відхилення проводяться додаткові дослідження. По одному КТР поставити попередній діагноз складно. Необхідно проконсультуватися з генетиком і здати аналіз на генетичні маркери і хромосомний набір.

З метою запобігання відхилень разом з УЗД і КТР вдаються до допомоги біохімічного скринінгу. Якщо за його результату було виявлено відхилення, використовують допоміжні процедури. Проводиться дослідження навколоплідних вод, вивчається пуповинна кров. В додаток до цього береться біопсія ворсинок хоріона.

КТР відноситься до числа найважливіших показників. Він дозволяє виявити найменші відхилення у розвитку плоду.

Відхилення від норми

Якщо показник КТР дещо збільшений, це свідчить про те, що дитина буде великим. Його вага може варіюватися в межах 4 кг. Цей процес передбачає зменшення вживання полівітамінів та метаболічних лікарських препаратів. Вони здатні впливати на зростання плоду і можуть призвести до його гігантського розміру. Необхідно повністю виключити ймовірність розвитку у мами дефектів, резусу-конфлікту і патологій, які зустрічаються у другому триместрі вагітності.

Несвоєчасне запліднення. Воно могло наступити пізніше через особливості менструального циклу жінки і пізньої овуляції. В результаті цього підрахований термін не відповідає показнику КТР. Нічого страшного в цьому немає. В даному випадку необхідно уточнити день овуляції і провести повторний підрахунок. Допоможе в цьому ще одне УЗД, через 7-10 діб. Дане явище не виходить за рамки норми.

Розвивається вагітність. Це явище вказує на те, що плід завмер і не зростає. Воно повністю виключається, якщо фіксуються серцеві скорочення малюка, і він рухається. При підтвердженні вагітності, що не розвивається жінці необхідно надати екстрену допомогу. Її метою є вишкрібання порожнини матки. Це дозволить видалити плід. Цей процес здатний привести до безпліддя. В деяких випадках зберігається ризик для життя жінки.

Гормональна недостатність. Частіше це пов’язано з малим рівнем гормону прогестерону. Цей процес тягне за собою самовільне переривання вагітності. Цей стан вимагає складання певних аналізів і підтримки у вигляді гормональної терапії. У цьому випадку допоможуть такі препарати, як дюфастон і утрожестан. Однак застосовувати їх потрібно за рекомендаціями лікаря в певні дні менструального циклу.

Порушення у розвитку може бути обумовлено інфекційним фактором. При підозрі на це жінка повинна пройти обстеження. Сюди входять і інфекції, що передаються статевим шляхом.

Генетичні порушення. При підозрі на синдром Дауна необхідно здати додаткові аналізи на хромосомний набір. При відхиленні розвитку малюка, підтвердженим УЗД і КТР, слід вдатися до інших досліджень. Якщо спостерігаються серйозні генетичні аномалії, вагітність мимовільно переривається.

Після комплексного обстеження організму жінки лікар визначить, що означає КТР на УЗД і на що вказує цей показник.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code