vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Неврома Мортона: причини і лікування в домашніх умовах

При такому діагнозі, як неврома Мортона, лікування в домашніх умовах – це досить поширена практика. Неврома Мортона може вважатися рідкісним захворюванням. Виявляється вона не відразу, зазвичай це відбувається, коли хвороба вже перебуває в деякій стадії занедбаності. Для цього захворювання характерне розростання нервових тканин у третьому межплюсневому проміжку стопи.

Неврома Мортона: причины и лечение в домашних условиях

Найчастіше хвороба вражає нерв з одного боку, проте бувають випадки запалення нерва і з двох сторін. Ефективно вилікувати хворобу цілком можна в домашніх умовах, якщо вчасно почати діяти.

Свою назву захворювання отримало на честь Томаса Мортона – ортопеда, який в 19 столітті вперше описав його симптоми. Незважаючи на те, що ця недуга може з’явитися у будь-якої людини в будь-якому віці, найчастіше страждають дорослі жінки.

Причини виникнення невроми Мортона

Слід сказати, що абсолютно точних причин виникнення захворювання наука поки ще не відкрила. Однак доведено, що існують деякі фактори, наявність яких може призвести до розвитку хвороби. До них відносяться:

 • поява в плюсні ліпоми або жирової пухлини;
 • запальні процеси, які вражають стопу;
 • надмірна вага, яка чинить значний тиск на нижні кінцівки;
 • часті заняття стрибками або бігом;
 • наявність плоскостопості;
 • порушення в ході, наприклад, якщо під час ходьби стопа буде повертатися всередину, це може стати причиною натягу нерва;
 • деформація стопи різного характеру;
 • перенесені травми стопи, найчастіше це бувають переломи, особливо якщо є ймовірність того, що кістки зрослися не зовсім правильно;
 • атеросклероз – під час цього захворювання відбувається закупорка судин нижніх кінцівок бляшками, в результаті чого може розвинутися неврома стопи.

До факторів виникнення хвороби відносять і часте носіння взуття на високих підборах і з вузенькими носками, коли вага тіла припадає в основному на подушечки пальців. Те ж саме можна сказати і про носіння надто тісного взуття, підібраного не за розміром.

Симптоми невроми Мортона

Першим симптомом, який зауважує пацієнт, є біль. Найчастіше больові відчуття з’являються тоді, коли людина деякий час проведе стоячи або після тривалої ходьби. При цьому час, який буде потрібний, щоб відчути біль під час стояння або руху, почне скорочуватися з прогресуванням хвороби. Проте вночі, під час сну, пацієнт вкрай рідко буде відчувати неприємні відчуття.

Найчастіше біль буває стріляючою і відчувається в області між третім і четвертим пальцем стопи. Спостерігається також печіння і поколювання в стопі, постійне відчуття, що у взутті присутній сторонній предмет. Поступово відбувається наростання всіх перерахованих вище ознак. Всі відразу вони не відчуваються, однак через певні проміжки часу починають наполегливо про себе заявляти.

При візуальному огляді стопи зміни часто бувають непомітні. Це легко пояснюється тим, що неврома Мортона – це не пухлина. Захворювання можна описати як скупчення збуджених нервів в одній оболонці. Саме тому при зовнішньому огляді стопа виглядає абсолютно здоровою.

Такий симптом, як поява больових відчуттів, коли ноги знаходяться в стані спокою, виявляє себе лише при запущеній стадії захворювання.

При виявленні у себе цих симптомів слід якомога швидше звернутися в лікарню. Чим швидше поставлений точний діагноз, тим легше проходить лікування. На ранніх стадіях неврому Мортона часто вдається вилікувати, застосовуючи тільки народні засоби, проте все ж рекомендується отримати консультацію фахівця.

Діагностика невроми Мортона

Діагностика захворювання починається з опитування пацієнта. Велике значення мають скарги, де саме він відчуває біль. Крім того, лікар неодмінно цікавиться, яку взуття зазвичай носить пацієнт, який звернувся до нього з такими симптомами.

Фахівець повинен дізнатися, якими недугами страждає хворий в даний час. На розвиток невроми можуть вплинути такі захворювання, як артрит, перенесені раніше травми, захворювання м’язів і нервів.

Для уточнення діагнозу обов’язково проводиться ретельний огляд стопи хворого. Лікар здавлює стопу пацієнта пальцями, щоб визначити точне місце локалізації болю. В деяких випадках він може знайти ділянку оніміння.

Для виключення інших можливих захворювань зі схожими симптомами пацієнтові зазвичай призначають рентген стопи. У важких випадках, а це буває досить рідко, роблять магнітно-резонансну томографію (МРТ).

Лікування невроми Мортона

Після проведення всіх необхідних обстежень і підтвердження діагнозу можна приступати до лікування хвороби. Воно буває двох видів – консервативне і операційне. При консервативному методі використовуються різні медикаментозні препарати і терапевтичні процедури. Якщо жоден із призначених лікарем препаратів і ні одна з процедур не допомогли пацієнту, йому в обов’язковому порядку призначається хірургічна операція. Але, як правило, вона потрібна тільки у найважчих випадках, коли хворий з якихось причин не звернувся за лікарською допомогою своєчасно, і хвороба прогресувала.

Можна спробувати лікування народними засобами. Однак врахуйте, чим більше пройшло часу з початку захворювання, тим менше шансів, що використання методів нетрадиційної медицини дасть швидкі позитивні результати. Крім того, багато народних засобів позбавляють пацієнта тільки від болю, а саму проблему вирішити не можуть, тому для хворого так важливі консультації з фахівцем. Ідеальним варіантом буде використання народних методів в якості допоміжних засобів при медикаментозної терапії.

При невромі Мортона великою ефективністю володіють наступні народні рецепти.

 1. Свіжий гіркий полин розтерти так, щоб вийшла кашкоподібна маса, і прикласти до ураженої ділянки стопи. Закріпити полин на стопі можна звичайним бинтом. Бажано ходити з такою пов’язкою протягом кількох годин. Найзручніше робити цю процедуру на ніч. Через деякий час після початку лікування хворий відчує значне полегшення.
 2. За допомогою солі і свинячого жиру можна зробити зігріваючу пов’язку. Для цього знадобиться 1 ст. ложка звичайної кухонної солі і 100 г свинячого жиру. Обидва компоненти ретельно перемішати і втерти отриману суміш в місце, де локалізуються больові відчуття. Потім стопу обгорнути бинтом. Даний засіб народної медицини бажано застосовувати до повного одужання.

Ці методи лікування досить прості і доступні кожній людині.

Більшості пацієнтів вдається повністю позбутися невроми Мортона, а виключення факторів, які можуть призвести до хвороби, дозволяє уникнути повторного розвитку. Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code