vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Необхідність проведення УЗД апендициту

У деяких випадках, коли виявляються симптоми хвороби, пацієнтові призначають УЗД апендициту. Така діагностика допомагає виявити запалення відростка і запобігти отримання ускладнень. Особливо варто скористатися ультразвуковим дослідженням, коли симптоми схожі на ознаки абсолютно іншої хвороби. Однак у даний момент часу немає точної вказівки про те, чи варто проводити УЗД пацієнтам, у яких спостерігаються типові ознаки захворювання апендикса або ж використовувати дослідження тільки для тих, у кого прояв хвороби має нестандартні симптоми.

Необходимость проведения УЗИ аппендицита

Причини появи апендициту

Апендицитом називається запалення червоподібного відростка сліпої кишки, який також називається апендиксом. Таке захворювання може проявитися в будь-якому віці. Найчастіше їм хворіють жінки (за статистикою в два рази частіше за чоловіків).

Що стосується причин виникнення апендициту, то в даний момент часу справжня причина цієї хвороби невідома. Існують декілька теорій з різних областей, які пропонують свої версії виникнення цього захворювання. До цих теорій належать:

  • механічна;
  • судинна;
  • інфекційна;
  • ендокринна.

Механічна теорія припускає, що запалення може з’явитися внаслідок закупорювання гирла відростка каловими каменями або ж сторонніми тілами. Останнє проявляється вкрай рідко. У цьому випадку накопичується слиз, де розмножується велика кількість мікробів. Після цього слизова оболонка запалюється і відбувається некроз (омертвіння) стінки червоподібного відростка. Друга теорія, яка іменується судинної, вважає, що причиною є системні васкуліти. Васкулітами вважаються ті захворювання, при яких виникає запалення судин (вен, артерій, капілярів, артеріол).

Прихильники інфекційної теорії запевняють, що апендицит може бути викликаний деякими інфекційними захворюваннями, до яких відносяться:

  • туберкульоз;
  • черевний тиф;
  • паразитарні інфекції;
  • амебіаз.

Ендокринна теорія висуває думку про те, що в слизовій апендикса існують ЄС-клітини АПУД-системи, які здатні секретувати серотонін, який є медіатором запалення. Існують і інші можливі причини походження захворювання, до яких відносять часте вживання м’яса, індивідуальні особливості будови людини, тромбоз і багато інших. Загалом, причин безліч, і більшість з них є слідством неправильного способу життя.

Симптоми апендициту

Перші симптоми, які допомагають визначити апендицит це больові відчуття навколо пупка або ж в області всього живота. Через три або чотири години біль зміщується вправо. Там вона локалізується в клубову область. При цьому вона посилюється, особливо в положенні лежачи на лівому боці або при ходьбі. Як правило, початкові больові відчуття виявляються вночі або рано вранці.

Ще через кілька годин у людини з’являється нудота і навіть блювота. Крім того, може виникнути кишковий розлад. Потім через 2-4 години у пацієнта виявляється жар. Температура залежить від ступеня тяжкості запалення. Тому, якщо протягом 6 годин болі в животі не проходять, то виклик лікаря або госпіталізація просто необхідні.

Проведення УЗД при апендициті

Не у всіх випадках лікар може призначити УЗД апендикса. Воно корисно в тих ситуаціях, коли симптоми не виявляються або не схожі на звичайні. Таким чином, профілактичне дослідження може запобігти загостренню захворювання. Така діагностика з 90 % точністю показує наявність захворювання. Більш того, цей спосіб має відразу кілька переваг. Одним з таких позитивних властивостей ультразвукового методу є відсутність опромінення, на відміну від застосування рентгена.

Іншою перевагою вважається можливість виявлення інших порушень у цій галузі. Тобто в момент дослідження лікар може перевірити кишечник на наявність можливого запалення та інших відхилень. Тому УЗД апендикса є зручним і відносно недорогим способом виявлення хвороби.

Якщо вам вже робили УЗД якого-небудь органу, то ви знаєте, як роблять діагностику. Для її проведення використовується абдомінальний датчик, який дозволяє визначити апендицит за деякими критеріями. Якщо стінки відростка збільшені більш чим на 3 мм, а діаметр більше чим на 7 мм, то, швидше за все, у пацієнта спостерігається запалення. Ще одним показником захворювання може послужити підвищена ехогенність жирової тканини. Однак точність визначення запалення залежить від статури людини. Лікар не завжди може сказати, видно запалення відростка. Наприклад, зайва вага може перешкодити точного визначення захворювання. У будь-якому випадку робити остаточні висновки після однієї процедури не варто. Будь-якому пацієнту обов’язково потрібно звернутися з результатами перевірки до лікаря-хірурга, який після додаткових оглядів зможе поставити остаточний діагноз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code