vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Небезпечні тижня в кожному триместрі вагітності

Вагітність це відповідальний період у житті жінки. Майбутні матусі повинні пам’ятати, що існують небезпечні тижні вагітності, при яких виникають ризики втрати дитини під впливом негативних факторів. Якщо жінка вчасно стала на облік в жіночу консультацію, виконує всі вимоги лікаря-гінеколога: здає всі необхідні аналізи, стежить за своїм здоров’ям, то вагітність буде протікати без різних ускладнень, патологій і на світ з’явиться довгожданий малюк.

Опасные недели в каждом триместре беременности

Кожна жінка, яка чекає дитину, повинна знати про небезпечні моменти під час вагітності і уважно ставиться до свого здоров’я. Адже небезпека в ці критичні терміни загрожує малому та ставить під загрозу його життя.

Перший триместр

Перші три місяці (12 тижнів) відноситься до самого небезпечного періоду вагітності. Загроза викидня в цьому проміжку найвища. Перший триместр розбитий на два періоду.

Тривалість першого періоду з 14 по 21 день. Багато жінок навіть не підозрюють, що вже носять малюка під серцем. А запліднена яйцеклітина намагається проникнути в стінку матки для подальшого розвитку і формування. Мимовільне відторгнення ембріона в цьому періоді відбувається непомітно і безболісно, як у фізичному, так і в психологічному плані.

Причинами викидня можуть бути:

 • емоційні та фізичні навантаження;
 • рубці на матці після операції;
 • запальні процеси;
 • міома.

Час другого небезпечного проміжку починається з восьмого тижня вагітності і закінчується на дванадцятого тижня. На цьому терміні існує ймовірність формування вад, несумісних з життям дитини. Такі аномалії можуть призвести до мимовільного відторгнення плоду. Крім того, гормональна недостатність є причиною порушення розвитку плаценти. Своєчасність лікування дозволить усунути причину і дасть можливість в подальшому розвиватися і народитися здоровій дитині.

До причин викидня в цей період можна віднести:

 • шкідливі звички (алкоголь, куріння, наркотики);
 • інфекційні захворювання (краснуха, грип, ангіна, герпес), що потребують прийому лікарських препаратів несумісних з життям дитини;
 • гормональний збій – збільшення чоловічих гормонів, що є причиною зниження естрогенів;
 • порушення роботи щитовидної залози.

За умови, що плід закріпився в стінці матки і розвивається далі, під впливом перерахованих негативних факторів, малюк може з’явитися на світ з аномальними вадами і анатомічними порушеннями. Перший триместр вміщує найбільш небезпечні тижні вагітності.

Другий небезпечний період

У період з 18 по 24 тиждень відбувається швидкий ріст матки. Вона збільшується в розмірі. Мимовільне переривання вагітності відбувається з наступних причин:

 1. Неправильне передлежання плаценти, її низьке положення викликає розшарування, що призводить до кровотечі та подальшої смерті дитини.
 2. Інфекційні захворювання.
 3. Внутрішньоматкові інфекції (молочниця, бактеріальний вагіноз, хламідіоз).
 4. Ослаблення (мимовільне розширення) шийки матки.

При яких захворюваннях, болях у животі або виділеннях майбутня матуся повинна негайно звертатися до лікаря-гінеколога для діагностики та отримання своєчасної допомоги.

Небезпечні тижня в третьому триместрі

Один з небезпечних проміжків для вагітної починається з 28 тижня і триває по 32. Майбутня мама відчуває легке нездужання. У неї часто спостерігається задишка, поганий сон, біль у суглобах від зайвої ваги. У ці тижні не тільки фізична втома є причиною неспокою для матусі, але і загроза передчасних пологів.

Ранні пологи можуть бути внаслідок:

 • пізнього гестозу (токсикоз);
 • перерозтягнення матки;
 • відшарування плаценти;
 • аномалії кількості навколоплідних вод.

Немовля, з’явившись в цей період, вважається недоношеним і вимагає спеціального медичного догляду. Крім того, йому життєво необхідно дбайливе ставлення батьків.

Не треба зі страхом чекати настання критичного часу, адже далеко не кожна майбутня матуся піддається неодмінної ризику викидня. Все дуже індивідуально і багато жінок спокійно виношують дитину без ускладнень.

Для того, щоб вагітність пройшла добре і малюк з’явився на світ здоровим, необхідно:

 • уникати стресових ситуацій;
 • уникати великих фізичних навантажень (при вагітності не рекомендується займатися активними видами спорту);
 • виключити розумові перевантаження;
 • отримувати тільки позитивні емоції;
 • висипатися;
 • відмовитися від тривалих поїздок;
 • регулярно відвідувати жіночу консультацію.

Увага!

Своєчасна діагностика і лікування, уважне ставлення до себе і до свого здоров’я є запорукою народження міцного і здорового малюка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code