vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Навіщо робити узд вилочкової залози у дітей?

УЗД вилочкової залози у дітей – обстеження, яке нерідко призначають маленьким пацієнтам педіатри. Особливо необхідне воно часто хворіючим дітям. Це обстеження дозволяє виявити розмір органу і по ньому визначити, наскільки дитина ризикує захворіти простудними захворюваннями.

Зачем делать узи вилочковой железы у детей?

Що за орган – тимус?

Вилочкова залоза, або тимус – це невеликий орган, який розташований безпосередньо за грудиною. Потрібно сказати, що це загадковий і маловивчений орган. При народженні дитини його вага – всього 10 р. В підлітковому віці норма – 35 м, а до старості він зменшується до 5-6 р. Може бути саме тому він і отримав назву «заліза дитинства».

Тимус – єдиний орган людського організму, який в процесі росту не збільшується, а зменшується, і це абсолютна норма.

Закладається заліза на самих ранніх термінах вагітності. Стародавні люди вважали, що саме тимус і є душа людини. Назва так і перекладається з грецької – душа. А що ж собою являє ця залоза насправді?

Тимус – дуже важливий орган імунної системи людини. Це «університет» для Т – лімфоцитів – клітин імунітету, які відповідають за боротьбу з чужорідними клітинами – бактеріями, вірусами, грибками. Виробляє ці клітини кістковий мозок, а тут вони дозрівають, стають здатними протистояти різним інфекціям.

При збільшенні залози її робота порушується, що відразу ж позначається на захисній системі організму. Тому діти з великим тимусом (це недуга носить назву тимомегалия) більш схильні до простудних, інфекційних хвороб та алергічних реакцій.

Показання до дослідження тимуса

УЗД тимуса призначають при декількох захворюваннях. Але, як правило, основним показанням до даної процедури є підозра на синдром збільшення вилочкової залози.

Це не дуже поширене явище, його рідко заносять в медичну карту, і більшість батьків про таке навіть не чули. Тим не менш, це явище зустрічається у дітей, особливо до нього схильні діти раннього віку.

Багато лікарі схиляються до того, що саме тимус відповідає за розвиток лімфатичного діатезу у дітей. Це захворювання має серйозний характер і призводить до збільшення лімфовузлів і різних ендокринних порушень.

Як правило, такий стан зумовлено певними проблемами при закладці органів і систем на ранніх термінах вагітності. Також воно може носити генетичний (спадковий) характер.

Варто проконсультуватися з лікарем про доцільність УЗД вилочкової залози у дітей при наявності таких симптомів:

 • велику вагу дитини при народженні;
 • швидкий набір або зниження ваги;
 • часті зригування у дитини;
 • блідість і мармуровість шкіри;
 • судинна сіточка на грудях у дитини;
 • знижений м’язовий тонус;
 • гіперплазія мигдаликів;
 • підвищена пітливість;
 • порушення серцевого ритму, задишка;
 • схильність до застуд;
 • субфебрильна температура без ознак захворювання;
 • збільшення лімфовузлів.

Ця патологія найбільш поширена у дітей у віці від 3 до 6 років. При відсутності адекватного лікування вона може переходити в інші захворювання. Це загрожує імунодефіцитом, ревматизм, бронхіальною астмою, хронічним пієлонефритом та пневмонію.

Особливу пильність потрібно проявляти батькам малюків до 1 року. Науково доведено, що аномалії вилочкової залози можуть призвести до синдрому раптової смерті немовляти. Тому, якщо в родині були подібні випадки, то УЗД тимуса показано в перші дні після народження дитини.

Чому саме УЗД?

До недавнього часу патології цього органу виявляли за допомогою рентгенівського знімка. Однак, як відомо, це досить небезпечний спосіб обстеження, адже при його проведенні організм отримує чималу дозу іонізуючого випромінювання. Для зростаючого незміцнілого організму це колосальне навантаження. Також рентгенографія не дає уявлення про індивідуальні особливості розташування і будови тимуса. Не завжди можна визначити, це патологія або норма.

Тому з появою сучасних високотехнологічних апаратів для ультразвукової діагностики саме цей вид діагностики став основним способом виявлення змін даного органу. Цей доступний і відносно недорогий метод абсолютно безпечний для дитини, тому дозволяє проводити необмежену кількість обстежень, спостерігати динаміку розвитку захворювання. Саме тому УЗД вилочкової залози є найбільш часто використовуваним методом вивчення вилочкової залози у дітей і підлітків.

Обстеження не потребує підготовки. Лікар наносить спеціальний проводить гель і з допомогою датчика виводить зображення на екран.

Після цього лікар видає на руки результат обстеження і повідомляє, чи є які-небудь зміни або стан органу – норма.

Тому не варто боятися цього виду обстеження. Воно ніяк не зашкодить вашій дитині, а лише допоможе у постановці діагнозу і призначення лікування. Будьте здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code