vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Навіщо організму потрібен вітамін В15?

Вітамін В15, як і будь-яке інше органічне речовина, дуже корисний для людського організму і його нормальної життєдіяльності. Ця речовина є антитоксичним, тобто воно має властивість продукувати антигени на певні токсини, що потрапляють в кров, наприклад, на вірусну та бактеріальної інфекції.

Зачем организму нужен витамин В15?

Цей вітамін був відкритий в Японії в середині XX століття. Вчені виявили його у складі абрикосової кісточки.

Вітамін В15 – пангамовая кислота, або пангамат, міститься в насінні майже всіх фруктів. Є водорозчинним, вітаміноподібною речовиною. Здатний руйнуватися під дією високої температури і ультрафіолетового випромінювання.

Навіщо вітамін В 15 потрібен організму?

Вітамін В 15 необхідний для:

 • зменшення рівня холестерину в крові;
 • стабілізації обмінних процесів;
 • участі в окислювально-відновних процесах;
 • збільшення споживання O2 клітинами організму;
 • швидкій регенерації (відновлення) клітин;
 • продовження життєвого терміну тканин;
 • збільшення білкового і ферментного синтезів;
 • підвищення рівня креатинфосфатов, глікогену;
 • поліпшення протизапальних властивостей імунної системи;
 • збільшення м’язового тонусу;
 • зниження гіпоксії, артеріального тиску, спазматичних проявів;
 • розширення судин;
 • поліпшення роботи серцево-судинної системи.

Крім всіх перерахованих факторів, вітамін В 15 володіє антиоксидантними і антитоксичними властивостями. Відновлює роботу печінки (сприяє виробленню ферментів, які відповідають за виведення токсинів з організму). Саме це корисна речовина попереджає процес ожиріння печінки. Завдяки цьому вітаміну налагоджується вироблення гормонів наднирковими, що теж має важливу роль для організму.

Крім того, вітамін В 15 – це елемент, який швидко руйнує алкогольні токсичні елементи, тому його широко застосовують для лікування алкогольної та наркотичної залежностей, для швидкого виведення людини зі стану похмілля, запою (навіть тривалого), так як рослинна речовина володіє детоксидантными властивостями.

Обов’язково включають це органічне поєднання в раціон харчування при лікарському гепатиті або передозуванні медикаментозними засобами для якнайшвидшого виведення з крові всіх токсичних речовин.

Медики вважають, що вітамін В 15 не є життєво важливим, але фізіологічно необхідним. Він входить до складу багатьох лікарських препаратів і надає потужний позитивний вплив під час терапії багатьох хвороб.

Пангамат бере участь у багатьох ліпотропних обмінних процесах в організмі. Тобто вчасно попереджає утворення жирових відкладень у печінці. Сприяє утворенню фосфоліпідів, креатину та біоактивних елементів, які мають величезне значення для нормальної життєдіяльності організму.

Завдяки тому, що органічна сполука викликає підвищене вироблення креатинфосфату, підвищуються функціональні здатності м’язових волокон. Саме з цієї причини вітамін В 15 застосовується при лікуванні захворювань м’язової системи, атрофії м’язів, остеохондрозу, міопатії, міотонії, міастенії, аміотрофії, ботулізму, нервово-м’язових розладів.

Корисно приймати вітамін при гострих респіраторних і вірусних захворюваннях, так як він володіє протизапальними властивостями і допомагає швидко руйнувати структуру вірусів, бактерій і виводити їх з організму.

Медики стверджують, що приймати вітамін В 15 необхідно з вітамінами А і Е, таким чином корисні властивості першого подвоюються.

Для сучасних жінок вітамін В 15 – справжній порятунок. Він дозволяє відновити клітини шкіри, швидко регенерувати їх. Вживаючи продукти харчування або використовуючи лікарські препарати, що містять вітамін А, жінки помітять вже через 1 місяць, що глибокі зморшки почали згладжуватися (при цьому змінюється колір обличчя – стає рожевим, а не блідим або сірим), а волосся придбали гладку і блискучу структуру, тобто стали здоровими. Вітаміни В 15 і можна додавати безпосередньо в косметичні засоби по догляду за волоссям.

Але, перед тим як використовувати їх, необхідно отримати консультацію у лікаря, особливо при наявності алергічної реакції.

При яких захворюваннях призначається вітамін в 15?

Показання до прийому даного речовини:

 • атеросклероз;
 • склероз легеневої тканини;
 • склеротичні патології в судинах головного мозку;
 • бронхіальна астма, у тому числі хронічна форма;
 • при емфіземі легень (перерастяжении легеневих альвеол);
 • гепатити А, В, С;
 • лікарський, хронічний гепатит;
 • алкоголізм і наркоманія;
 • циротичні патології печінки;
 • кропив’янка, атопічний дерматит, короста, псоріаз;
 • ревматоїдні патології;
 • серцево-судинні хвороби.

Добова доза споживання, брак і передозування вітаміну В 15

Для дітей молодшого дошкільного віку добова доза споживання вітаміну В 15 становить до 40 мг. Дитині молодшого шкільного віку дозу можна збільшити до 80 мг. Підліткам рекомендовано вживати до 140 мг на добу. Дорослим людям – не менше 290 мг.

Для профілактики захворювань добова доза розбивається на кілька прийомів (з перервою в 6-8 годин між вживанням вітаміну).

У тому випадку, якщо вітамінне речовина прописується для лікування захворювання, то дозу призначає лікар залежно від віку пацієнта, супутніх захворювань і загального стану організму.

Самостійно приймати вітамін В 15 не рекомендується. Він, як і будь-вітамінне з’єднання, може викликати алергічну реакцію.

Дефіцит пангамата в крові призводить до гіпоксії (кисневого голодування), із-за чого у людини виникають хронічна перевтома, швидка втома, апатія, перепади настрою, що може призвести до депресії.

Надлишок пангамовой кислоти теж тягне за собою певні негативні наслідки для людини. Наприклад, у літніх людей можливе виникнення гострого гіпервітамінозу, чому відповідають такі ознаки, як погіршення загального стану організму, різка м’язова слабкість (аж до атрофії м’язів і припинення рухової активності), різке посилення головного болю, безсоння.

Основні симптоми передозування вітаміну В 15 – це мігрень, дратівливість, слабкість, прискорене серцебиття, порушення роботи серця.

Саме з цих причин лікарі не рекомендують призначати самостійний прийом пангамовой кислоти, особливо в дитячому віці, незважаючи на те, що вона корисна для організму. При появі вищеописаних симптомів слід негайно звернутися в стаціонар, щоб провести інтоксикацію і відновити організм.

Як і будь-яке з’єднання, вітамін має свої протипоказання до застосування. Обмеження поширюються на людей, у яких діагностовано глаукоми або артеріальна гіпертонія, особливо важка форма хвороби.

Продукти, що містять вітамін В 15

Органічна сполука має рослинне походження. Як було сказано вище, його багато в злакових, кісточках фруктів, горіхи (мигдаль). Коричневий рис, рисові висівки, кунжут, насіння соняшника, цільні зерна – все це продукти, які містять вітамін В 15. Багато пангамата в динях, кавунах, гарбузах, абрикосах (включаючи насіння). У зимовий період, коли ягід і фруктів трохи, можна замінити їх пивними дріжджами.

Крім того, що вітамін 15 міститься в продуктах рослинного походження, він присутній в яловичій печінці і деяких кашах, приміром, гречаної або ячної. Менше всього органічного з’єднання (вітаміну В 15) у бобових: квасолі, горосі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code