vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Навіщо і чому болять п’яти у підлітків?

Багато батьків цікавляться, чому болять п’яти у підлітка? Для відповіді на це питання, треба з’ясувати причину виникнення болю, а вона може мати найрізноманітніший характер. Причини, по яким у підлітка болять п’яти, і їх лікування описано нижче. Будуть дані і деякі рекомендації з метою запобігання таких захворювань.

Зачем и почему болят пятки у подростков?

З-за чого можуть захворіти п’яти?

Щоб виявити справжню причину больових відчуттів в цій частині ноги, спочатку треба звернути увагу на те, яке взуття носив підліток останні 2-3 місяці. Якщо це дівчинка, то головною причиною захворювання може бути взуття на високому каблуці. Використання таких туфель (черевик, чобітків) може викликати так званий ефект перевантажених стоп. При цьому у дівчини з’являються дуже сильні, стріляють больові відчуття в одній або обох ногах. Їй здається, що в п’ятах встромлені голки, які при кожному наступному кроці все глибше впиваються в тіло ноги.

Але якщо підлітки носять якісну і зручну взуття, а хвороба п’ят все одно наздогнала їх, то причиною може бути таке захворювання, як підошовний фасцити. Вона з’являється при сильному розтягуванні волокон на підошовних фасції (сполучних оболонках, виконують опорну функцію).

Особливо часто це проявляється на місцях кріплення п’ят і фасцій. При виникненні недуги больові відчуття охоплюють практично всю п’яту. При розтягненнях в передній зоні біль концентрується на місцях ураження.

А якщо запалився так зване ахіллове сухожилля, то у підлітків буде вболівати не тільки п’ята, але може виникнути біль і у всьому суглобі гомілкостопа. При цьому можливе виникнення судом у литках і знаходяться поруч м’язових структурах.

При надмірному тиску на п’яти можуть запалитися їх задні сторони. Особливо часто це відбувається, якщо підлітки носять незручне взуття. Тоді з’являється захворювання під назвою «бурсит». Больові відчуття при цьому відчуваються у внутрішніх частинах п’ят, або в їх тилових зон.

Може додатися і запальний процес на ахілловом сухожиллі. Це різко погіршує стан хворого і протягом перших 24 годин після виникнення хвороби больові відчуття набувають інтенсивного забарвлення, а іноді можуть стати практично нестерпними.

Ще одна загроза п’ят зустрічається у дуже активних молодих людей в віці 12-15 років. Ця хвороба називається остеохондропатия розташованого в області п’яти горба.

Больовий синдром починається з причини того, що у такого фізично активного дитини п’яти ще остаточно не сформувалися.

Від інтенсивного навантаження п’яткові кістки ростуть дуже швидко, і з-за цього невідповідності виникає біль. З часом ці проблеми можуть зникнути самі по собі.

Вищевказане захворювання може виникнути за наявності у підлітка плоскостопості, або тим що юна представниця прекрасної статі рано почала носить взуття на високих підборах. При цьому у неї болить вся задня частина п’яти.

Сильна біль може виникнути у підлітка при защемлення нервового закінчення на тильній стороні ноги. При цьому виникає тунельний синдром передплесна. Це патологічний стан здатне викликати сильні болі і в щиколотках, і навіть на всій поверхні ноги.

Якщо підліток має велику вагу і важку ходу, то може виникнути запальний процес на підошовної фасції, який у більшості випадків носить хронічний характер.

Якщо підліток професійно займається спортом або постійно виконує яку-небудь важку фізичну роботу, то у нього може виникнути перелом плеснової кістки стопи, який має стресовий характер.

При цьому біль проявляється в першу чергу в п’ятах.

Такі ж явища спостерігаються при захворюваннях остеопорозом.

У віці від 7 до 15 років найбільш часта причина появи больових відчуттів у п’ятах у підлітків – це запальний процес на апофизе п’яткових кісток.

Це захворювання викликано постійними мікротравмами на кісткових структурах п’ят.

Інші захворювання, які можуть спровокувати больовий синдром

Якщо ахіллове сухожилля відчуває процеси дегенерації, то виникає таке хронічне стояння, як тендиніт. Це відбувається при наявності в цих структурах мікроскопічних тріщин, які не дають ахиллову сухожилля працювати на повну потужність. Під час навантаження цей орган не встигає відновитися. В результаті кісткові структури сухожилля товщають, саме воно слабшає, а в п’ятах підлітка виникає болючість.

Сильна біль з’являється і при розрив ахіллового сухожилля через падіння на нього важкого предмета або сильного удару.

Можлива сильна біль у підлітка при ударах самої п’яткової області або всієї поверхні підошви.

При появі кістозних утворень на кісткових структурах стопи часто виникає больовий синдром в п’яткової зоні ноги.

Спровокувати біль у задній частині підошви може таке захворювання як подагра.

Іноді у людини між підставами 2-го і 3-його пальців з’являється неврома, яка дає хворобливі відчуття на п’яткові структури.

Винуватцем болю може стати і ревматоїдний артрит, який вражає всі дрібні суглоби.

Щоб з’ясувати, чому болить п’ята у підлітка, слід звернутися до лікаря. Це роблять у таких випадках:

  1. Якщо больові відчуття тривають понад 7 днів.
  2. При виникненні набряку на п’яті або біля неї.
  3. Якщо дитина скаржиться на оніміння, поколювання чи біль. Вони часто супроводжуються гарячковим станом.
  4. Якщо підлітку важко або неможливо ходити.
  5. При болях в стегнах і колінах.
  6. Якщо сталося оніміння на пальцях нижніх кінцівок.

Лікування болю в області п’ят

Для лікування підошовного фасциту використовується консервативна медикаментозна терапія, яка допомагає більшості хворих. Для цього використовують нестероїдні протизапальні засоби, що знімають больовий синдром.

Якщо вони не справили належного ефекту, то переходять на вживання кортикостероїдних препаратів.

Лікарями може бути рекомендована фізіотерапія. Це спеціальна гімнастика, що допомагає розтягнути ахіллове сухожилля і фасції. Для утримання щиколотки в спокої часто використовують спортивну стрічку.

Рекомендуються шини, які встановлюють пацієнту на ніч. Їх довжина вибирається такою, щоб охопити не тільки стопу, але і щиколотку, і гомілку. При цьому ахілове сухожилля залишається розтягнутим у нічний період.

Лікарі часто рекомендують хворим ортопедичні устілки. Спеціальний вигляд цих пристроїв виписується хворому при бурситі. Зазвичай цього вистачає для успішної боротьби із захворюванням.

При особливо важких випадках додатково до стелькам застосовують стероїди, які вводяться хворому за допомогою ін’єкції.

При ударах п’яткової області запальний процес може бути ліквідований і прикладанням льоду, і носінням підлітком зручного взуття.

При дуже сильної болі в п’ятах можливе застосування нестероїдних протизапальних ліків. Якщо гематома не розсмоктується, то лікарі проводять хірургічну операцію по її усуненню.

Оперативне втручання може знадобитися і в інших випадках, наприклад, при розриві сухожилля і т. д. Якщо не допомагають інші форми лікування, то хірурги відокремлюють від кісток п’яти підошовні фасції.

Профілактика больового синдрому у п’ятах

Лікарі рекомендують наступні заходи:

  1. Підліток повинен обов’язково носити зручне взуття на твердому покритті.
  2. При наявності зайвої ваги дитині рекомендується схуднути. Якщо є зв’язок між больовими відчуттями в області п’яти і якої-небудь певної парою взуття, то від її носіння треба терміново відмовитися.
  3. У туфель, черевиків і Чобіт підбори не повинні бути зношені, а їх колодка повинна бути зручною для дитини.
  4. Перед тренуванням дитина має розігрітися і зробити вправу на розтягування. Тільки після виконання цих умов можна переходити до основного курсу тренувань.

При виконанні всіх вищевказаних рекомендацій різко падає можливість травм і захворювання п’ят у дитини. Якщо виникає якась проблема з нижніми кінцівками, то краще не займатися самолікуванням, а відразу відвести підлітка до лікаря. При своєчасному зверненні до медичного закладу дитина пройде курс лікарської терапії і повністю одужає. Якщо цього не зробити, можуть виникнути ускладнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code