vse-zdorovy.info

Сайт про здоров'я: хвороби, симптоми, методи лікування, процедури, ліки та багато іншого

Настоянка женьшеню для імунітету

Настоянка женьшеню для імунітету містить у своєму складі масу речовин, позитивно впливають на загальний імунний статус організму.

Настойка женьшеня для иммунитета

Коли імунна система у порядку, шкідливі бактерії, віруси, грибки, паразити ліквідуються перш, чим організм відчує їх присутність. А про ослаблення імунітету свідчать застуда та грип, що тягнуться тижнями, грибкові інфекції або висипання, загальна втома і повільне загоєння ран.

Підвищити опірність організму до різного роду хвороб допоможе женьшень.

Корінь азіатського (китайського) женьшеню використовується в китайській медицині вже більше 5000 років. Як потужний адаптоген, тобто засіб, що захищає організм від травм і стресів, він отримав сьогодні велике визнання і в західній медицині. Таким же дією володіють і два родича китайського женьшеню – американський женьшень і сибірський женьшень (елеутерокок).

Як показали дослідження, всі ці рослини ефективні в частині підвищення розумових і фізичних здібностей людини. Вони стимулюють діяльність імунної системи, підвищують стійкість організму до стресу, знімають втому і прискорюють одужання. Останнім часом женьшень з успіхом застосовується для лікування верхніх дихальних шляхів. Крім того, всі три рослини знижують рівень цукру в крові і, таким чином, показані при діабеті.

Хоча препарати женьшеней допомагають при ряді хронічних захворювань, результати їх клінічних випробувань вельми неоднозначні в частині того, що женьшень підвищує імунітет. Можливо, це пов’язано з тим, що в дослідженнях використовувались препарати різної якості, у різній дозуванні і з різною тривалістю їх прийому.

Заготівля женьшеню і приготування препаратів на його основі

Готують їх фахівці, знайомі з правилами заготівлі, зберігання і застосування рослин.

Максимальну користь приносять кореневища і корені женьшеню старше 6 років, які викопуються восени, обробляються і в подальшому використовуються за призначенням.

Найчастіше женьшень застосовують у вигляді настоянки, яку готують на спиртовій основі. Фармацевтичні компанії виробляють женьшеневую настойку в такому розрахунку: 100 г крупноизмельченного кореня настоюється в 1000 мл спирту (70%). Властивості рослини в такому стані зберігаються тривалий час.

Приготувати настойку женьшеню можна і самостійно в домашніх умовах. Знадобиться 15 г кореня, подрібненого в порошок, і 700 г хорошої горілки. Порошок помістити в пляшку з темного скла, залити горілкою і залишити для настоювання. Настоянка буде готова до вживання через 3 тижні. Зберігається вона до 3 років.

Приймати спиртову настоянку лікарі рекомендують курсом в один місяць дорослим і дітям старше 12 років за 30-40 хв до їжі по 15-25 крапель 2-3 рази на день. Настоянку женьшеню не рекомендується застосовувати у другій половині дня.

Спиртову основу можна замінити на водяну, отримавши в підсумку водяну настоянку. Але вона не зберігається, а використовується негайно після приготування. Готувати її слід з розрахунку: 1 частина кореня і 100 частин води. Приймають таку настоянку по 1 ст. л. за 20 хв до їди 2-3 рази на день.

Настій кореня на воді можуть приймати діти віком до 12 років, і люди, яким з різних причин не можна вживати спирт.

Оскільки женьшень підвищує працездатність, то така настойка буде дуже корисна для всіх, хто живе і трудиться у стрімкому сучасному світі.

Правильне і безпечне застосування женьшеню

Ефективність прийому женьшеню для підняття імунітету залежить від якості препарату та норми його споживання, які зможуть частково забезпечити адекватну імунний захист організму. Краще приймати готові препарати з аптечної мережі (настоянки або таблетки), стандартизовані за змістом гінзенозідов. Приймати їх слід відповідно до супровідної документації від виробника. Як правило, не більш 100 мг сухого кореня на день. Тривалість прийому женьшеню обмежується і становить 2-3 місяці поспіль, після чого потрібна перерва. Після відпочинку прийом женьшеню можна відновити.

Іноді для підняття імунітету фітотерапевти рекомендують приймати екстракт елеутерококу (по 3 г в день протягом 6 тижнів). Він допомагає долати перевтома і занепад сил після хвороби. Фахівці виписують елеутерокок і людям з синдромом хронічної втоми.

Рішення про прийом женьшеню слід погоджувати з лікарем, оскільки існують обмеження. Так, препарати женьшеню не годяться для людей ослаблених або перебувають у хворобливому стані страху і тривоги.

Спиртова настоянка не рекомендована дітям у віці до 12 років і тим, хто хворіє на ГРВІ (ГРЗ) в гострій стадії. Категорично забороняється вживати людям, які страждають епілепсією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code